• Arvils,
  • Osvalds
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pašizolācija, atgriežoties no ārzemēm. Vai policija joprojām klauvē pie logiem?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
lsm.lv 09:49, 04.07.2020

Atbildība par pašizolācijas noteikumu ievērošanu arvien vairāk gulstas uz ceļotāju pašu sirdsapziņas. Valsts policija atzīst, ka divu nedēļu pašizolācijā nonākušo kontrole ir mīkstināta, un, ja vien nav saņemtas sūdzības, likumsargi pie loga vairs neklauvē, vēsta LTV raidījums "Panorāma.Vienlaikus policija uzsver, ka tās rīcībā ir pietiekami plaša informācija par ieceļotājiem, un līdz ar mediķiem aicina iedzīvotājus pret epidemiologu ieteikumiem izturēties atbildīgi, lai mums visiem nebūtu vēlreiz jāpiedzīvo krietni stingrāki ierobežojumi.

Krievija un Baltkrievija vēl joprojām ir vienas no Covid-19 smagāk skartajām pasaules valstīm, un ieceļošana no tām Latvijā ir aizliegta. Par spīti tam automašīnas ar kaimiņvalstu numuriem pavisam no Latvijas ielām nav pazudušas.

Jau ierasts, ka Krievijas numuri vasarās visbiežāk redzami Jūrmalā, bet šogad pat ar pamatīgu meklēšanu izdodas atrast vien dažus, un to, ka ieceļotāju no Krievijas šogad ir daudz mazāk, apstiprina arī Valsts robežsardze.

Laikā no marta vidus līdz jūlijam no Baltkrievijas šogad Latvijā iebraukuši nepilni 60 000 cilvēku (pērn 160 000), no Krievijas samazinājums ir vēl lielāks – pat 80%. Tomēr arī tas ir būtisks skaitlis, ņemot vērā, ka vīrusa dēļ iebraukšana Latvijā un Eiropa Savienībā vispār no abām šīm valstīm ir aizliegta.

“Ir arī izņēmuma gadījumi,” norādīja Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks Ivars Ruskulis.

Viņš skaidroja, ka iebraukt Latvijā, piemēram, no Krievijas drīkst, ja ir, piemēram, saistībā ar īpašuma iegādi iegūta termiņuzturēšanās atļauja, arī ilgtermiņa vīza. Bijuši gan arī gadījumi, kad robežu mēģināts šķērsot tāpat.

“Persona ieceļojot mēģina kukuli iedot robežsargiem, par ko tika uzsākts kriminālprocess un persona ir sodīta,” informēja Ruskulis.

Šādi gadījumi bijuši vairāki. Kāds Ukrainas pilsonis par iekļūšanu Latvijā robežsargiem piedāvājis 50 eiro un nonācis aiz restēm uz diviem mēnešiem, savukārt kāds Krievijas pilsonis par līdzīgu pārkāpumu saņēmis 4300 eiro sodu. Tiem, kuri Latvijā tomēr nonāk, obligāta ir divu nedēļu pašizolācija.

“Neatkarīgi no cilvēka juridiskā statusa, ar kādu viņš ir ieradies Latvijā, ja viņš ir ieradies no valsts, kur ir jāievēro pašizolācija, tas ir jādara, arī gadījumā, ja viņš ir braucis caur šo valsti tranzītā. Kaut vai bijis tikai Zviedrijas lidostā vai atgriezies no Japānas caur Maskavas lidostu,” skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja.

Visus, kas šķērsos robežkontroles punktus, robežsardze reģistrē.

“No viņiem tiek pieņemti apliecinājumi, šie apliecinājumi tiek pārsūtīti Valsts policijai,” stāstīja Ruskulis.

Valsts policijas redzeslokā šobrīd ir vairāk nekā 1000 personu, kurām jāatrodas pašizolācijā.

Policija atzīst, ka tie, visticamāk, nav visi ceļotāji, bet lielākā daļa.

