• Augusts
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Ārlietu ministrs: Grozījumi Krievijas konstitūcijā ir "ideoloģiski lādēti"

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 23:59, 06.07.2020
Rīga, 6.jūl., LETA. Grozījumi Krievijas konstitūcijā ir "ideoloģiski lādēti", šādu viedokli pirmdien Saeimas Ārlietu komisijā pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV). Iepazīstinot ar jautājumiem, kas patla...
Rīga, 6.jūl., LETA. Grozījumi Krievijas konstitūcijā ir "ideoloģiski lādēti", šādu viedokli pirmdien Saeimas Ārlietu komisijā pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Iepazīstinot ar jautājumiem, kas patlaban ir Ārlietu ministrijas (ĀM) dienaskārtībā, Rinkēvičs norādīja, ka viens no tiem ir grozījumi Krievijas konstitūcijā. Viņš norādīja, ka Krievija var grozīt savu pamatlikumu saistībā ar dažādiem varas mehānismiem, termiņiem tā, kā to vēlas un tas ir Krievijas tautas lēmums.

Ministrs gan izteicās, ka Latvijas pusi bažīgu darot divas lietas, pirmkārt, tas, ka grozījumi esot "ideoloģiski lādēti". Rinkēvičs uzsvēra, ka tiekot runāts, ka konstitūcijas grozījumi ir par to, kā veidojas Krievija kopumā, un tie varot pavērt ceļu uz "jauniem izgājieniem" - jaunu teritoriju pievienošanu Krievijai. Otrkārt, Krievijas konstitūcijas grozījumos esot normas, kas ir pretrunā ar starptautisko tiesību principiem.

Rinkēvičs norādīja, ka Krievijas konstitūcijā ir rakstīts - ja Krievijas likumi ir pretrunā ar starptautiskajiem līgumiem, kurus noslēgusi Krievija, tad spēkā ir starptautiskie līgumi. Tomēr, ja tie ir pretrunā ar Krievijas konstitūciju, tad spēkā ir Krievijas konstitūcija. Ministrs norādīja, ka jautājumi, kurus Krievijai būtu jārisina atbilstoši starptautisko organizāciju lēmumiem, var tikt apšaubīti.

Rinkēvičs Saeimas komisijas sēdē pievērsās arī Ķīnas pieņemtajam Honkongas nacionālās drošības likumam. Par šo jautājumu ir spriests gan Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomē, gan arī ministrija ir paudusi bažas par likumu atbilstību Honkongas autonomijas pamatprincipiem un politiskajām brīvībām, kā arī tiesību nosacījumiem.

Ministrs norādīja, ka pagājušajā nedēļā ES Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels visu dalībvalstu vārdā izplatīja oficiālu paziņojumu, kurā teikts, ka ES neatbalsta šāda likuma pieņemšanu un pauž bažas par tā atbilstību Honkongas autonomijai un tiem pamatprincipiem, kas savulaik tika noteikti starp Lielbritāniju un Ķīnu, lemjot par Honkongas nodošanu Ķīnas jurisdikcijā.

Ministrijas dienaskārtībā ir arī situācija Baltkrievijā, kur drīzumā ir paredzētas prezidenta vēlēšanas. Rinkēvičs uzsvēra, ka atsevišķie gadījumi, kad amata kandidāti tiek aizturēti un ieslodzīti, kā arī vēršanās pret presi un demonstrācijām, nav pieņemami un ir pretrunā ar politisko brīvību un tiesību pamatprincipiem.

"Negribētu, lai attiecības ar Baltkrieviju, kādas Latvijai un ES ir veidojušās, tiktu negatīvi ietekmētas. Tomēr ir noteikti principi, kas jebkurai Eiropas valstij un jo īpaši ES Austrumpartnerības valstīm ir jārespektē," uzsvēra ministrs.

Rinkēvičs apstiprināja, ka Latvijas kompetentās iestādes ir saņēmušas informācijas pieprasījumu par atsevišķiem naudas atmazgāšanas gadījumiem. Ministrs norādīja, ka tie tiks vērtēti un to darīs kompetentās iestādes.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Lielākajām partijām šogad ziedojumos pārskaitīti 177 672 eiro

Lielākajām partijām šogad ziedotāji atvēlējuši 177 672 eiro, liecina aģentūras LETA apkopotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) informācija.

Sabiedrība Izkrītot pa astotā stāva logu, Jelgavā gājis bojā mazulis

Svētdien, izkrītot pa astotā stāva logu, Jelgavā gājis bojā gadu un četrus mēnešus vecs bērns.

Sabiedrība Valmierā vēlas būvēt vēl vienu krematoriju

SIA "Vidzemes krematorija" Valmierā, aptuveni kilometra attālumā no esošās krematorijas, vēlas būvēt vēl vienu apbedīšanas pakalpojumu kompleksu ar krematoriju, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Sabiedrība Nākamā valdības sēde un koalīcijas sadarbības sanāksme plānota jaunnedēļ

Ministru kabineta nākamā sēde, kā arī koalīcijas sadarbības sanāksme ir plānotas jaunnedēļ, aģentūru LETA informēja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Lasiet arī

Sabiedrība 2 autobusa un vieglā auto sadursmē cietušie pēc operācijām atrodas reanimācijā

Divi nedēļas nogalē Kurzemē notikušajā autobusa un vieglā auto sadursmē cietušie pēc veiktajām operācijām atrodas reanimācijas nodaļā, aģentūrai LETA pastāstīja Liepājas reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Sabiedrība Aicina atsaukties aculieciniekus traģiskai avārijai zem Rīgas apvedceļa

Valsts policija (VP) aicina atsaukties aculieciniekus naktī uz svētdienu notikušajai avārijai zem Rīgas apvedceļa, kur dzīvību zaudēja divi cilvēki, aģentūru LETA informēja VP.

Sabiedrība Lielākajām partijām šogad ziedojumos pārskaitīti 177 672 eiro

Lielākajām partijām šogad ziedotāji atvēlējuši 177 672 eiro, liecina aģentūras LETA apkopotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) informācija.