• Asna,
  • Asne,
  • Zaiga
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Medemciema iedzīvotāji pauž neapmierinātību ar plāniem pārveidot krustojumu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:59, 03.06.2020

Medemciema iedzīvotāji joprojām iebilst pret VAS "Latvijas valsts ceļi" ieceri slēgt kreiso pagriezienu iebraukšanai Medemciemā no Rīgas puses, novirzot nogriešanās manevru uz Jelgavas šosejas un Rīgas apvedceļa divlīmeņu satiksmes mezglu, šodien tiešsaistes protesta akcijā pauda ciema iedzīvotāji.Protesta dalībnieki norādīja, ka vēlas, lai šajā vietā tiktu izveidots Eiropas līmenim atbilstošu divlīmeņu krustojums - tunelis zem šosejas.

Viņi kārtējo reizi aicināja LVC un Satiksmes ministriju ieklausīties iedzīvotājos un saglabāt kreiso pagriezienu iebraukšanai Medemciemā no Rīgas puses līdz brīdim, kamēr tiek rasts cits ekonomiski samērīgs risinājums, piemēram, tuneļa izbūve. Savukārt piedāvāto alternatīvo risinājumu - satiksmes plūsmas novirzīšanu par A8 un A5 divlīmeņu satiksmes mezglu, viņi nodēvēja par melnā punkta pārcelšanu un problēmas neatrisināšanu, pakļaujot iedzīvotājus vēl lielākam satiksmes negadījumu riskam. Vairāki desmiti protesta dalībnieku pa vienam nāca pie mikrofona, lai pastāstītu, ka piedāvātais risinājums viņiem radīs lielākus izdevumus benzīnam, kas būtiski ietekmēs viņu ģimeņu budžetus.

Olaines domes priekšsēdētājs Andris Bergs (LSDSP) pauda, ka ir pienācis laiks "vēlreiz visiem apsēsties pie galda, un atliekot malā personīgās ambīcijas no LVC un Satiksmes ministrijas, vienoties par drošu risinājumu". Viņš uzsvēra, ka nav runa par iedzīvotāju vēlmēm, bet par risinājumu, kad ir drošs un atbildīs iedzīvotāju vēlmēm. Bergs arī piebilda, ka pašvaldība tuneļa būvniecību ir gatava finansēt, vajag tikai "zaļo gaismu" no Satiksmes ministrijas.

Protesta akcija tika translēta no Medemciema krustojuma pie veikala, kur, iepriekš piesakoties, tika aicināti piedalīties krustojuma lietotāji, izsakot savu viedokli par to, kā krustojuma slēgšana ietekmēs viņu turpmāko dzīvi.

Tāpat viņus uztrauc operatīvo dienestu, lai nokļūtu līdz Medemciemam un sniegtu palīdzību, reaģēšanas laiks, kā arī negatīvā ietekme uz vidi.

Jau ziņots, ka LVC Satiksmes organizācijas pārvaldes direktors Māris Zaļaiskalns informēja, ka jau ir noslēgts līgums par Medemciema krustojuma pārbūvi.

Nokļūšanai no Medemciema uz Jelgavu būs jāpagriežas pa labi Rīgas virzienā un pēc 800 metriem uz šosejas būs izveidota apgriešanās vieta braukšanai pretējā virzienā.

Savukārt, lai no Rīgas nokļūtu uz Medemciemu, būs jābrauc garām esošajam krustojumam nepilnus četrus kilometrus Jelgavas virzienā līdz divlīmeņu krustojumam ar Rīgas apvedceļu. Šajā krustojumā būs jāpagriežas braukšanai pretējā virzienā un jāmēro ceļš līdz Medemciemam.

Ciema iedzīvotāji sāka parakstu vākšanu pret LVC plāniem. Savukārt Olaines novada dome uzskata, ka labākais risinājums būtu divu līmeņu satiksmes mezgls, kura projektēšanu un būvniecību vietvara ir gatava atbalstīt gan organizatoriski, gan finansiāli. Tā kā divlīmeņu satiksmes mezglu izprojektēt un izbūvēt nevar viena gada laikā, ir nepieciešams pagaidu risinājums, lai nodrošinātu drošu un ekonomiski pamatotu nokļūšanu no Rīgas uz Medemciemu un Baložiem, un to var panākt ar otras apgriešanās vietas izbūvi Jelgavas virzienā, uzskata pašvaldība.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība VNĪ nodos Jaunā Rīgas teātra būvlaukumu piegādātāju apvienībai "SBSC"
Rīga, 9.jūl., LETA. VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) šodien nodos Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvlaukumu iepirkuma uzvarētājam - piegādātāju apvienībai "SBSC", aģentūrai LETA pavēstīja VNĪ korporatīvās komunikācijas da...
Sabiedrība Tiešsaistē notiks vebinārs par pārmaiņu vadību
Rīga, 9.jūl., LETA. Šodien plkst.11 tiešsaistē notiks pieaugušo izglītības platformas EPALE vebinārs "Praktiski par pārmaiņām", kuru vadīs biznesa vadības un karjeras trenere Anita Gaile, aģentūru LETA informēja Izglītīb...
Sabiedrība Diskutēs par karjeras sākšanu tehnoloģiju jomā Covid-19 krīzes laikā
Rīga, 9.jūl., LETA. Šodien notiks "Riga TechGirls" organizēta tiešsaistes konference "Kā uzsākt karjeru tehnoloģiju jomā Covid-19 krīzes laikā?", aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji. Konferencē piedalīsies filantr...
Sabiedrība Pastāv risks "Daugavas" stadiona ledus halles projektam zaudēt Eiropas finansējumu
Rīga, 8.jūl., LETA. Iespējamas krāpniecības dēļ "Daugavas" stadiona ledus halles projekts var zaudēt Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu un tad rastos grūtības norēķināties ar būvniekiem, vēsta Latvijas Televīzija (L...

Lasiet arī

Sabiedrība Līdz maija vidum būs ierobežota autotransporta satiksme pār Rīgas HES tiltu

No šodienas līdz 13.maijam būs ierobežota autotransporta satiksme uz Rīgas apvedceļa pār Rīgas hidroelektrostacijas (HES) tiltu, aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Sabiedrība Latvijā izveidota karte ar transporta masas ierobežojumiem uz grants ceļiem

VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) mājaslapā pieejama karte ar informāciju par transporta masas ierobežojumiem uz valstij piederošajiem grants seguma autoceļiem, aģentūru LETA informēja LVC Komunikācijas daļā.

Sabiedrība Pret piedāvāto Medemciema krustojuma pārbūvi savākti 5000 iedzīvotāju paraksti

Pret VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) piedāvāto Medemciema krustojuma pārbūves projektu savākti vismaz 5000 iedzīvotāju paraksti, aģentūrai LETA pastāstīja viena no parakstu vākšanas iniciatorēm Daiga Rugāja.