• Justs,
  • Skaidra,
  • Skaidrīte
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


CBC: pret NATO karavīriem Latvijā tikusi vērsta dezinformācijas kampaņa

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:09, 24.05.2020

Pret Kanādas vadīto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā tika vērsta ar koronavīrusa pandēmiju saistīta dezinformācijas kampaņa, un alianses komandieri uzskata, ka tā īstenota no Krievijas, svētdien vēsta Kanādas sabiedriskās raidorganizācijas CBC portāls.Kā vēsta Kanādas medijs, vairāki Baltijas un citu Austrumeiropas valstu mediji ziņojuši, ka starp NATO kontingenta karavīriem Ādažu bāzē ir liels inficēšanās ar jauno koronavīrusu gadījumu skaits. "Tas noteikti neatbilda patiesībai," CBC citē kaujas grupas komandiera Kanādas pulkveža Ērika Laforesta teikto.

Viltus ziņas, kas parādījušās pirms militārajām mācībām pagājušā mēneša beigās, noliegusi Latvijas Aizsardzības ministrija, norāda CBC portāls.

"Latvijas iestādes bija tās, kuras noliedza nepatieso informāciju, jo tā bija informācija par šajā valstī izvietotajiem karavīriem. Drīz - dažu stundu lakā - tās izskaidroja situāciju. Tas īstenībā notika ļoti ātri," sacījis Laforests.

Viņš piebildis, ka nepatieso informāciju drīz pēc tās parādīšanās noliegusi arī NATO.

Tā nav pirmā reize, kad Krievijas atbalstīti mediji Latvijā apsūdzēti mēģinājumos iedzīt ķīli starp Rietumvalstu militāro kontingentu un Latvijas sabiedrību. Neilgi pēc kontingenta dislocēšanas pirms trim gadiem internetā parādījās Kanādas karavīrus nomelnojoša informācija, atgādina CBC.

NATO, tostarp Kanādas, spēku komandieri arī agrāk vērsušies pret dezinformācijas kampaņām, esot aktīvi vietējā sabiedrībā un demonstrējot savus labos darbus. To uz laiku apturējusi pandēmija, taču kaujas grupa joprojām ir aktīva sociālajos tīklos, raksta portāls, atsaucoties uz Laforesta teikto.

Kaujas grupas komandieris arī paudis pārliecību, ka centieni neitralizēt viltus ziņas bijuši veiksmīgi, jo turpmāku mēģinājumu sēt nesaskaņas nav bijis.

Eiropas Savienības ārlietu dienesta pārstāvis Peters Stano norādījis, ka internetā izplatās ziņas, kurās ieteikts dzert balinātāju, lai mazinātu iespējas inficēties ar koronavīrusu, pandēmijas izraisīšanā vainota 5G tehnoloģija un cilvēki mudināti uzbrukt mobilo sakaru torņiem.

"Tas ir ļoti bīstami, jo ir cilvēki, kas rīkojas šīs dezinformācijas un maldinošo padomu ietekmē, un tas var izraisīt problēmas," Stano sacījis intervijā CBC.

Portāls raksta, ka pret NATO karavīriem vērstā propagandas kampaņa parādījusies apmēram tajā laikā, kad alianses karavīri piedalījušies mācībās, kuru gaitā viņi atstājuši bāzes teritoriju.

Mācībās "Steele Crescendo" piedalījušies karavīri un tanki, kas simulējuši aizsardzību pret bruņutehnikas uzbrukumu.

Laforests norādījis, ka karavīri valkājuši maskas, kad tas bijis nepieciešams, kā arī centušies ievērot divu metru sociālo distancēšanos.

Jūlijā paredzētā Kanādas un citu Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotācija notiks atbilstoši plānotajam, raksta CBC portāls, atsaucoties uz kaujas grupas komandiera teikto.

Visiem karavīriem pirms ierašanās Latvijā būs jāpavada divas nedēļas pasizolācijā savās militārajās bāzēs, piebildis Laforests.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Apstrīdēts Positivus saimniekam Majoram labvēlīgais spriedums Expo krimināllietā

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra un Ekonomikas ministrija (EM) apstrīdējušas attaisnojošo spriedumu krimināllietā, kurā par piesavināšanos lielā apmērā saistībā ar Latvijas nepiedalīšanos starptautiskajā izstādē "Expo 2015" apsūdzēts uzņēmējs, festivāla "Positivus" rīkotājs Ģirts Majors, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Kad vismaz 15 gadus vecs bērns pats var saņemt 500 eiro pabalstu? Skaidro LM

Valdības atbalstīto vienreizējo 500 eiro atbalstu Covid-19 krīzē piešķir par bērna audzināšanu, bet ne pašam bērnam, pauda Labklājības ministrijas (LM) Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Zita Mustermane.

Sabiedrība Skride nosauc ierobežojumus, kuri, viņaprāt, būtu noteikti jāsaglabā

Saslimstības ar Covid-19 mazināšanai noteikti būtu jāsaglabā tie ierobežojumi, kuri pierādījuši savu efektivitāti, sacīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisija priekšsēdētājs Andris Skride (AP).

Sabiedrība Valda pārgalvība! Sestdien līdz pēcpusdienai izglābti 5 ledū ielūzuši cilvēki

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji sestdien līdz pēcpusdienai izglābuši piecus ledū ielūzušus cilvēkus, informēja VUGD.

Lasiet arī

Sabiedrība NATO aizsardzības ministri spriedīs par alianses atbalstu cīņā ar Covid-19

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) šodien piedalīsies NATO aizsardzības ministru ārkārtas sanāksmē, kurā ministri videokonferences formātā apspriedīs NATO rīcību, reaģējot uz Covid-19 izraisīto pandēmiju, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Sabiedrība ASV un Dānija plāno pievienoties Rīgā izvietotajam NATO Stratcom centram

ASV un Dānija plāno pievienoties Rīgā izvietotajam NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centram.

COVID-19 Apstiprināta vēl viena Latvijā dienoša NATO karavīra inficēšanās ar Covid-19

Mediķi apstiprinājuši, ka ar Covid-19 vīrusu inficējies vēl viens no Latvijā dienošajiem NATO valstu karavīriem, tādējādi kopumā sasirguši divi sabiedroto karavīri, aģentūrai LETA pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.