• Sandis,
  • Uldis,
  • Ulvis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Topošās Rudbāržu militārās vidusskolas absolventi iegūs jaunākā līmeņa militārā vadītāja profesiju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 07:01, 31.05.2020
Rīga, 31.maijs, LETA. Aizsardzības ministrija (AM) sola topošās pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņiem intensīvu un kvalitatīvu apmācību, jo skolas absolventi iegūs jaunākā līmeņa militārā vadītāja ...
Rīga, 31.maijs, LETA. Aizsardzības ministrija (AM) sola topošās pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņiem intensīvu un kvalitatīvu apmācību, jo skolas absolventi iegūs jaunākā līmeņa militārā vadītāja profesiju.

AM sagatavojusi izskatīšanai valdībā ziņojumu par minētās vidusskolas izveidi Skrundas novadā Rudbāržu muižā, kur ilgus gadus atradās nu jau likvidētā Kalpaka pamatskola. Rudbārži ir vieta, kur 1919.gadā uzturējās Kalpaka bataljons un sākās Latvijas faktiskā atbrīvošana no lieliniekiem.

AM ziņojumā skaidro, ka jaunveidojamās izglītības iestādes mērķis ir jaunās bruņoto spēku virsniecības paaudzes audzināšana.

Skolā uzsvaru liks uz līderību, kritisko domāšanu un argumentācijas prasmēm. Skolas absolventi varēs iestāties Nacionālā aizsardzības akadēmijā (NAA) un tiem ieskaitīs akadēmijas pirmsstudiju posmu.

Kalpaka profesionālajā vidusskolā uzņems 9.klases absolventus. Skola nodrošinās vispārējo vidējo izglītību ar pastiprinātu inženierzinātņu tehnisko priekšmetu apguvi, angļu valodu, līderību, sporta nodarbības un militāro mācību. Tāpat skola varēs organizēt arī papildus kursus.

Pabeidzot šo izglītības iestādi, skolēni iegūtu profesiju - jaunākā līmeņa militārais vadītājs, kuras standarts turpmāk vēl tiks sagatavots.

Optimālais izglītojamo skaits vienā gadā būtu 50 skolēni, skolēnu skaits klasē - ne vairāk par 25.

AM gan norāda, ka skolas absolvēšana neuzliek obligātu pienākumu kļūt par profesionālu karavīru. Ja absolvents nevēlēsies studēt NAA, viņam varēs piedāvāt dienestu Zemessardzē un ieskaitīšanu Nacionālo bruņoto spēku rezervē.

Izglītojamie tiks nodrošināti ar dienesta viesnīcu, ēdināšanu četras reizes dienā un militāro formastērpu.

Paredzēts, ka skolas audzēkņiem diena sāksies plkst.6.30 ar vieglām fiziskām aktivitātēm - rīta rosmi, kam sekos mācību stundas, fakultatīvo priekšmetu apguve, konsultācijas, ekipējuma apkopes. Mācību dienas noslēgums paredzams apmēram plkst.20, kad tiek plānots laiks personiskajām vajadzībām un gatavošanās nākamajai dienai. Naktsmiers sāktos plkst.22.30.

AM sadarbībā ar sporta speciālistiem izstrādās fiziskās slodzes atbilstoši skolēnu vecuma grupām.

Līdzīgi kā Lielbritānijā izglītojamo atlase primāri tiks balstīta uz viņu rezultātiem valsts centralizētajos eksāmenos, pabeidzot pamatizglītību.

Pirms iestāšanās vidusskolā tiks veikti psiholoģiskie testi, lai identificētu līdera dotības, noteiktu noturību stresa situācijās. Tāpat tiks rīkotie fiziskās sagatavotības testi atbilstoši vecuma grupām un vispārēja medicīniskā pārbaude.

Skolas administratīvais, tehniskais un medicīnas personāls būs civilie darbinieki. Paredzēts nodrošināt arī dežurantu un sargu, pusaudžu psihologa, sociālā pedagoga un kapelāna funkcijas.

