• Ineta,
  • Inta,
  • Intra
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Policija reidus sejas aizsegu valkāšanas kontrolei nerīkos

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:13, 11.05.2020

Policija speciālus reidus par mutes un deguna aizsegu valkāšanu sabiedriskajā transportā nerīkos, bet norāda uz cilvēku pašu atbildību šīs prasības īstenošanā.


Avots: LETA

Valsts policijas (VP) preses pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA skaidroja, ka VP jau kopš ārkārtējās situācijas pasludināšanas strādā pastiprinātā režīmā un pastiprināti kontrolē, vai iedzīvotāji ievēro ārkārtējās situācijas ierobežojumus un aizliegumus.

VP ir informēta par valdības pagājušā nedēļā nolemto, kā arī par prasību sabiedriskajā transportā pasažieriem valkāt mutes un sejas aizsegus.

Gluži tāpat kā līdz šim, policija preventīvi sekos līdzi un reaģēs uz saņemto informāciju par iespējamiem pārkāpumiem. Speciāli reidi atviegloto ierobežojumu kontrolē, piemēram, baznīcās, sporta klubos, treniņu vietās, muzejos un citās kultūras vietās netiks rīkoti. Līdzīga situācija būs ar aizsegu valkāšanu sabiedriskajā transportā, proti, policija saņemot informāciju par tīšu un ļaunprātīgu minētā ierobežojuma neievērošanu, reaģēs un katru gadījumu izvērtēs individuāli, skaidroja Grāvīte.

Viņa arī uzsvēra, ka iedzīvotājiem pašiem jāapzinās epidemioloģiskās situācijas nopietnība un ierobežojumu mazināšana nozīmē cilvēka paša atbildības palielināšanos. Ņemot vērā minēto, iedzīvotājiem pašiem jāizvērtē sava rīcība, pārvietojoties publiskās iekštelpās un ārtelpās, uzsvēra policijas pārstāve.

Arī Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Lāsma Greidāne aģentūrai LETA teica, ka speciālus reidus galvaspilsētas sabiedriskajā transportā pašvaldības policija nav plānojusi veikt.

"Strādāsim līdzīgi kā iepriekš, izbraucot uz pašizolācijas un karantīnas iespējamajām pārkāpuma vietām pēc iedzīvotāju izsaukumiem. Aicinām iedzīvotājus, kuriem ir informācija par iespējamu likumpārkāpumu, tostarp pašizolācijas vai karantīnas neievērošanu, uzreiz zvanīt policijai," norādīja Greidāne.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka saskaņā ar valdības norādījumiem un Satiksmes ministrijas rīkojumu no 12.maija sabiedriskajā transportā būs jālieto mutes un deguna aizsegs, tādējādi pēc iespējas mazinot Covid-19 izplatības riskus. Brauciena laikā muti un degunu varēs aizsegt ar šalli, lakatu vai mājās šūtu sejas masku.

Tāpat ziņots, ka līdz ar Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu mīkstināšanu tiek atļauti pasākumi līdz 25 cilvēkiem, savukārt to maksimālais pieļautais ilgums iekštelpās būs trīs stundas, kamēr uz āra pasākumiem laika limits neattieksies, ceturtdien lēma valdība.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība AM sagatavojusi bukletu, kurā iedzīvotajiem dod norādes kara gadījumam

Aizsardzības ministrijas (AM) Latvijas iedzīvotājiem sagatavotajā bukletā "Kā rīkoties krīzes gadījumā" ieteikts neizplatīt informāciju par Latvijas armijas un sabiedroto spēku pārvietošanos un bez vajadzības neprovocēt neidentificētus bruņotus cilvēkus.

Sabiedrība Saslimšana ar Covid-19 konstatēta diviem VID darbiniekiem

Diviem no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administratīvajā ēkā, Rīgā, Talejas ielā 1, strādājošajiem darbiniekiem ir konstatēta saslimšana ar Covid-19, aģentūrai LETA apstiprināja VID pārstāvji.

Sabiedrība Divi policisti ņēmuši kukuli no transportlīdzekļa vadītāja; viņus apsūdzēs

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonām, kuras pieprasīja un pieņēma kukuli vairāku simtu eiro apmērā no transportlīdzekļa vadītāja par administratīvo pārkāpumu nenoformēšanu, informēja IDB.

Sabiedrība Aicina atbalstu Covid-19 seku mazināšanai nepiešķirt zvēraudzēšanai

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" vērsusies Zemkopības ministrijā (ZM) un Lauku atbalsta dienestā (LAD), aicinot zvēraudzēšanas nozarei nepiešķirt atbalstu Covid-19 seku mazināšanai, informē biedrība.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgas pašvaldība sašutusi: iedzīvotāji ignorē prasību lietot sejas aizsegus!

Rīgas pašvaldība atgādina, ka, atbilstoši valdības lēmumam un Satiksmes ministrijas rīkojumam, turpmāk sabiedriskajā transportā jālieto mutes un deguna aizsegs. Tā bb.lv paziņo Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Sabiedrība Rīgā daļai pasažieru atjaunos sabiedriskā transporta braukšanas maksas atlaides

Rīgas domes pagaidu administrācija un SIA "Rīgas satiksme" gatavojas daļai pasažieru atjaunot sabiedriskā transporta braukšanas maksas atlaides, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Rīgas centrā plāno būvēt satiksmes uzraudzības punktus

Rīgas pilsētas būvvalde Rīgas domes Satiksmes departamentam ir izsniegusi būvatļauju satiksmes uzraudzības punktu ierīkošanai pa Rīgas vēsturiskā centra perimetru, noskaidroja aģentūra LETA.