• Augusts
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valdība vēl neatjaunos ceļošanas iespējas ārpus ES

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:14, 08.06.2020

Pēc ārkārtējās situācijas izbeigšanas 9.jūnijā joprojām būs spēkā ierobežojumi starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, tūrismam un ceļošanai, tostarp vēl netiks atjaunotas ceļošanas iespējas ārpus Eiropas Savienības (ES), paredz izskatīšanai valdībā iesniegtais Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts "Epidemioloģiskās drošības pasākumi un pretepidēmijas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai".


Avots: LETA

No plānotajiem noteikumiem izriet, ka ārkārtējai situācijai izbeidzoties starptautiskie pasažieru pārvadājumi netiks veikti caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu uz tām Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) mājaslapā publicētajām valstīm, kurās ir reģistrēta tāda Covid-19 infekcijas izplatība, kas var radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu.

"Latvijā un pārējās Baltijas valstīs kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem svārstās ap seši. Pilnīgi droši var ceļot uz valstīm, kur šis rādītājs ir līdzīgs situācijai Baltijas valstīs, jo uzturoties šādā valstī inficēšanās risks būs tāds pats kā uzturoties kādā no Baltijas valstīm," atzina VM.

Baltijas valstu speciālisti ir vienojušies par to ES un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstu sarakstu, kur izdalīti trīs valstu līmeņi, proti, valstis, kur var ceļot bez ierobežojumiem; valstis, no kurām ieceļojot jāievēro 14 dienu pašizolācija; valstis uz kurām netiek veikti ceļojumi. Šī informācija tiek publicēta reizi nedēļā - piektdienās. Sarakstu katru nedēļu mainoties sagatavo Latvijas, Igaunijas vai Lietuvas speciālisti.

VM arī atzina, ka patlaban nav pieņemts lēmums par pasažieru satiksmes atjaunošanu uz trešajām pasaules valstīm ārpus ES un EEZ, jo patlaban nav skaidrības par šo valstu sniegto saslimstības rādītāju ticamību un Covid-19 testēšanas kvalitāti. Lēmums par ceļošanu ārpus ES un EEZ varētu tikt pieņemts pēc Eiropas Komisijas viedokļa par ES ārējo robežu atvēršanu ceļošanai, kas varētu tikt apstiprināts 15.jūnijā, vai arī pēc Baltijas valstu kopējās vienošanās šajā jautājumā.

Vienlaicīgi starptautiskie pasažieru pārvadājumi pēc ārkārtējās situācijas izbeigšanas netiks ierobežoti, ja pārvadājumi tiek veikti ar valsts gaisa kuģiem, militāro transportu, kā arī netiek noteikts pasažieru pārvadājumu ierobežojums privātajiem un biznesa lidojumiem, kuros pasažieru skaits ir ne vairāk par pieciem.

Ņemot vērā, ka var pastāvēt nepieciešamība veikt starptautiskos pasažieru pārvadājumus arī uz citām valstīm, noteikumu projektā ir paredzēts, ka satiksmes ministrs, saskaņojot ar veselības ministru, varēs izdarīt izņēmumus attiecībā uz pasažieru pārvadājumiem caur lidostām, ostām un autobusiem un dzelzceļa transportu. Ja tiks veikti pārvadājumi no valstīm, uz kurām ceļojumi netiek veikti (t.s. repatriācijas reisi), ieceļojot Latvijā būs nepieciešams ievērot arī 14 dienu pašizolācija.

Noteikumu projektā arī paredzēts, ka ārvalstu diplomāti, kas brauc tranzītā caur Latvijas teritoriju oficiālo funkciju veikšanas ietvaros, un viņu ģimenes locekļi drīkstēs divas reizes šķērsot Latvijas robežu - turpceļā un atpakaļceļā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Lielākajām partijām šogad ziedojumos pārskaitīti 177 672 eiro

Lielākajām partijām šogad ziedotāji atvēlējuši 177 672 eiro, liecina aģentūras LETA apkopotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) informācija.

Sabiedrība Izkrītot pa astotā stāva logu, Jelgavā gājis bojā mazulis

Svētdien, izkrītot pa astotā stāva logu, Jelgavā gājis bojā gadu un četrus mēnešus vecs bērns.

Sabiedrība Valmierā vēlas būvēt vēl vienu krematoriju

SIA "Vidzemes krematorija" Valmierā, aptuveni kilometra attālumā no esošās krematorijas, vēlas būvēt vēl vienu apbedīšanas pakalpojumu kompleksu ar krematoriju, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Sabiedrība Nākamā valdības sēde un koalīcijas sadarbības sanāksme plānota jaunnedēļ

Ministru kabineta nākamā sēde, kā arī koalīcijas sadarbības sanāksme ir plānotas jaunnedēļ, aģentūru LETA informēja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Lasiet arī

COVID-19 Restorānos pie galda varēs atrasties līdz četriem cilvēkiem

Pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas tiks mazināti ierobežojumi sabiedriskās ēdināšanas vietās - pie galda iekštelpās varēs atrasties līdz četriem cilvēkiem, bet ārtelpās - līdz astoņiem cilvēkiem, turklāt apmeklētājiem nebūs jāievēro divu metru distance, paredz Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts "Epidemioloģiskās drošības pasākumi un pretepidēmijas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai".

Sabiedrība Valdības sēdes arī pēc ārkārtējās situācijas izbeigšanas notiks attālināti

Valdības sēdes arī pēc ārkārtējās situācijas izbeigšanas notiks attālināti, aģentūru LETA informēja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojā.

Sabiedrība Arī pēc ārkārtējās situācijas uz personu varētu attiecināt ierobežojumus

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz, ka arī pēc ārkārtējās situācijas beigām epidemioloģisku aizdomu gadījumā uz personu joprojām varētu attiecināt klātienes darba vai mācību ierobežojumus.