• Justs,
  • Skaidra,
  • Skaidrīte
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


NATO aizsardzības ministri spriedīs par alianses atbalstu cīņā ar Covid-19

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:38, 15.04.2020

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) šodien piedalīsies NATO aizsardzības ministru ārkārtas sanāksmē, kurā ministri videokonferences formātā apspriedīs NATO rīcību, reaģējot uz Covid-19 izraisīto pandēmiju, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā (AM).NATO jau patlaban koordinē loģistikas, transporta un medicīniskās palīdzības sniegšanu sabiedrotajiem cīņā ar Covid-19, vienlaikus turpinot nodrošināt atturēšanu, aizsardzību un iedzīvotāju drošību, uzsvēra ministrijā.

AM norādīja, ka NATO stratēģiskā smagā gaisa transporta grupa operatīvi nodrošina kritisko preču piegādi no dažādām pasaules valstīm. Līdz šim piegādāts simtiem tonnu sabiedroto ziedotā medicīniskā aprīkojuma. NATO sabiedrotie dalās pieredzē koronavīrusa pandēmijas mazināšanā un nodrošina citu dalībvalstu pacientu ārstēšanu savās slimnīcās, demonstrējot savstarpēju solidaritāti.

Svarīga loma cīņā ar Covid-19 ir NATO dalībvalstu bruņotajiem spēkiem, kuri palīdz civilajai sabiedrībai, tostarp, ar loģistiku un plānošanu, nodrošinot izvēršamās teltis, pacientu transportēšanu, sabiedrisko vietu dezinficēšanu un sniedzot atbalstu robežsardzei, akcentēja AM.

Ārkārtas sanāksmē aizsardzības ministri vienosies par to, kādā veidā NATO vēl var sniegt atbalstu cīņā ar Covid-19.

Tāpat ministri pārrunās turpmāko rīcību, lai vērstos pret dezinformāciju, kas saistīta ar koronavīrusa izplatību, kā arī apspriedīs NATO īstenoto operāciju un misiju norisi pandēmijas laikā.

NATO aizsardzības ministru ārkārtas sanāksmi vadīs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Sanāksmē piedalīsies arī ES Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels Fonteljess, kā arī NATO partnervalstu Somijas un Zviedrijas aizsardzības ministri.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Vilcienu Lielvārde-Rīga un Rīga-Lielvārde pasažierus aicina novērot veselību
Rīga, 27.febr., LETA. Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi noskaidrojuši, ka kāds pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, no 15.februāra līdz
Sabiedrība Apstrīdēts Positivus saimniekam Majoram labvēlīgais spriedums Expo krimināllietā

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra un Ekonomikas ministrija (EM) apstrīdējušas attaisnojošo spriedumu krimināllietā, kurā par piesavināšanos lielā apmērā saistībā ar Latvijas nepiedalīšanos starptautiskajā izstādē "Expo 2015" apsūdzēts uzņēmējs, festivāla "Positivus" rīkotājs Ģirts Majors, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Kad vismaz 15 gadus vecs bērns pats var saņemt 500 eiro pabalstu? Skaidro LM

Valdības atbalstīto vienreizējo 500 eiro atbalstu Covid-19 krīzē piešķir par bērna audzināšanu, bet ne pašam bērnam, pauda Labklājības ministrijas (LM) Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Zita Mustermane.

Sabiedrība Skride nosauc ierobežojumus, kuri, viņaprāt, būtu noteikti jāsaglabā

Saslimstības ar Covid-19 mazināšanai noteikti būtu jāsaglabā tie ierobežojumi, kuri pierādījuši savu efektivitāti, sacīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisija priekšsēdētājs Andris Skride (AP).

Lasiet arī

Sabiedrība CBC: pret NATO karavīriem Latvijā tikusi vērsta dezinformācijas kampaņa

Pret Kanādas vadīto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā tika vērsta ar koronavīrusa pandēmiju saistīta dezinformācijas kampaņa, un alianses komandieri uzskata, ka tā īstenota no Krievijas, svētdien vēsta Kanādas sabiedriskās raidorganizācijas CBC portāls.

Sabiedrība ASV un Dānija plāno pievienoties Rīgā izvietotajam NATO Stratcom centram

ASV un Dānija plāno pievienoties Rīgā izvietotajam NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centram.

COVID-19 Apstiprināta vēl viena Latvijā dienoša NATO karavīra inficēšanās ar Covid-19

Mediķi apstiprinājuši, ka ar Covid-19 vīrusu inficējies vēl viens no Latvijā dienošajiem NATO valstu karavīriem, tādējādi kopumā sasirguši divi sabiedroto karavīri, aģentūrai LETA pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.