• Genoveva,
 • Madara
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


EP atļauj atkāpi no dažiem klīnisko pētījumu noteikumiem ātrākai Covid-19 vakcīnu izstrādei

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 07:01, 11.07.2020 2

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti piektdien atļāvuši īslaicīgu atkāpi no dažiem klīnisko pētījumu noteikumiem, kas ļaus ātrāk izstrādāt Covid-19 vakcīnas.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti piektdien atļāvuši īslaicīgu atkāpi no dažiem klīnisko pētījumu noteikumiem, kas ļaus ātrāk izstrādāt Covid-19 vakcīnas, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

EP 10.jūlijā ar 505 balsīm par, 67 pret un 109 atturoties, piemērojot steidzamības procedūru, pieņēma jaunus noteikumus ātrākai Covid-19 vakcīnas un zāļu izstrādei.

Eiropas Komisija (EK) ierosinājusi īpašu Eiropas Savienības (ES) vakcīnu stratēģiju, paredzot īslaicīgu un vienīgi uz Covid-19 attiecināmu atkāpi no dažiem klīnisko pētījumu noteikumiem, jo efektīvas un drošas vakcīnas izstrāde un lietošana ir ticamākais līdzeklis pandēmijas apturēšanai.

EP preses sekretārs Latvijā atgādināja, ka klīniskie pētījumi ir viens no laikietilpīgākajiem soļiem ārstēšanas līdzekļa atļaušanai, jo tie jāveic vairākās ES dalībvalstīs, lai nodrošinātu, ka sabiedrības, kam paredzēta vakcīna, ir pietiekami pārstāvētas.

Viņš atgādināja, ka dažas no vakcīnām un ārstēšanas līdzekļiem, ko pašlaik izstrādā, var uzskatīt par ģenētiski modificētiem organismiem (ĢMO), tāpēc uz tām attiecas arī attiecīgās ES ĢMO direktīvas. ES dalībvalstu noteikumi šajā ziņā ir ļoti atšķirīgi. Atkāpe no noteikumiem vajadzīga, lai novērstu ievērojamus kavējumus dzīvību glābšanai svarīgu vakcīnu un ārstēšanas līdzekļu izstrādē.

Jau ziņots, ka EK rosinājusi atkāpties no dažiem ĢMO direktīvas noteikumiem attiecībā uz klīniskajiem pētījumiem par Covid-19 vakcīnām un ārstēšanu, kas ietver ģenētiski modificētus organismus, kamēr Covid-19 dēļ sabiedrības veselības jomā ir ārkārtas stāvoklis. Atkāpe piemērojama tikai darbībām, kas vajadzīgas klīniskos izmēģinājumu veikšanai un lietošanai ārkārtas gadījumos saistībā ar Covid-19.

Atkāpe atvieglos Covid-19 vakcīnu un ārstēšanas metožu izstrādi, apstiprināšanu un attiecīgi arī to pieejamību.

Pagājušajās nedēļas debatēs Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas deputāti vienojās, ka noteikumus pielāgot ir nepieciešams, bet uzsvēra, ka ir jāsaglabā vakcīnu kvalitātes, drošības un efektivitātes standarti.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arī

 • Normis 11.07.2020 11:11
  ģmo vakcīna jau pati par sevi skan biedējoši,ja ģmo soja izraisa slimības tad par ģmo vairāk jautājumu nav
  Сообщить редактору Ответить
 • Normis 11.07.2020 11:09
  Nu ko es teicu,ha ha haaa.Šitās atkāpes no normas lai neviens kad noliks karoti pēc vakcīnas saņemšanas nevarētu savienību iesūdzēt tiesā.Ei tu nost ,ja puse eiropas noliek pēc vakcinēšanās ķelli vai dabū citas blaknes var stāvēt pie ratiem pēcāk.Co 2 kvotas tas samazinās gan.Kuram patīk krievu ruleti spēlēt tad urrā tik uz priekšu
  Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Saeima: Beirūtas traģēdija Latvijā neatkartosies

Nav pamata bažām, ka Latvijā par drošības jautājumiem atbildīgās iestādes būtu ko palaidušas garām amonija nitrāta glabātavu uzraudzībā, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP).

Sabiedrība Rīgas peldvietās ūdens turpina uzsilt

Aizvadītajā diennaktī vairākās Rīgas oficiālajās peldvietās ūdens ir kļuvis par vienu vai diviem grādiem siltāks, bet Vakarbuļļos un Vecāķos tā temperatūra palikusi nemainīga, liecina Rīgas pašvaldības apkopotā informācija.

Sabiedrība Latvijā arī balso Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās

Latvijā dzīvojošie Baltkrievijas pilsoņi šodien var piedalīties kaimiņvalsts prezidenta vēlēšanās, no plkst.8 līdz plkst.20 dodoties balsot uz iecirkņiem Rīgā vai Daugavpilī, bet Liepājā un Ventspilī būs nodrošināta izbraukuma balsošana, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi palikusi teju nemainīga

Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar savu dzīvi palikusi teju nemainīga, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Pasaule Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dēļ pie vēstniecības Rīgā izveidojusies rinda

Šodien interese par nobalsošanu Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā ir augstāka nekā iepriekšējās balsošanas dienās un pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā ir izveidojusies rinda, aģentūrai LETA pastāstīja vēstniecībā.

Sabiedrība Kopmītņu kaislības: vīrietis piekauts, jo skaļi klausījās mūziku

Vidzemes rajona tiesa piespriedusi naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu jeb 1290 eiro apmērā kādam vīrietim par kopmītņu biedra piekaušanu, jo viņš savā dzimšanas dienā kopmītņu istabiņā skaļi klausījās mūziku.

Pasaule Baltkrievijā aizturēti septiņi Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji

Baltkrievijā aizturēti septiņi prezidenta amata kandidātes, opozicionāres Svetlanas Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji, svētdien pavēstīja Tihanovskas preses sekretāre Anna Krasuļina.