• Estere,
  • Hermīne
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas atjauno daļu braukšanas maksu atlaižu transportā. Lūk, kā būs!

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:24, 29.05.2020

Rīgas domes pagaidu administrācija šodien lēma virknei pasažieru grupu no 1.jūnija atjaunot braukšanas maksas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā.


Avots: LETA

Lēmums paredz, ka no pirmdienas pensionāri bez maksas transportā varēs pārvietoties laika posmā no plkst.10 līdz 15.

Vienlaikus braukšanas maksas atvieglojumi 100% apmērā darba dienās no plkst.10 līdz 15 noteikti Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušām personām, kas vecākas par 75 gadiem, Rīgā deklarētiem nestrādājošiem vecuma un izdienas pensionāriem līdz 75 gadu vecumam, kā arī Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidācijas dalībniekiem līdz 75 gadu vecumam un politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Lēmums paredz atjaunot stundas biļetes, kā arī daļēji atjaunot atlaides studentiem. Proti, studentiem būs iespēja iegādāties stundas biļetes par 0,30 eiro, taču mēnešbiļetes joprojām būs jāiegādājas par pilnu cenu.

Savukārt, 1.-8.klašu, kā arī 10. un 11.klašu skolēni sabiedrisko transportu joprojām varēs izmantot tikai par biļeti par pilnu cenu. Tostarp paredzēts, ka 9. un 12.klašu skolēniem braukšanas maksas atvieglojumi darbosies līdz šā gada 7.jūlijam, nevis līdz 9.jūnijam kā ir noteikts patlaban.

Personām, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Rīga vai kurām Rīgā pieder nekustamais īpašums, tiek noteiktas tiesības iegādāties stundas biļetes par 1,15 eiro un brīvdienām paredzētās stundas biļetes par 0,60 eiro.

Savukārt bez laika ierobežojuma pilnā apmērā atjaunot braukšanas maksas atvieglojumus paredzēts Rīgā deklarētiem bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

Atlaides atjaunos arī Rīgas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās pastāvīgi dzīvojošām personām, kas saņem pašvaldības apmaksātus sociālās aprūpes pakalpojumus, kā arī Rīgā deklarētiem strādājošiem vecuma un izdienas pensionāriem.

Atlaides saņēmēja statuss e-talonā tiks atjaunots automātiski un stāsies spēkā 1.jūnijā.

Pašvaldība atgādina, ka atlaides netiek atjaunotas visas uzreiz, lai maksimāli mazinātu drūzmēšanās risku. Jāatceras, ka tieši sabiedriskais transports ir vieta, kur ir viens no lielākajiem inficēšanās riskiem, tādēļ pašvaldība aicina rūpīgi izsvērt tā izmantošanas nepieciešamību.

Arī Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietniece attīstības un epidemioloģiskās drošības jautājumos Ilona Viskova Rīgas pašvaldības pagaidu administrācijas sēdē sacīja, ka pakāpeniska atlaižu atjaunošana ir labs kompromiss attiecībā uz pensionāriem, jo ļaus konkrētos laikos nodrošināt dažādu ikdienas vajadzību veikšanu.

Vienlaikus viņa vērsa uzmanību, ka situācija jebkurā brīdī var mainīties un šis "kompromisa variants" varētu būt jāsaglabā ilgāku laiku.

Viskova arī aicināja sabiedrību būt iecietīgai pret to, ka ierobežojumu atcelšana ir tikai daļēja, jo statistika liecina, ka no 570 Rīgā inficētajiem 24% ir kategorijā virs 60 gadiem.

Jau ziņots, ka Rīgas domes pagaidu administrācija 27.martā veica izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos, kas uz laiku atceļ lielāko daļu no atlaidēm pilsētas sabiedriskajā transportā, tādējādi cerot mazināt pasažieru plūsmu un ierobežot Covid-19 izplatību.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Vērienīgās Kokneses kokaīna kravas lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) amatpersonas kriminālvajāšanai uzsākšanai pret piecām personām vakar nosūtījušas tā saucamo "kokaīna lietu", kur tika izņemta līdz šim lielākā kokaīna krava Latvijā - divas tonnas, pavēstīja VP pārstāve Elīna Priedīte.

Sabiedrība Imantā uzdarbojas nelieši, kas baložiem ar superlīmi pielīmē cepurītes (+VIDEO)

Imantā jau vairākas dienas redzēti baloži, kuriem pie galvas pielīmētas mazas, no papīra veidotas cepurītes, liecina sociālajos tīklos publicētā informācija.

Sabiedrība Biji devies uz ārzemēm? No šodienas - pēc atgriešanās tiksi pakļauts kontrolei

Ar mērķi mazināt Covid-19 izplatību Latvijā, no šodienas stingrāk kontrolēs ieceļotājus Latvijā, tostarp netiks pieņemti un izskatīti ilgtermiņa "D kategorijas" vīzu pieteikumi, kā arī pašizolācijas nosacījuma pārkāpšanas gadījumā personai varēs anulēt termiņuzturēšanās atļauju vai vīzu.

Sabiedrība Ēlertes dēls aši pametis jauno amatu IZM, uzzinot, ka vajadzēs arī strādāt

Valsts prezidenta pusslodzes padomnieces Sarmītes Ēlertes dēls Krišs Ēlerts no vecākā eksperta vietas šķīries jau pēc divarpus nedēļas ilguša darba, kaut faktiski vēl īsāka laika posma, ņemot vērā Jāņu brīvdienas, vēsta vietne pietiek.com. "Jaunais cilvēks ar izbrīnu uzzināja, ka vajadzēs arī strādāt," portālam apliecinājis kāds avots ministrijā.

Lasiet arī

Pasaule Nekā nebūs! Eiropas Tiesa anulē ES un ASV vienošanos par datu nodošanu

Eiropas Tiesa ceturtdien par spēkā neesošu pasludinājusi Eiropas Savienības (ES) un ASV datu aizsardzības vienošanos, ka ļāva lielajām tehnoloģiju kompānijām sūtīt datus uz Savienotajām Valstīm.

Sabiedrība RTU ir gatavi jauno mācību semestri sākt attālinātā režīmā

Ja būs nepieciešams, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir gatava jauno mācību semestri sākt attālinātā režīmā, klātienē organizējot daļu laboratorijas darbu, aģentūrai LETA apgalvoja RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta direktors Igors Tipāns.

Sports Merzļikins netiek iekļauts starp kandidātiem uz labākā debitanta balvu

Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins nav iekļauts starp kandidātiem uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas labākā debitantu balvu.