• Sigurds,
  • Zigurds
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Arī pēc ārkārtējās situācijas uz personu varētu attiecināt ierobežojumus

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:05, 04.06.2020

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz, ka arī pēc ārkārtējās situācijas beigām epidemioloģisku aizdomu gadījumā uz personu joprojām varētu attiecināt klātienes darba vai mācību ierobežojumus.


Avots: LETA

Ar izmaiņām Epidemioloģiskās drošības likumā tiktu noteikts, ka arī pēc ārkārtējās situācijas nepieciešamības gadījumā var ne tikai ierobežot vai aizliegt kāda profesionālo darbību, bet arī ierobežot vai apturēt personu piedalīšanos mācību procesā.

Kā skaidro attiecīgo likuma normu izstrādātāji, Covid-19 radītā ārkārtējā situācija ir parādījusi to, ka arī personai, kura neslimo ar Covid-19 vai citu infekcijas slimību, kā arī nav Covid-19 kontaktpersona, tomēr var rasties nepieciešamība noteikt darba vai izglītošanās ierobežojumus. Šajā gadījumā tiek runāts par personām, kuras ārkārtējās situācijas laikā ieradās no ārzemēm, jo pastāvēja epidemioloģiski pamatotas aizdomas, ka šīs personas uzturējās paaugstinātos inficēšanās riska apstākļos un tādēļ tām bija iespēja inficēties.

Vienlaikus bīstamas infekcijas slimības gadījumā kontaktpersonas vai personas, par kurām ir radušās epidemioloģiski pamatotas aizdomas, ka tās ir atradušās paaugstinātos inficēšanās riska apstākļos, varēs nodarbināt tikai attālināti.

Ar šīm izmaiņām, rodoties sabiedrības veselības apdraudējumam infekcijas slimības izplatīšanās gadījumā, būtu iespējams noteikt stingrākas prasības tām personām, kuras tiek nodarbinātas darbos, kas ir saistīti ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai.

Kā iepriekš skaidroja veselības ministre Ilze Viņķele (AP) grozījumi min ļaus epidemiologiem arī pēc ārkārtējās situācijas ievākt un strādāt ar informāciju par inficētajiem un to kontaktpersonām. Ar izmaiņām Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC) tiks piešķirtas tiesības atzīt noteiktu infekciju par bīstamu, ja to nosaka Pasaules Veselības organizācija, un pakļaut to reģistrācijai un kontrolei.

Tāpat šo izmaiņu rezultātā arī turpmāk SPKC varēs uzlikt par pienākumu personām pašizolēties, ja tas ir nepieciešams.

Likumprojektā paredzēts, ka pašizolēšanos un izolēšanu varēs veikt arī uzturēšanās vietā, piemēram, sociālās aprūpes centrā, ieslodzījuma vietā vai viesnīcā. Ar uzturēšanās vietu saprot arī karavīru dienesta izpildes vietu.

Epidemioloģiskās drošības likums tiktu papildināts arī ar pašizolācijas nosacījumiem personām, par kurām ir radušās epidemioloģiski pamatotas aizdomas, ka tās atradušās paaugstinātos inficēšanās riska apstākļos, kas ir līdzīgi kontaktpersonām noteiktajiem pašizolācijas nosacījumiem. Šajā gadījumā tiek domāts par personām, kuras ir ieradušās no tām valstīm, kuras SPKC tīmekļa vietnē ir norādītas kā valstis, kurās konstatēta infekcijas slimība.

Ar šīm izmaiņām tostarp tiktu precizēti soda apmēri par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu.

Sabiedrības veselības apdraudējuma gadījumā Ministru kabinets arī būtu tiesīgs noteikt ierobežojumus ceļošanai un pārvadājumiem uz valstīm, kuras iekļautas SPKC publicētajā valstu sarakstā, kurās konstatēta tāda infekcijas slimību, tai skaitā bīstamo infekcijas slimību, izplatīšanās, kas var radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu.

Vienlaikus, lemjot par šādu ierobežojumu noteikšanu, Ministru kabinetam būs pienākums izvērtēt samērīgumu un noteikt tos minimālajā nepieciešamā apmērā minimāli nepieciešamajā laika periodā.

Šis likums būtu piemērojams arī citu slimību parādīšanās gadījumā, iepriekš atzīmēja ministre.

Jau ziņots, ka saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija no marta vidus līdz 9.jūnijam.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pirmdien nokrišņu būs maz, taču sinoptiķi brīdina par ko citu nepatīkamu

Pirmdien Latvijā debesis pārsvarā klās mākoņi, vietām gaidāms neliels lietus, sniegs un dūmaka, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Sniegs un apledojums vietām apgrūtina braukšanu visas valsts teritorijā
Rīga, 25.janv., LETA. Pirmdienas rītā visos Latvijas reģionos sniegs un apledojums vietām apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi". Sniego...
Sabiedrība Pirmdienas rītā apmācies un dūmakains laiks
Rīga, 25.janv., LETA. Pirmdienas rītā Latvijā ir pārsvarā apmākušās debesis, daudzviet dūmaka, vietām mazliet līst vai snieg, liecina meteoroloģiskā informācija. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas c...
Sabiedrība Nenoteiktu laiku nekursēs atsevišķi maršrutu Bauska-Pilsrundāle un Pilsrundāles skola-Šķībais krogs-Pilsrundāle autobusu reisi
Rīga, 25.janv., LETA. Samazinoties pasažieru skaitam, no šodienas nenoteiktu laiku nekursēs atsevišķi maršrutu Bauska-Pilsrundāle un Pilsrundāles skola-Šķībais krogs-Pilsrundāle autobusu reisi, aģentūru LETA informēja Au...

Lasiet arī

Sabiedrība Valdība atļauj tirgot zeķbikses, lāpstas un citas saimniecības preces

Ministru kabinets ceturtdien lēma pagarināt tirdzniecības ierobežojumus līdz 25.janvārim, vienlaikus no 12.janvāra paplašinot klātienē nopērkamo saimniecības preču klāstu, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Sabiedrība Iedzīvotāji izjūt agresiju pret cilvēkiem, kuru dēļ pasliktinās situācija valstī

Katrs trešais iedzīvotājs izjūt agresiju pret cilvēkiem, kuru dēļ pasliktinās situācija valstī, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Ekonomika Būs aizliegti starptautiskie pasažieru pārvadājumi uz Nīderlandi, Čehiju

No sestdienas, 2.janvāra, Latvijā aizvien pašizolācija būs jāievēro pēc atgriešanās no visām Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sarakstā esošajām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, savukārt aizliegums pārvadāt pasažierus nākamnedēļ būs spēkā attiecībā uz sešām valstīm, tostarp, arī Nīderlandi, Čehiju un Lihtenšteinu, liecina SPKC apkopotie dati.