• Sandis,
  • Uldis,
  • Ulvis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


ES ministri videokonferencē spriedīs par sporta nozari Covid-19 laikā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 05:03, 02.06.2020
Rīga, 2.jūn., LETA. Šodien notiks otrā Eiropas Savienības (ES) sporta ministru neformālā videokonference par sporta nozari Covid-19 laikā, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais informatīvais ziņoj...
Rīga, 2.jūn., LETA. Šodien notiks otrā Eiropas Savienības (ES) sporta ministru neformālā videokonference par sporta nozari Covid-19 laikā, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais informatīvais ziņojums par Latvijas pozīciju gaidāmajā pasākumā.

Latvijas pozīcijā rosināts, ka sadarbībā starp dalībvalstīm, ES institūcijām, sporta kustību un citām iesaistītajām pusēm jāapsver starptautisko sporta pasākumu pārdomāta plānošana nākamajiem diviem gadiem, lai īsā laika posmā novērstu lielu skaitu līdzīgu notikumu vai liela mēroga pasākumu vienlaicīgu norisi.

IZM arī paudīs, ka sadarbībā ar starptautiskām sporta organizācijām jāapsver finansiālais atbalsts lielo pasākumu plānotājiem un jāatrod mehānismi, kā samazināt finansiālos zaudējumus visām iesaistītajām pusēm. Mehānismi varētu ietvert zemākus organizācijas standartus, lai sporta kustība nākamos divus gadus varētu organizēt dažādus sporta pasākumus, veicot mazāk ieguldījumu un izpildot zemākus kritērijus pasākumu organizēšanā. 

Tāpat Latvijas ieskatā ES līmenī būtu nepieciešams pastiprināt sportistu veselības pārbaudes liela mēroga pasākumos un profesionālajās līgās un izstrādāt vadlīnijas šīs darbības atbalstam.

Vienlaikus tiek norādīts, ka ir nepieciešami rīki un mehānismi, kas ļautu samazināt finansiālos zaudējumus no plānoto pasākumu organizēšanas un sporta spēļu organizēšanas, jo saistībā ar Covid-19 krīzi ir samazinājusies sporta patērētāju pirktspēja.

Ziņojumā arī teikts, ka, ņemot vērā to, ka dalībvalstis un ES jau ir sākušas darbu pie izejas stratēģijas, Latvija ierosina nākotnē izstrādāt krīzes vadlīnijas visai sporta kustībai ar daudzpakāpju risinājumiem un "kas būtu, ja" modeļiem.

Tajos varētu ietilpt norādes sporta nozarei attiecībā uz ārkārtas pasākumiem, stabila izaugsmes plāna izstrāde ar finanšu prognozēm un risku analīze lieliem notikumiem un organizācijām.

IZM ziņojumā akcentē, ka negatīvās sekas uz sporta nozari būs jūtamas ilgtermiņā, jo prognozējams, ka atsevišķi ierobežojumi saglabāsies vēl ilgstoši, kā arī būtiski varētu samazināties sporta organizāciju piesaistītais privātais finansējums.

Privātā finansējuma prognozētais samazinājums ir saistīts ar to, ka Covid-19 izraisīto seku dēļ uzņēmumiem būs jāpārstrukturē savas izmaksas, kā rezultātā ziedojumiem vai sponsorēšanai paredzētā izdevumu daļa būtiski samazināsies vai arī tiks izmantota tiešiem mārketinga izdevumiem, kas attiecīgi ietekmēs sporta organizāciju iespēju piesaistīt finansējumu pamatdarbības nodrošināšanai, skaidrots ziņojumā.

Īpaši kritiski tas būšot lielajām sporta organizācijām, kuru ieņēmumu struktūrā piesaistītais privātais finansējums veido būtisku to ieņēmumu daļu.

Tāpat ziņojumā pausts, ka, Latvijas ieskatā, galvenais izaicinājums ir riski un nenoteiktība saistībā ar vīrusa turpmāku izplatību, turklāt līdz ar sporta iespēju būtisku paplašināšanu cilvēki būs aktīvāki, tāpēc ir īpaši būtiski sporta nozarē nodrošināt visu nepieciešamo piesardzības pasākumu īstenošanu, lai nodrošinātu drošu sportošanu.

Papildus Latvija uzsver ienākumu zaudēšanu kā būtisku izaicinājumu sporta organizācijām. "Gandrīz divus mēnešus ilgā dīkstāve sporta zālēs, peldbaseinos un citos sporta infrastruktūras objektos, kā arī aizliegums organizēt sporta pasākumus ir būtiski negatīvi ietekmējusi organizāciju finansiālo stāvokli, tāpēc ir būtiski īstenot mērķtiecīgu finansiālā atbalsta programmu sporta nozares ilgtspējas nodrošināšanai," pausts ziņojumā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Slīkšana ir klusa un ātra - noslīkst 2 minūtēs! Svarīga informācija peldētājiem

Biedrība "Peldēt droši" aicina, atpūšoties pie atklātām ūdenstilpnēm, ievērot vienkāršus noteikumus.

Sabiedrība Jūrmalā ar atklātu liesmu šorīt dedzis dzīvoklis; glābts cilvēks

Jūrmalā šorīt izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks kādas divstāvu mājas dzīvoklī, no kura izglābts viens cilvēks.

Sabiedrība Vecāki aicināti pieteikt bērnus bezmaksas vasaras veselības nometnei

Lai veicinātu bērnu fizisko un garīgo veselību un sniegtu jaunas zināšanas veselīgu paradumu apgūšanā, no 13. līdz 17.jūlijam Liepājā norisināsies divas veselības nometnes bērniem divās vecuma grupās - no 7 līdz 10 gadus veciem bērniem un no 11 līdz 14 gadus veciem bērniem.

Sabiedrība VUGD autoparks - kritiskā stāvoklī! Brīdina par vairāku depo slēgšanu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autoparka atjaunošanai steidzami nepieciešami desmit miljoni eiro, bet nākotnē, nerisinot problēmu, Latvijā nāksies aizvērt vairākus depo, norādīts Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotajā ziņojumā valdībai.

Lasiet arī

COVID-19 Lietuva ziņo par vēl 3 ar jauno koronavīrusu inficētajiem

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta trim cilvēkiem, sestdien paziņojis Nacionālais sabiedrības veselības centrs.

Sports Liepājas basketbola klubu turpmāk stūrēs Viscokis-Rubenis

Latvijas basketbola speciālists Artūrs Visockis-Rubenis oficiāli kļuvis par "Liepāja" vienības galveno treneri, vēsta klubs.

Ekonomika 17% mazo un vidējo uzņēmumu turpina strādāt attālināti, liecina aptaujas dati

No visiem telekomunikāciju uzņēmuma "Tet" klientiem 17% klientu - mazie un vidējie uzņēmēji - turpina strādāt attālināti, liecina "Tet" veiktā aptauja.