• Margarita,
  • Margrieta
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Akcijā #KatluRevolūcija aicina samazināt PVN ēdināšanas nozarei

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:19, 25.05.2020

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi akcijā #KatluRevolūcija aicina valdību samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, tajā skaitā ēdināšanai skolās un slimnīcās.


Avots: LETA

Kā pirmdien preses konferencē informēja Latvijas Restorānu biedrības pārstāvji, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi akcijā aicina ne tikai pārējos nozares uzņēmējus, bet arī ikvienu iedzīvotāju, sākot no 25.maija, katru dienu plkst.18 skaļi skandināt katlus un pannas, to filmēt un nofilmēto ievietot sociālajos tīklos. Tādējādi tiktu pausts protests pret valdības un Saeimas īstenoto politiku "nepildīt solījumus, tajā skaitā par pazeminātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieviešanu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem".

Ēdināšanas sfēras pārstāvji pasākumā sacīja, ka nozare savu solījumu par ģenerālvienošanās noslēgšanu ir turējusi, apliecinot sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu gatavību palielināt atalgojumu, kā arī krīzes laikā samazināt cenas. Nozare akcijā neprasot valdību piemērot konkrēta apmēra PVN likmes samazinājumu, bet gan valdības ziņā atstāj, cik lielā apmērā samazināt PVN ēdināšanas sektoram. Valsts pazeminātā PVN rezultātā zaudētos nodokļu ienākumus kompensētu ienākumi no darbaspēka nodokļiem.

"Liksim lietā katlus un pannas, lai atgādinātu par solīto atalgojuma palielināšanu skolotājiem un ārstiem, par uzņēmējiem dotajiem solījumiem, tai skaitā par pazeminātā PVN ieviešanu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem," pauda Latvijas Restorānu biedrības viceprezidents, restorāna "36.līnija" līdzīpašnieks Lauris Aleksejevs.

Kā sacīja Aleksejevs, 40% Latvijas iedzīvotāju dzīvo nabadzībā, arī 100 000 ārstu un skolotāju Covid-19 pandēmijas laikā esot tiem doto solījumu pievilti, niecīgu atbalstu ir saņēmuši arī kultūras darbinieki, mazie un vidējie uzņēmēji, tajā skaitā sabiedriskās ēdināšanas sektorā strādājošie.

Akcijā piedalīšoties sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi no visas Latvijas, tajā skaitā skolu ēdinātāji, ģimenes kafejnīcas reģionos un dzīvesstila restorāni Rīgā. Vienlaikus akcijai ir aicināts pievienoties ikviens sabiedrības loceklis, kurš jūtas politiķu solījumu pievilts. "Šī ir tukšo katlu revolūcija. Runā, ka tukšs katls varētu pieskandināt visas mūsu šī brīža tukšās ielas, it sevišķi, Vecrīgā un Rīgas centrā, kur mēs ļoti krasi izjūtam gan tūristu pieplūduma, gan cilvēku pieplūduma trūkumu," pauda Aleksejevs.

Pēc Aleksejeva teiktā, krīzes situācijā restorāni Latvijā samazinājuši savu piedāvājumu, jo mainījusies iedzīvotāju pirktspēja. To ēdienkartes ir balstītas ne tikai uz konkrētā pavāra zināšanām un iespējām, bet arī uz klienta pieprasījumu. Kā uzskata Aleksejevs, ekskluzīvas lietas un dārgās preces agrāk kā pēc diviem gadiem apritē neatgriezīsies, tādēļ restorāni Latvijā pašlaik vairāk koncentrējas uz vietējo tirgu, pašmāju piegādātājiem un ražotājiem. Izaicinājums šajā brīdī ir saglabāt restorānu individuālo un atšķirīgo piedāvājumu.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis vērsa uzmanību uz sabiedrībā izveidojušos maldīgo priekšstatu, ka izmitināšana un ēdināšana ir luksus preces un nozares uzņēmumiem ir "biezs" naudas maks. "Tieši ēdināšanas, izmitināšanas un citas ar viesmīlību saistītās nozares ir tās, kur jaunieši, mūsu bērni, iegūst pirmo darba pieredzi," pauda Pinnis, norādot, ka šīs jomas ir jāsakārto, lai jaunieši gūtu labu praksi, jo caur tām jauniešiem pirmo iespaidu par biznesa vidi var veidot kā par atbildīgu, korektu un sakārtotu.

