• Estere,
  • Hermīne
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas dome pārtikas kartes piešķirs arī citu pašvaldību skolās ejošiem bērniem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:13, 29.05.2020

Rīgas dome pārtikas kartes piešķirs arī tiem maznodrošināto, trūcīgo vai daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri mācības apgūst citu pašvaldību skolās, šodien lēma administrācija.


Avots: LETA

Tādējādi materiālā palīdzība tiks piešķirta 201 izglītojamajam, kas ārpus Rīgas administratīvās teritorijas apgūst pirmsskolas izglītības programmu, pamatizglītības programmu vai vispārējās vidējās izglītības programmu gan Rīgas, gan citu pašvaldību izglītības iestādēs vai privātajās izglītības iestādēs.

Šāds solis pašvaldībai varētu izmaksāt 12 914 eiro, ja ņem vērā, ka kartes nominālvērtība tiek aprēķināta 1,42 eiro apmērā vienam izglītojamajam par katru darbdienu ārkārtējās situācijas laikā, skaitot no 13.marta, vai skaitot no dienas, kad ģimene ieguvusi trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statusu vai reģistrēta Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā.

Vienlaikus administrācija šodien pieņēma grozījumu jautājumā par pašvaldības infrastruktūras uzturēšanas un attīstības nodevu. Proti, lēmums paredz noteikt, ka nodevas maksājumu termiņš var tikt pagarināts uz laiku līdz vienam gadam, ja samaksas termiņš iestājies ārkārtējās situācijas laikā.

Domē norāda, ka tas darīts ar mērķi sniegt atbalstu nodevas maksātājiem, jo sakarā ar izsludināto ārkārtējo situāciju tiem ir pasliktinājies finansiālais stāvoklis un daudzus nodevas maksātājus ietekmē noteiktie pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi, sevišķi skarot tādas nozares kā viesnīcu un izmitināšanas pakalpojumu sniegšana, konferenču un plašizklaides pasākumu rīkošana.

Kā ziņots, Rīgas dome maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērniem ārkārtējās situācijas laikā nodrošina pārtikas kartes pārtikas iegādei, aģentūru LETA informēja domē.

Kartes var izmantot SIA "Maxima Latvija" veikalos. Kartes derīguma termiņš ir 12 mēneši, un tā būs izmantojama "Maxima" veikalos visā Latvijā.

Kartes nominālvērtība vienam bērnam tiks aprēķināta 1,42 eiro apmērā par katru darba dienu ārkārtējās situācijas periodā, sākot no 13.marta.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Vērienīgās Kokneses kokaīna kravas lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) amatpersonas kriminālvajāšanai uzsākšanai pret piecām personām vakar nosūtījušas tā saucamo "kokaīna lietu", kur tika izņemta līdz šim lielākā kokaīna krava Latvijā - divas tonnas, pavēstīja VP pārstāve Elīna Priedīte.

Sabiedrība Imantā uzdarbojas nelieši, kas baložiem ar superlīmi pielīmē cepurītes (+VIDEO)

Imantā jau vairākas dienas redzēti baloži, kuriem pie galvas pielīmētas mazas, no papīra veidotas cepurītes, liecina sociālajos tīklos publicētā informācija.

Sabiedrība Biji devies uz ārzemēm? No šodienas - pēc atgriešanās tiksi pakļauts kontrolei

Ar mērķi mazināt Covid-19 izplatību Latvijā, no šodienas stingrāk kontrolēs ieceļotājus Latvijā, tostarp netiks pieņemti un izskatīti ilgtermiņa "D kategorijas" vīzu pieteikumi, kā arī pašizolācijas nosacījuma pārkāpšanas gadījumā personai varēs anulēt termiņuzturēšanās atļauju vai vīzu.

Sabiedrība Ēlertes dēls aši pametis jauno amatu IZM, uzzinot, ka vajadzēs arī strādāt

Valsts prezidenta pusslodzes padomnieces Sarmītes Ēlertes dēls Krišs Ēlerts no vecākā eksperta vietas šķīries jau pēc divarpus nedēļas ilguša darba, kaut faktiski vēl īsāka laika posma, ņemot vērā Jāņu brīvdienas, vēsta vietne pietiek.com. "Jaunais cilvēks ar izbrīnu uzzināja, ka vajadzēs arī strādāt," portālam apliecinājis kāds avots ministrijā.

Lasiet arī

Sports Porziņģis komentējis treniņu atsākšanu kopā ar komandu un to, kā jūtas

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājiem sezonas noslēguma turnīrā būs ātri jāieiet spēļu ritmā, uzsver Dalasas "Mavericks" latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis.

Pasaule Nekā nebūs! Eiropas Tiesa anulē ES un ASV vienošanos par datu nodošanu

Eiropas Tiesa ceturtdien par spēkā neesošu pasludinājusi Eiropas Savienības (ES) un ASV datu aizsardzības vienošanos, ka ļāva lielajām tehnoloģiju kompānijām sūtīt datus uz Savienotajām Valstīm.

Sabiedrība RTU ir gatavi jauno mācību semestri sākt attālinātā režīmā

Ja būs nepieciešams, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir gatava jauno mācību semestri sākt attālinātā režīmā, klātienē organizējot daļu laboratorijas darbu, aģentūrai LETA apgalvoja RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta direktors Igors Tipāns.