• Gundars,
  • Knuts,
  • Kurts
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Kristīgo konfesiju bīskapi valsts svētkos aicina sargāt brīvību un veselību

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:46, 04.05.2020

Latvijas kristīgo konfesiju bīskapi pirmdien no Rīgas Doma pārraidītajā Latvijas neatkarības atjaunošanas 30.gadadienai veltītajā ekumeniskajā dievkalpojumā aicināja sargāt savu brīvību, tiesības un arī veselību.


Avots: LETA

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, sākot savu sprediķi, klāstīja, ka atceras notikumus pirms 30 gadiem, kad Augstākās Padomes deputāti atradās sēžu zālē, bet ārpusē bija pucējies daudz cilvēku, gaidot balsojuma rezultātus.

"Neviens nezināja, kas tagad būs, tauta bija sastapusi lielo nezināmo. Taču visi bija priecīgi pacilāti, jo cilvēks taču dzīvo ar vēstījumu, un Atmodas laikā mums bija vēstījums par brīvu, nepadomisku Latviju, kurā viss būs citādi," teica Vanags.

Viņš savā uzrunā arī uzsvēra, ka nav pieļaujama sabiedrības nevienlīdzība. "Visilgāk cilvēki dzīvo zemēs, kur ir vislielākā iespēju vienlīdzība cienīgai dzīvei," pauda Vanags.

Arhibīskaps atgādināja, ka Padomju Savienības iezīmes bija neefektīva ekonomika, "stučīšana", slēgtās robežas, demokrātijas neesamība.

"Neparastā kārtā Latvijas brīvības atjaunošanas 30.gadadienu sagaidām ar ārkārtējo stāvokli. Robežas ir slēgtas, bizness piespiedu dīkstāvē, draudzes nedrīkst pulcēties, Saeimas darbība ierobežota, tiek meklēti elektroniskas izsekošanas līdzekļi un skaļruņi mudina ziņot par nepaklausīgajiem. Skaidrs, ka viss notiek cilvēku interesēs, ar labu nolūku, un tomēr ir nedaudz biedējoši vērot, ka brīžiem par ar entuziasmu pieņemam kaut ko izpausmēs līdzīgu tam, pret ko pirms 30 gadiem stājāmies uz barikādēm," atzina Vanags, paužot, ka atkal esam saskārušies ar lielo nezināmo.

Viņaprāt, atkal ir pienācis brīdis, kad tautai ir nepieciešams vēstījums, kas ļaus paraudzīties nākotnē ar gaišu cerību, ka visi ierobežojumi ir nepieciešami ārkārtas brīdī, bet nekad nekļūs par "normalitāti".

"Dzīvojiet un rīkojieties kā cilvēki, kam dārga viņu brīvība," aicināja arhibīskaps.

Savukārt Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns teica, ka pēc ārkārtējās situācijas beigām svarīgi būs ne tikai tas, kāda būs ekonomika un politika, bet arī cilvēki, kas veido Latviju.

"Svarīgi, ka mēs sargājam mūsu brīvību, mūsu tiesības, un šajā laikā arī mūsu veselību," aicināja Šterns.

Kā ziņots, šodien Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 30.gadadiena.

1990.gada 4.maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Augstākā padome noteica valsts varas "de facto" atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5.Saeimas sasaukšanu.

1990.gada 4.maijā visu dienu pie parlamenta ēkas stāvēja cilvēku tūkstoši, kas sekoja līdzi balsojumam. Deputāti, kuri pēc balsojuma par Latvijas neatkarības atjaunošanu devās uz mītiņu Daugavmalā, tika sveikti ar ziediem un skaļām gavilēm. Komunisti un interfrontieši, kas atteicās piedalīties balsošanā, parlamenta namu atstāja pa sētas durvīm.

1990.gada 4.maijā Augstākās padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs nosūtīja vēstījumu PSRS prezidentam Mihailam Gorbačovam, kurā teikts, ka Latvijas Republika sāk pārejas periodu. Šāds vēstījums tika nosūtīts arī pasaules valstu valdībām un PSRS tautām un demokrātiskajām kustībām.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Piketā pieprasīs nekavējošu ārkārtas situācijas ieviešanu uz Krievijas robežas

Rīt, 27.septembrī, no plkst.9.30 līdz 11 pie Ministru kabineta ēkas Nacionālā savienība "Taisnīgums" rīkos piketu, lai pieprasītu nekavējošu ārkārtas situācijas ieviešanu uz Latvijas-Krievijas robežas, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējas komunikācijas nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis.

Sabiedrība CVK aicina mājās balsot tikai pie nopietna iemesla

Balss nodošana glabāšanā pirms vēlēšanu dienas ir īpaša procedūra tikai Saeimas vēlēšanām, ko Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina neizmantot bez nopietna iemesla, šodien preses konferencē pavēstīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Sabiedrība Vilcienā Rīga-Zilupe kāda sieviete bez iemesla norauj stopkrānu

Sākts administratīvais process pret kādu sievieti, kura vilcienā Rīga-Zilupe bez iemesla patvaļīgi iedarbinājusi trauksmes bremzi, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Sabiedrība Svarīgi! Rīgā sāks pieņemt pieteikumus atbalstam malkas un granulu iegādei

Rīgas pašvaldība plāno no 1.oktobra elektroniski un no 3.oktobra klātienē sākt pieņemt pieteikumus apkures izdevumu daļējai kompensēšanai ģimenēm, kas apkurei izmanto malku, koksnes granulas vai briketes, informēja pašvaldībā.

Lasiet arī

Sabiedrība Kristīgā pasaule svin Jēzus Kristus augšāmcelšanos

Šodien kristīgā baznīca svin Lieldienas - Jēzus Kristus augšāmcelšanās svētkus.

Sabiedrība Jaungada uguņošanu atļauts rīkot arī pie daudzdzīvokļu namiem

Arī šogad pašvaldības Covid-19 apkarošanai noteikto ierobežojumu dēļ nedrīkstēs rīkot Jaungada uguņošanu, paredz valdības rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Sabiedrība 18.novembrī plāno lidmašīnu un helikopteru lidojumu pāri Vecrīgai

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) Latvijas proklamēšanas 103.gadadienā, 18.novembrī plāno lidmašīnu un helikopteru lidojumu pāri Vecrīgai, noskaidroja aģentūra LETA.