• Sandis,
  • Uldis,
  • Ulvis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Aicina atbalstu Covid-19 seku mazināšanai nepiešķirt zvēraudzēšanai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:25, 03.06.2020 1

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" vērsusies Zemkopības ministrijā (ZM) un Lauku atbalsta dienestā (LAD), aicinot zvēraudzēšanas nozarei nepiešķirt atbalstu Covid-19 seku mazināšanai, informē biedrība.


Avots: LETA

Biedrībā atgādināja, ka Eiropas Savienība (ES) ir nākusi klajā ar pasākumu kopumu Covid-19 krīzes ekonomiskās ietekmes mazināšanai, kas dalībvalstīm ļaus piešķirt vienreizējus maksājumus lauksaimniekiem un maziem lauksaimniecības uzņēmumiem, kurus sevišķi skārusi Covid-19 krīze.

"Dzīvnieku brīvības" ieskatā, līdzekļus nedrīkst tērēt zvēraudzēšanas nozarei, jo tā ir "nerentabla un neperspektīva" nozare, kura neražo pirmās nepieciešamības preces - zvēraudzētavas piegādā no dzīvniekiem ražotas luksusa modes preces, kurām mūsdienās ir daudz alternatīvu.

Tāpat biedrībā atzīmēja, ka minētā nozare nelabvēlīgi ietekmē vidi, tostarp notekūdeņi no zvēraudzētavām rada būtiskus augsnes un ūdens piesārņojuma draudus. Zvēraudzēšana arī negatīvi ietekmē bioloģisko daudzveidību un ir bijusi būtisks iemesls invazīvās sugas - Amerikas ūdeles - izplatībai. Turklāt zvēraudzēšanas nozare pēdējo gadu laikā ir piedzīvojusi lejupslīdi.

Biedrībā arī minēja, ka atbilstoši Eiropas Komisijas (EK) pagaidu regulējumam dalībvalstīm būs jāpamato, ka atbalsts piešķirts visvairāk skartajiem komersantiem, pamatojoties uz objektīviem un nediskriminējošiem kritērijiem. "Būtu jāņem vērā gan nozares ekonomiskie rādītāji, gan tās produkcijas nepieciešamība sabiedrībai," pauda "Dzīvnieku brīvības" valdes priekšsēdētāja Katrīna Krīgere.

Biedrība publicējusi arī pētījumu "Zvēraudzēšana Latvijas tautsaimniecībā", kurā analizēti zvēraudzēšanas nozares ekonomiskie rādītāji. Apkopotie dati liecina, ka pēdējo gadu laikā pieprasījums pēc kažokādām krities, kreditori atteikušies finansēt nozari un atsevišķi uzņēmumi Latvijā kļuvuši maksātnespējīgi vēl pirms Covid-19 krīzes rūkošā patērētāju pieprasījuma un sabiedrības attieksmes maiņas pret zvēraudzēšanu un dzīvnieku labturību zvēraudzētavās dēļ.

"Aicinām ZM noteikt tādus atbalsta saņemšanas kritērijus, kas izslēgtu kažokādu ražošanas un pārstrādes uzņēmumus no potenciālā ES Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai īslaicīgā atbalsta saņēmēju loka," vēstulē ZM aicina biedrība.

Tajā minēts, ka arī citi mehānismi, piemēram, EK nesen ieviestais pagaidu regulējums valsts atbalsta pasākumiem, ar ko atbalsta ekonomiku Covid-19 uzliesmojuma situācijā, nebūtu jāizmanto, piešķirot tiešu atbalstu, nodokļu priekšrocības vai priekšmaksājumus kažokādu ražotājiem un pārstrādātājiem.

Biedrības ieskatā, regulējumu nebūtu jāizmanto arī valsts garantiju piešķiršanai aizdevumiem vai valsts aizdevumu piešķiršanai uzņēmumiem, kam zvēraudzēšana ir viens no darbības veidiem.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Ha ha 03.06.2020 14:53
    "Zvēraudzēšana arī negatīvi ietekmē bioloģisko daudzveidību un ir bijusi būtisks iemesls invazīvās sugas - Amerikas ūdeles - izplatībai" - tieši tā, kad visādi pasistie no tādām organizācijām ielaužas audzētavās un atver būrus, tad šādas invazīvas sugas nonāk savvaļā... Es, piemēram, esmu par to, lai nekādām nevalstiskām organizācijām netiktu tērēta valsts nauda, lai dzīvo no vietējiem ziedojumiem...
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Slīkšana ir klusa un ātra - noslīkst 2 minūtēs! Svarīga informācija peldētājiem

Biedrība "Peldēt droši" aicina, atpūšoties pie atklātām ūdenstilpnēm, ievērot vienkāršus noteikumus.

Sabiedrība Jūrmalā ar atklātu liesmu šorīt dedzis dzīvoklis; glābts cilvēks

Jūrmalā šorīt izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks kādas divstāvu mājas dzīvoklī, no kura izglābts viens cilvēks.

Sabiedrība Vecāki aicināti pieteikt bērnus bezmaksas vasaras veselības nometnei

Lai veicinātu bērnu fizisko un garīgo veselību un sniegtu jaunas zināšanas veselīgu paradumu apgūšanā, no 13. līdz 17.jūlijam Liepājā norisināsies divas veselības nometnes bērniem divās vecuma grupās - no 7 līdz 10 gadus veciem bērniem un no 11 līdz 14 gadus veciem bērniem.

Sabiedrība VUGD autoparks - kritiskā stāvoklī! Brīdina par vairāku depo slēgšanu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autoparka atjaunošanai steidzami nepieciešami desmit miljoni eiro, bet nākotnē, nerisinot problēmu, Latvijā nāksies aizvērt vairākus depo, norādīts Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotajā ziņojumā valdībai.

Lasiet arī

COVID-19 Lietuva ziņo par vēl 3 ar jauno koronavīrusu inficētajiem

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta trim cilvēkiem, sestdien paziņojis Nacionālais sabiedrības veselības centrs.

Sports Liepājas basketbola klubu turpmāk stūrēs Viscokis-Rubenis

Latvijas basketbola speciālists Artūrs Visockis-Rubenis oficiāli kļuvis par "Liepāja" vienības galveno treneri, vēsta klubs.

Ekonomika 17% mazo un vidējo uzņēmumu turpina strādāt attālināti, liecina aptaujas dati

No visiem telekomunikāciju uzņēmuma "Tet" klientiem 17% klientu - mazie un vidējie uzņēmēji - turpina strādāt attālināti, liecina "Tet" veiktā aptauja.