• Asna,
  • Asne,
  • Zaiga
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


AM plāno sūtīt Latvijas karavīrus dalībai ANO miera uzturēšanas spēkos

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:28, 03.06.2020

Aizsardzības ministrija plāno sūtīt Latvijas karavīrus dalībai ANO miera uzturēšanas spēkos, taču patlaban nav zināms, kurā pasaules reģionā mūsu klātbūtne būtu nepieciešama, šodien žurnālistiem pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).


Avots: LETA

Ministrs skaidroja, ka līdz šim Latvijai nav bijusi pieredze dalībai ANO miera uzturēšanas spēkos, tāpēc šī pieredze ir jāattīsta. Pirmkārt, lai stiprinātu starptautiskās organizācijas un Latvijas klātbūtni šajās organizācijās. "Kā zināms, tad Latvija ir kandidātvalsts uz ANO Drošības padomes nepastāvīgo locekļa statusu. Šāda aktivitātes palīdz un tādā veidā mēs palīdzētu arī ārlietu dienesta prioritātēm," norādīja ministrs.

Otrkārt, dalība šāda veida spēkos dotu arī Latvijas armijai papildu pieredzi, viņš teica.

Konkrētas valstis un reģionus ministrs neminēja, turklāt nav vēl zināms, vai Latvija šādā misijā piedalītos viena pati vai kopā ar kādu partnervalsti. Ministrs gan kā vienu no spilgtākajām ANO miera uzturēšanas misiju dalībvalstīm minēja Latvijai netālu esošo Somiju.

Pabriks uzsvēra, ka patlaban ir arvien lielākas lielas problēmas savākt dalībvalstu skaitu ANO miera uzturēšanas misijām, tāpēc ir politiski pareizais laiks šādām misijām pieteikties.

Ministrs gan norādīja, ka Latvijas dalība kādā konkrētā ANO miera uzturēšanās misijā nenotiks tuvākā pusgada vai gada laikā, jo nepieciešama atbilstoša sagatavošanās.

"Patlaban nekas konkrēts nav, taču ir dots uzdevums pie tā strādāt. Tuvākajā laikā nosūtīsim augsta ranga virsnieku uz Ņujorku, kas nodarbosies šajā virzienā ar ANO," piebilda Pabriks.

Ministrs arī uzsvēra, ka tuvākajā laikā tiks saglabāta Latvijas dalība esošajās starptautiskajās misijās un operācijās. Viņš uzsvēra, ka bez dalības starptautiskajās operācijās un misijām nevaram iedomāties ne pastiprinātu Latvijas drošību, ne personīgo karavīru profesionālo izaugsmi.

Jau ziņots, ka pēc aptuveni 11 gadu pārtraukuma Latvija plāno atgriezties starptautiskajā operācijā Kosovā (KFOR), līdz ar to šī varētu būt patlaban skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku starptautiskā operācija, liecina Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavotais Saeimas lēmuma projekts.

Vēsturiski Latvija jau ir piedalījusies KFOR no 2000.gada februāra līdz 2009.gada augustam ar dažāda lieluma vienībām un specialitātēm, bet šobrīd, saņemot NATO Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieka aicinājumu un izvērtējot iespējas un riskus, tika secināts, ka Latvija varētu piedalīties ASV vadītajā daudznacionālajā bataljonā vienas vieglās kājnieku rotas sastāvā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība VNĪ nodos Jaunā Rīgas teātra būvlaukumu piegādātāju apvienībai "SBSC"
Rīga, 9.jūl., LETA. VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) šodien nodos Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvlaukumu iepirkuma uzvarētājam - piegādātāju apvienībai "SBSC", aģentūrai LETA pavēstīja VNĪ korporatīvās komunikācijas da...
Sabiedrība Tiešsaistē notiks vebinārs par pārmaiņu vadību
Rīga, 9.jūl., LETA. Šodien plkst.11 tiešsaistē notiks pieaugušo izglītības platformas EPALE vebinārs "Praktiski par pārmaiņām", kuru vadīs biznesa vadības un karjeras trenere Anita Gaile, aģentūru LETA informēja Izglītīb...
Sabiedrība Diskutēs par karjeras sākšanu tehnoloģiju jomā Covid-19 krīzes laikā
Rīga, 9.jūl., LETA. Šodien notiks "Riga TechGirls" organizēta tiešsaistes konference "Kā uzsākt karjeru tehnoloģiju jomā Covid-19 krīzes laikā?", aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji. Konferencē piedalīsies filantr...
Sabiedrība Pastāv risks "Daugavas" stadiona ledus halles projektam zaudēt Eiropas finansējumu
Rīga, 8.jūl., LETA. Iespējamas krāpniecības dēļ "Daugavas" stadiona ledus halles projekts var zaudēt Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu un tad rastos grūtības norēķināties ar būvniekiem, vēsta Latvijas Televīzija (L...

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts apdraudējuma gadījumā nepietiktu resursu svarīgu objektu apsardzei

Latvijā armijai, policijai un privātajiem apsardzes uzņēmumiem resursi ir nepietiekami, lai nodrošinātu svarīgu objektu pastiprinātu apsardzi valsts apdraudējuma gadījumā, secināts Aizsardzības ministrijas (AM) ziņojumā valdībai par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas progresu.