Pavārs un restorāna "3 pavāri" līdzīpašnieks Mārtiņš Sirmais apliecināja, ka jūtas aizskarts par valdības nepildītajiem solījumiem pret uzņēmējiem. "Man visvairāk "sāp" tā sociālā nevienlīdzība. (..) Mēs pašlaik atdalāmies. Bagātie kļūst bagātāki, bet mēs, kas, patiesībā, esam darba klase, kļūstam arvien nabagāki. Jo valsts mums pirms vēlēšanām ir solījusi un sola, bet nekādi lēmumi netiek pildīti, notiek "muļļāšanās". Mūsu bankas konti daļai izskatās kā tukšie katli. Ja nekas netiks darīts, šo katlu vairs nebūs," sacīja Sirmais.

Protesta akcijas #KatluRevolūcija autori arī skaidroja, ka pašlaik 19 no 28 Eiropas Savienības valstīm viesmīlības nozarei ir piemērots pazeminātais PVN. Turklāt tūrisma nozares glābšanai vairums valstu krīzē ir ieviesušas papildu atbalsta pasākumus, tai skaitā, Igaunija un Lietuva. Saskaņā ar Latvijas Restorānu biedrības aplēsēm, pazeminātās PVN likmes ieviešana vēl šogad ļautu izglābt 4000 darbavietu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā pirmajā pusgadā reģistrētas deviņas luksusa klases automašīnas
Rīga, 13.jūl., LETA. Latvijā šogad pirmajos sešos mēnešos reģistrētas deviņas jaunas luksusa klases automašīnas, kas ir par piecām automašīnām jeb 35,7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Auto asociācijas apkop...
Sabiedrība Valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra naktī noslīdējusi zem +10 grādiem
Rīga, 13.jūl., LETA. Pirmdienas saullēktā gaisa temperatūra Latvijā bija +7..+10 grādi, daļā piekrastes +11..+15 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija. Viszemāk - nedaudz...
Sabiedrība Latvijā ieradīsies nākamā ASV operācijas "Atlantic Resolve" rotācijas vienība
Rīga, 13.jūl., LETA. No šodienas līdz 20.jūlijam, turpinot ASV operāciju "Atlantic Resolve", Latvijā ieradīsies aptuveni desmit "Black Hawk" helikopteri, lai stiprinātu reģionālo drošību un demonstrētu ASV klātbūtni reģi...
Sabiedrība VID informēs par sniegto atbalstu Covid-19 ārkārtējās situācijas laikā
Rīga, 13.jūl., LETA. Valsts ieņēmumu dienests (VID) šodien preses konferencē informēs par dienesta sniegto atbalstu Covid-19 ārkārtējās situācijas laikā. Preses konference notiks plkst.11. Preses konference noritēs tieš...

Lasiet arī

Ekonomika Globālajai ekonomikai šogad prognozē straujāko kritumu kopš Otrā pasaules kara

Koronavīrusa izplatības ierobežošanai paredzēto pasākumu negatīvās ietekmes dēļ pasaules ekonomika šogad samazināsies par 5,2%, reģistrējot straujāko lejupslīdi kopš Otrā pasaules kara, liecina Pasaules Bankas (PB) jaunākās prognozes.

Sabiedrība Kultūras ministrijas uzņēmumu darbinieku atlīdzībai piešķir 5,9 miljonus eiro

Lai segtu darbinieku atlīdzības izdevumus no ārkārtējās situācijas sākuma līdz 1.oktobrim, Kultūras ministrijas (KM) kapitālsabiedrībām valdība šodien nolēma piešķirt 5,9 miljonus eiro.

Ekonomika LIAA likvidēs četras Latvijas ekonomiskās pārstāvniecības

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzņēmēju pieprasījuma rezultātā pārskatījusi Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību tīklu, un nolēmusi likvidēt pārstāvniecības Lietuvā, Polijā, Singapūrā un Kazahstānā, aģentūru LETA informēja LIAA.