• Genoveva,
  • Madara
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Slīkšana ir klusa un ātra - noslīkst 2 minūtēs! Svarīga informācija peldētājiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
lat.bb.lv 14:48, 04.07.2020

Biedrība "Peldēt droši" aicina, atpūšoties pie atklātām ūdenstilpnēm, ievērot vienkāršus noteikumus.


Avots: LETA

"Aicinu ikkatru pārdomāt savus un savas ģimenes ieradumus, atpūšoties pie ūdens. Pirms došanās uz pludmali vai braukt ar laivu, pārrunājiet un vienojieties par noteikumiem, ko ievērosiet. Vien dažu vienkāršu padomu ievērošana var būt par pamatu arī Tavas ģimenes drošībai," aicina biedrības Peldēt droši dibinātāja Zane Gemze.

1. VIENMĒR UZRAUDZĪT BĒRNUS. Pieskatīt bērnus ir vecāku pienākums.

2. SLĪKŠANA NOTIEK KLUSI UN ĀTRI. Noslīkst 2 minūtēs. Slīkstošs cilvēks nespēj saukt palīgā, sākas panika, sarijas ūdeni un var noslīkst pat 20 sekunžu laikā.

3. NEPELDĒT VIENATNĒ. Bērniem atrasties ūdenī tikai pieaugušo klātbūtnē. Peldoties vienatnē paies laiks, līdz kāds sapratīs, ka esi pazudis. Arī glābējs neiet ūdenī viens.

4. UZVILKT PELDVESTI BĒRNAM. Piepūšamie peldlīdzekļi - matrači, pleciņi, riņķīši vai pīlītes nav droši. Saulē tie var uzkarst un pārsprāgt, ar laiku zaudēt gaisu.

5. IZVĒLĒTIES DROŠU PELDVIETU. Peldēties oficiālajās un labiekārtotās pludmalēs, kur dežurē glābējs un ir lēzens krasts, stabila pamatne un labi pārredzama apkārtne. Uzmanies no straumēm vai viļņiem - peldēšanai vispiemērotākais ir stāvošs ūdens.

6. NELIETOT ALKOHOLU. Reibumā iet ūdenī ir aizliegts. Arī tad, ja esi noguris vai pēc vētrainas ballītes, nevajadzētu peldēt. Nogurums, nepietiekama fiziskā sagatavotība, pārgalvība un bezatbildība, lietojot alkoholu, statistiski ir bieži iemesli traģēdijām.

7. NEPELDĒT NEGAISA LAIKĀ, KRĒSLĀ, TUMSĀ. Sliktā laikā grūtāk peldēt. Naktī mainās gan ūdens temperatūra, gan vēji un nelaimes gadījumā tu vienkārši nebūsi pamanāms.

8. NEPELDĒT UZ OTRU KRASTU. Nepārvērtēt savas spējas. Peldēt paralēli krastam, lai vienmēr būtu iespējams nostāties uz kājām. Pie pirmām noguruma pazīmēm atpūsties krastā.

9. PALĪDZĒT CITAM, NEAPDRAUDOT SEVI. Ja redzi kādu slīkstam - sauc palīgā! Sauc glābēju vai zvani 112. Daudzos gadījumos bojā iet gan slīcējs, gan palīgs. Palīdzēt vari, pametot tukšas dzērienu pudeles, piepūšamo bumbu, pasniedzot garāku zaru, striķi vai bikses.

10. UZLABOT PELDĒTPRASMI. Mācīties peldēt profesionāla peldēšanas trenera vadībā. Peldētprasme ir dzīvību saglabājoša prasme!

11. ATGĀDINĀT PAR DROŠĪBU. Ar bērniem vienoties par noteikumiem pie ūdens. Iemāciet bērniem, ka ūdenī nedrīkst grūstīties un lēkt virsū citiem, apdraudot savu un citu bērnu drošību.

Infografika lejuplādēšanai PDF formātā pieejama šeit.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Saeima: Beirūtas traģēdija Latvijā neatkartosies

Nav pamata bažām, ka Latvijā par drošības jautājumiem atbildīgās iestādes būtu ko palaidušas garām amonija nitrāta glabātavu uzraudzībā, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP).

Sabiedrība Rīgas peldvietās ūdens turpina uzsilt

Aizvadītajā diennaktī vairākās Rīgas oficiālajās peldvietās ūdens ir kļuvis par vienu vai diviem grādiem siltāks, bet Vakarbuļļos un Vecāķos tā temperatūra palikusi nemainīga, liecina Rīgas pašvaldības apkopotā informācija.

Sabiedrība Latvijā arī balso Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās

Latvijā dzīvojošie Baltkrievijas pilsoņi šodien var piedalīties kaimiņvalsts prezidenta vēlēšanās, no plkst.8 līdz plkst.20 dodoties balsot uz iecirkņiem Rīgā vai Daugavpilī, bet Liepājā un Ventspilī būs nodrošināta izbraukuma balsošana, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi palikusi teju nemainīga

Gada laikā iedzīvotāju apmierinātība ar savu dzīvi palikusi teju nemainīga, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Pasaule Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dēļ pie vēstniecības Rīgā izveidojusies rinda

Šodien interese par nobalsošanu Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā ir augstāka nekā iepriekšējās balsošanas dienās un pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā ir izveidojusies rinda, aģentūrai LETA pastāstīja vēstniecībā.

Sabiedrība Kopmītņu kaislības: vīrietis piekauts, jo skaļi klausījās mūziku

Vidzemes rajona tiesa piespriedusi naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu jeb 1290 eiro apmērā kādam vīrietim par kopmītņu biedra piekaušanu, jo viņš savā dzimšanas dienā kopmītņu istabiņā skaļi klausījās mūziku.

Pasaule Baltkrievijā aizturēti septiņi Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji

Baltkrievijā aizturēti septiņi prezidenta amata kandidātes, opozicionāres Svetlanas Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji, svētdien pavēstīja Tihanovskas preses sekretāre Anna Krasuļina.