• Daina,
  • Dainida,
  • Dainis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Ārkārtējā situācijā samazinājies savācamo atkritumu daudzums

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:00, 19.05.2020

Ārkārtējā situācijā savācamo atkritumu daudzums samazinājies par aptuveni 10%, salīdzinot ar periodu pirms krīzes, intervijā aģentūrai LETA stāstīja atkritumu apsaimniekotāja "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.


Avots: LETA

Kā skaidroja Aizbalts, atkritumu daudzums samazinājies, jo skolas un daudzi bērnudārzi ir ciet, nestrādā daudzi biroji.

Savukārt vairāk atkritumu rodas privātajā sektorā, jo cilvēki daudz vairāk atrodas mājās, piebilda Aizbalts. Pēc viņa stāstītā, daudziem šajā laikā patīk arī kaut ko remontēt un pārtaisīt un šajā laikā parādās arī neraksturīgi daudz būvmateriālu atkritumu.

"Esam aktivizējuši arī sadarbību ar pašvaldībām, jo mēs apkalpojam daudzas Pierīgas pašvaldības un, kā jau minēju, tad daudzi pašlaik atrodas mājās un kaut ko remontē. Tādēļ bieži vien ar esošo atkritumu konteineru nepietiek. Tā vietā, lai pasūtītu papildus atkritumu izvešanu, diemžēl ir cilvēki, kuri šos papildus atkritumus atstāj mežos vai izmanto publiskos atkritumu šķirošanas punktus," sacīja Aizbalts.

Piemēram, pie plastmasas šķirošanai paredzētajiem konteineriem nereti atrodam arī reģipša sienas vai tualetes podus, kādu izlietni, viņš piebilda. "Ja pašvaldība ir pretimnākoša, tad saviem iedzīvotājiem tiek nodrošināts kāds lielais konteiners šāda veida atkritumiem. Ja nē, tad agrāk vai vēlāk tas no mežiem un grāvmalām tāpat būs jāsavāc," viņš skaidroja.

Vienlaikus viņš stāstīja, ka uzņēmumu grupā no visiem 850 darbiniekiem neviens nav saslimis. "Eco Baltia vide" ir pārorganizējusi maiņas, automašīnas pēc katra reisa tiek dezinficētas, ekipāžas nesatiekas, koplietošanas telpas pēc iespējas netiek izmantotas un ekipāžas darbā ierodas jau formās.

Aizbalts sacīja, ka preventīvie pasākumi ir nopietni. Ja šķirošanas cehā vai auto bāzē kāds saslimtu, tad karantīna skartu daudzus darbiniekus, bet apsaimniekotāja darbs tiek pielīdzināts operatīvo dienestu darbam, jo uzņēmumam ir jāstrādā jebkuros apstākļos. "Arī tad, ja sāktos karš, atkritumi ir jāizved," sacīja Aizbalts.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rosina satiksmes drošības uzraudzībā izmantot arī ceļmalās izvietotās meteostacijas
(Pievienota 6.-8.rindkopa.) Rīga, 22.okt., LETA. Satiksmes ministrija (SM) rosina satiksmes drošības uzraudzībā izmantot arī ceļmalās izvietotās meteostacijas, aģentūru LETA informēja ministrijā. Ceturtdien Ceļu satiks...
Sabiedrība Ierobežojumu laikā par interešu izglītību Liepājas izglītības iestādēs neiekasēs vai daļēji iekasēs vecāku līdzmaksājumu
Rīga, 22.okt., LETA. Valstī noteikto ierobežojumu laikā par interešu izglītības nodarbībām Liepājas izglītības iestādēs neiekasēs vai daļēji iekasēs vecāku līdzmaksājumu, šodien nolēma Liepājas pilsētas domes. Pašvaldīb...
Sabiedrība Kariņš: Veselais saprāts prevalē pār marginālām sazvērestības teorijām

Sabiedrībā veselais saprāts prevalē pār marginālām sazvērestības teorijām, komentējot diskusijas par sejas aizsargmasku lietošanas lietderību Covid-19 epidēmijas laikā, ceturtdien intervijā portālam "TVnet" atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sabiedrība Deputāti otrajā lasījumā atbalsta aizliegumu bērnu adopcijai uz ārvalstīm

Saeimas vairākums šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumos, kas paredz aizliegt bērnu adopciju uz ārvalstīm līdz brīdim, kad stāsies spēkā nepieciešamie grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā un citos normatīvajos aktos.

Lasiet arī

Sabiedrība Valdība vēl neatjaunos ceļošanas iespējas ārpus ES

Pēc ārkārtējās situācijas izbeigšanas 9.jūnijā joprojām būs spēkā ierobežojumi starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, tūrismam un ceļošanai, tostarp vēl netiks atjaunotas ceļošanas iespējas ārpus Eiropas Savienības (ES), paredz izskatīšanai valdībā iesniegtais Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts "Epidemioloģiskās drošības pasākumi un pretepidēmijas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai".

COVID-19 Restorānos pie galda varēs atrasties līdz četriem cilvēkiem

Pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas tiks mazināti ierobežojumi sabiedriskās ēdināšanas vietās - pie galda iekštelpās varēs atrasties līdz četriem cilvēkiem, bet ārtelpās - līdz astoņiem cilvēkiem, turklāt apmeklētājiem nebūs jāievēro divu metru distance, paredz Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts "Epidemioloģiskās drošības pasākumi un pretepidēmijas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai".

Sabiedrība Valdības sēdes arī pēc ārkārtējās situācijas izbeigšanas notiks attālināti

Valdības sēdes arī pēc ārkārtējās situācijas izbeigšanas notiks attālināti, aģentūru LETA informēja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojā.