• Sandis,
  • Uldis,
  • Ulvis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pārdaugavā būvēs panorāmas ratu; to veikt tiesības ieguvis lietuviešu uzņēmums

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:12, 31.05.2020

Lietuviešu uzņēmums SIA "RPR Operators" izsoles kārtībā saņēmis tiesības Pārdaugavā, Raņķa dambī, izbūvēt panorāmas ratu.Lēmumu par apbūves tiesību izsolīšanu uz 30 gadiem Rīgas dome pieņēma pērn jūlijā. Lēmums paredzēja izsolei nodot 5700 kvadrātmetru lielu zemesgabalu Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamentā, izsole notika pērn oktobrī, un tajā uzvarēja "RPR Operators". 90% uzņēmuma pieder lietuviešu uzņēmumam "Mozavita", bet 10% - Dimitrijam Uspenskim. Uzņēmums dibināts 2018.gadā un atbilstoši deklarētajam darbojas atrakciju un atpūtas parku nozarē, taču līdz šim saimniecisko darbību nav veicis.

Izsole paredz uzņēmumam piešķirt apbūves tiesības uz 30 gadiem. Rata augstums nevarēs pārsniegt 60 metrus. Uzņēmumam ir pienākums līdz 2021.gada 30.septembrim izstrādāt un akceptēt panorāmas rata būvprojektu, saskaņojot to ar departamentu. Rata būvniecība jāpabeidz līdz 2022.gada septembrim.

Kā pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns, iestādē jau ir saņemta būvniecības iecere panorāmas rata uzstādīšanai, servisa ēkas jaunbūvei un teritorijas labiekārtošanai.

Būvvalde lēmumu šajā jautājumā plāno pieņemt 20.jūnijā, jo lūgusi attīstītāju iesniegt papildu informāciju. Piemēram, būvvalde ir lūgusi iesniegt vairākus rata izvietojuma variantus ar vizualizācijām un to analīzi vides kontekstā.

Tāpat lūgts iesniegt esošo celiņu tīkla un tam pakārtoti veidoto stādījumu inventarizāciju un analīzi, darbību aprakstu esošo apstādījumu saglabāšanai un tamlīdzīgi.

Par panorāmas rata būvniecību Rīgā ir diskutēts vairākkārt, un dažādi investori to vēlējušies izvietot, piemēram, Esplanādē, taču nedz politiķu, nedz sabiedrības atbalstu iecere par rata būvniecību pašā centrā nav guvusi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Slīkšana ir klusa un ātra - noslīkst 2 minūtēs! Svarīga informācija peldētājiem

Biedrība "Peldēt droši" aicina, atpūšoties pie atklātām ūdenstilpnēm, ievērot vienkāršus noteikumus.

Sabiedrība Jūrmalā ar atklātu liesmu šorīt dedzis dzīvoklis; glābts cilvēks

Jūrmalā šorīt izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks kādas divstāvu mājas dzīvoklī, no kura izglābts viens cilvēks.

Sabiedrība Vecāki aicināti pieteikt bērnus bezmaksas vasaras veselības nometnei

Lai veicinātu bērnu fizisko un garīgo veselību un sniegtu jaunas zināšanas veselīgu paradumu apgūšanā, no 13. līdz 17.jūlijam Liepājā norisināsies divas veselības nometnes bērniem divās vecuma grupās - no 7 līdz 10 gadus veciem bērniem un no 11 līdz 14 gadus veciem bērniem.

Sabiedrība VUGD autoparks - kritiskā stāvoklī! Brīdina par vairāku depo slēgšanu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autoparka atjaunošanai steidzami nepieciešami desmit miljoni eiro, bet nākotnē, nerisinot problēmu, Latvijā nāksies aizvērt vairākus depo, norādīts Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotajā ziņojumā valdībai.

Lasiet arī

Sports Liepājas basketbola klubu turpmāk stūrēs Viscokis-Rubenis

Latvijas basketbola speciālists Artūrs Visockis-Rubenis oficiāli kļuvis par "Liepāja" vienības galveno treneri, vēsta klubs.

Ekonomika 17% mazo un vidējo uzņēmumu turpina strādāt attālināti, liecina aptaujas dati

No visiem telekomunikāciju uzņēmuma "Tet" klientiem 17% klientu - mazie un vidējie uzņēmēji - turpina strādāt attālināti, liecina "Tet" veiktā aptauja.

Veselība Bīstami! Gandrīz katrs trešais Latvijā nelieto saules aizsargkrēmu

Saules aizsargkrēmu nelieto 31% iedzīvotāju, kamēr vien 17% norādījuši, ka aizsargkrēmu lieto vienmēr, kad atrodas saulē, liecina "BENU Aptiekas" sadarbībā ar pētījumu centru "SKDS" veiktā aptauja.