Rudbāržu muižas ēkā ir pieejamas noliktavas, kurās var uzglabāt pneimatiskos vai mazkalibra ieročus. Tāpat muižas tuvumā ir izmantojama sporta zāle, stadions un ēdnīca. Patlaban daļu šo telpu izmanto Jaunsardzes centrs. 

Netālu no Rudbāržiem atrodas mācību poligons bijušā Skrundas lokatora teritorijā. Poligonu varēs izmantot vidusskolas militārā mācību procesa nodrošināšanai. 

Skolas izveidē patlaban ir veikts tikai provizorisks finanšu aprēķins. Precīzāks izdevumu plānojums būs pieejams pēc izglītības programmu izstrādes un materiāltehnisko līdzekļu apzināšanas. 2021.gadā skolas izveidei varētu būt nepieciešami aptuveni 2,4 miljoni eiro. Skolas izveidi un uzturēšanu finansēs no AM budžeta.

Pēc skolas dibināšanas būs tikai viens kurss ar 25-50 skolēniem. Maksimālais skolēnu skaits tiks sasniegts tikai ceturtajā mācību gadā, kad būs nokomplektēti visi četri kursi ar 200 skolēniem.

Ņemot vērā minēto AM rosinājusi valdībai atbalstīt vidusskolas izveidi. Līdz nākamā gada janvārim un februārim AM sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju sagatavotu jaunākā līmeņa militārā vadītāja ieguvei nepieciešamo profesijas standartu un atbilstošu izglītības programmu.

Tāpat AM sagatavos un iesniegs valdībā rīkojuma projektu par vidusskolas dibināšanu līdz 2021.gada 31.martam. Līdz nākamā gada aprīlim ministrija iesniegs apstiprināšanai Ministru kabinetā skolas nolikumu.

Jau ziņots, ka skolā pirmo kursantu klasi plānots izveidot 2021.gada septembrī.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Slīkšana ir klusa un ātra - noslīkst 2 minūtēs! Svarīga informācija peldētājiem

Biedrība "Peldēt droši" aicina, atpūšoties pie atklātām ūdenstilpnēm, ievērot vienkāršus noteikumus.

Sabiedrība Jūrmalā ar atklātu liesmu šorīt dedzis dzīvoklis; glābts cilvēks

Jūrmalā šorīt izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks kādas divstāvu mājas dzīvoklī, no kura izglābts viens cilvēks.

Sabiedrība Vecāki aicināti pieteikt bērnus bezmaksas vasaras veselības nometnei

Lai veicinātu bērnu fizisko un garīgo veselību un sniegtu jaunas zināšanas veselīgu paradumu apgūšanā, no 13. līdz 17.jūlijam Liepājā norisināsies divas veselības nometnes bērniem divās vecuma grupās - no 7 līdz 10 gadus veciem bērniem un no 11 līdz 14 gadus veciem bērniem.

Sabiedrība VUGD autoparks - kritiskā stāvoklī! Brīdina par vairāku depo slēgšanu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autoparka atjaunošanai steidzami nepieciešami desmit miljoni eiro, bet nākotnē, nerisinot problēmu, Latvijā nāksies aizvērt vairākus depo, norādīts Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotajā ziņojumā valdībai.

Lasiet arī

COVID-19 Lietuva ziņo par vēl 3 ar jauno koronavīrusu inficētajiem

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta trim cilvēkiem, sestdien paziņojis Nacionālais sabiedrības veselības centrs.

Sports Liepājas basketbola klubu turpmāk stūrēs Viscokis-Rubenis

Latvijas basketbola speciālists Artūrs Visockis-Rubenis oficiāli kļuvis par "Liepāja" vienības galveno treneri, vēsta klubs.

Ekonomika 17% mazo un vidējo uzņēmumu turpina strādāt attālināti, liecina aptaujas dati

No visiem telekomunikāciju uzņēmuma "Tet" klientiem 17% klientu - mazie un vidējie uzņēmēji - turpina strādāt attālināti, liecina "Tet" veiktā aptauja.