“Ja cilvēks atlido ar kādu avioreisu vai izmanto kuģa satiksmi, informācija līdz mums nonāk, un caur mūsu robežsargiem mēs saņemam informāciju, ko robežsargi saņem no Lietuvas un Igaunijas kolēģiem,” norādīja Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis.

Pašizolēto uzraudzība notiek pa telefonu.

“Vairāk zvanīšanas veidā, pārbaudot, vai personas ievēro pašizolāciju, personas tiek informētas par to, ka tas ir viņu pienākums, tāda fiziska kontrole ir mazāk,” stāstīja Krapsis, atzīstot, ka pie loga pašizolētajiem policija vairs neklauvē.

Valsts policijā uzsvēra, ka cilvēkiem būtu pašiem jāizturas maksimāli atbildīgi pret pašizolāciju, un arī epidemiologi atgādina, ka tie saslimšanas gadījumi, kas Latvijā vēl tiek reģistrēti, ir saistīti tieši ar ārzemēm.

“Sākotnēji izejas pozīcijās augstākā saslimstība nāca, kas ir atgriezušies no Krievijas, tagad mēs redzam, ka pārsvarā ir no Zviedrijas,” informēja SPKC pārstāve Arāja.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība ĀM seko līdzi situācijai Beirūtā, bet pagaidām ziņu par spēcīgajā sprādzienā cietušiem valstspiederīgajiem nav
(Pievienota 3.rindkopa.) Rīga, 4.aug., LETA. Ārlietu ministrija seko līdzi situācijai Libānas galvaspilsētā Beirūtā, kur šodien noticis spēcīgs sprādziens, aģentūrai LETA pavēstīja ministrijas preses sekretārs Jānis Beķ...
Sabiedrība Lielveikalā nolaupīts bērns? Policija nākusi klajā ar savu informāciju

Valsts policija noraida sociālajos tīklos izplatīto ziņu par bērna nolaupīšanu kādā tirdzniecības centrā Rīgā.

Sabiedrība LPS atbalsta GMI celšanu līdz 109 eiro un trūcīgā statusam - 218 eiro

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde atbalsta garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmeņa celšanu līdz 109 eiro un trūcīgas personas ienākumu līmeņa noteikšanu 218 eiro apmērā, šodien pēc tikšanās ar labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV LV) aģentūru LETA informēja LPS.

Sabiedrība Paziņots, ar ko saistīts negadījums gaisa trošu ceļā Alūksnē

Pirmdien gaisa trošu nobraucienā Alūksnē notikušais negadījums, kurā cieta sieviete, ir saistīts ar cilvēcisko faktoru un laika apstākļu, proti, vēja radītu traucējumu izraisītu rācijas saziņas kļūmi starp instruktoriem, kuras dēļ braucējs trasē tika palaists par ātru, informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Lasiet arī

Sabiedrība ĀM seko līdzi situācijai Beirūtā, bet pagaidām ziņu par spēcīgajā sprādzienā cietušiem valstspiederīgajiem nav
(Pievienota 3.rindkopa.) Rīga, 4.aug., LETA. Ārlietu ministrija seko līdzi situācijai Libānas galvaspilsētā Beirūtā, kur šodien noticis spēcīgs sprādziens, aģentūrai LETA pavēstīja ministrijas preses sekretārs Jānis Beķ...
Pasaule Sprādzienā Beirūtā vismaz 30 bojāgājušie, 2500 ievainotie (+VIDEO)

Spēcīgā sprādzienā otrdien Libānas galvaspilsētā Beirūtā dzīvību zaudējuši vismaz 30 cilvēki un 2500 ievainoti, pavēstīja veselības ministrs Hamads Hasans.

Sabiedrība Lielveikalā nolaupīts bērns? Policija nākusi klajā ar savu informāciju

Valsts policija noraida sociālajos tīklos izplatīto ziņu par bērna nolaupīšanu kādā tirdzniecības centrā Rīgā.