• Alfrēds,
  • Fredis,
  • Madars
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:22, 10.07.2020

Likteņdārzā, atzīmējot 15 gadus kopš tā tapšanas pirmsākumiem, šodien viesojās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira VīķeFreiberga, kuri tajā iestādīja katrs pa veltījuma ozolam, informēja nodibinājumā "Kokneses fonds".


Avots: LETA

Ozolu stādus sarūpēja Likteņdārza sadarbības partneris, valsts mežu apsaimniekotājs "Latvijas Valsts meži". Stādi audzēti LVM Kalsnavas kokaudzētavā un labos apstākļos augšot vairākus simtus gadu.

"Likteņdārzā var apzināties un redzēt vizuāli to, ko mēs dēvējam par latviešu likteņkopību. Cilvēki vienā noteiktā laikmetā ir piedzīvojuši to pašu likteni, tos pašus apstākļus, kas bijuši traģiski. Tas ir ļoti nozīmīgs nācijas saliedēšanas elements, ka mēs visi to atceramies. Staigājot pa Likteņdārzu, mēs varam pārdomāt mūsu tautas kopīgo likteni un veidot savu vīziju nācijai nākotnē," pauda Valsts prezidents.

Tikmēr Vīķe-Freiberga atgādināja par Likteņdārzā esošo skaisto vidi, kas vielaikus vedina atcerēties latviešu tautas sūro likteni. "Te esam vedināti domāt, ka dzīve turpinās, nāk jaunas paaudzes un ceļ tālāk mūsu Latviju. Apcerīgā daba Likteņdārzā rada iespaidu par laika tecējumu, kas ir aizrāvis līdzi daudzas dzīves, daudzus mūžus sagrāvis par daudz priekšlaicīgi, tai pašā laikā koki aug un nāk jaunas paaudzes, kas, cerams, varēs dzīvot laimīgāku dzīvi un veidot stipru un zaļoksnu Latviju," pauda bijusī Valsts prezidente.

Vīķe-Freiberga arī sacīja, ka, iestādot koku un domājot par tā augšanu un zaļošanu, viņa domā par to, kā kuplos latviešu tauta un lai tai nekad vairs pāri neietu tik smagas vētras, kādas ir bijušas pēdējos 100 gados.

Nodibinājumā "Kokneses fonds" informēja, ka abiem jauniestādītajiem ozoliem pievienoti novēlējumi nākamajām paaudzēm. Levits savā novēlējumā raksta: "Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.", savukārt Vaira VīķeFreiberga novēl: "Audz, zel un zaļo Latvijai līdzi!".

Likteņdārzs veidots pēc Japānas ainavu arhitekta Šunmjō Masuno projekta, kas ir vienīgais viņa projekts Baltijas valstīs. Dārzs apvieno kultūrainavu, arhitektūru ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas krāšņumu, to ik gadu apmeklē 70 000-100 000 viesu. Likteņdārzu aizsargā 2018.gadā Saeimā pieņemts īpašs Likteņdārza likums.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Raganā daudzdzīvokļu namā majonēzes paciņas dēļ sadur vīrieti

Valsts policija (VP) Raganā aizturējusi vīrieti, kurš strīdā par majonēzes paciņu sadūris citu vīrieti, informēja VP.

Sabiedrība Leja: Ģenerālprokuratūrai Kalnmeiera lietā jāpieņem ļoti izsvērtu lēmumu

Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas interesēs ir pieņemt ļoti izsvērtu un pārdomātu lēmumu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) saņemtajā lietā, kurā lūgts sākt kriminālvajāšanu pret bijušo ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, aģentūrai LETA atzina nodaļas virsprokurors Māris Leja.

Sabiedrība Veloceliņa un vienas ielas izbūvei Rīgas pašvaldība aizņemsies 1,4 miljonus eiro

Veloceliņa Rīgas centrs-Dārziņi pabeigšanai un vienas ielas izbūvei Rīgas pašvaldība aizņemsies 1,4 miljonus eiro. To šodien nolēma Rīgas domes pagaidu administrācija.

Sabiedrība KNAB lietvedībā ir viena pārbaude par Covid-19 masku iepirkuma procedūru

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā patlaban ir viena resoriskā pārbaude saistībā ar Covid-19 masku iepirkuma procedūru, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

Lasiet arī

Izklaide Latvijas dejotājiem iespēja piedalīties breika deju sacensībās, iesūtot video

2020.gada 6.augusts - Red Bull BC One, lielākās un prestižākās 1-pret-1 breika deju sacensības pasaulē, paziņojušas par tās starptautiskās online programmas, Red Bull BC One E-Battle, uzsākšanu, informē pasākuma rīkotāji. No 7.augusta dalībnieki var piekļūt Red Bull BC One E-Battle mājaslapai un iesūtīt savus video, lai pieteiktos sacensībām.

Sabiedrība Raganā daudzdzīvokļu namā majonēzes paciņas dēļ sadur vīrieti

Valsts policija (VP) Raganā aizturējusi vīrieti, kurš strīdā par majonēzes paciņu sadūris citu vīrieti, informēja VP.

Pasaule Vācijā jauno Covid-19 gadījumu skaits atkal pārsniedz 1000

Vācijā ceturtdien reģistrēts augstākais jaunu koronavīrusa gadījumu skaits trīs mēnešu laikā, pavēstīja valdības infekcijas slimību institūts.