• Mudīte,
  • Vladislava,
  • Vladislavs
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kažociņš: Krievija var izmantot Covid-19 krīzi

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:45, 02.04.2020

Krievija var izmantot koronavīrusa Covid-19 izraisīto krīzi Rietumvalstīs, lai mēģinātu mainīt iedzīvotāju attieksmi pret valsti, oficiālā izdevuma "Latvijas vēstnesis" portālam atzinis Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos un bijušais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš.


Avots: LETA

Atbildot uz jautājumu, cik pamatotas ir bažas par to, ka Krievija varētu īstenot militāru avantūru brīdī, kad Latvijas un sabiedroto uzmanību un resursus piesaista vīrusa izplatības apkarošana, Kažociņš norādīja, ka kara stratēģijā militāra avantūra - uzbrukums - ir domāta nevis tam, lai okupētu kādu teritoriju vai pat iznīcinātu ienaidnieka bruņotos spēkus, bet gan lai sasniegtu specifiskus politiskos mērķus.

Ņemot vērā minēto, ir jāsaprot, kādi tie šoreiz būtu, kādi ir uzbrucēja ieguvumi, salīdzinot ar cenu, kas par tiem jāsamaksā.

Piemēram, ja notiktu militārs uzbrukums Baltijas valstīm, tad 21.gadsimta bruņoto spēku konfliktā visa civilā kuģu satiksme un gaisa transports starp Eiropu un Krieviju apstātos. Vismaz Baltijas jūrā, Melnās jūras rietumu daļā un Barenca jūrā, pauda Kažociņš.

Tas nozīmētu, ka tā apmēram 48% tirdzniecība, kas Krievijai ir ar Eiropas Savienību, apstātos. Ja Krievijas politiskais mērķis ir novērst uzmanību no ekonomiskajām problēmām pašu mājās, šāds iebrukums radītu daudz lielākas ekonomiskās problēmas, skaidroja Kažociņš.

"Izmantot krīzi Rietumvalstīs Krievija var, taču tajā jomā, ko Valsts prezidents sauc par kognitīvo karu. Tas ir - mainīt iedzīvotāju attieksmi pret valsti, tās vadītājiem, inteliģenci, pret politiķiem kā šķiru, pret demokrātisku sistēmu, iestāstot, ka "stingra roka", "stiprs valdnieks" ir tas, kas mums vajadzīgs, lai viss būtu daudz labāk. Taču mēs esam pieredzējuši dzīvi dažādās sistēmās un labi saprotam, ka tas tā nav," uzsvēra Kažociņš.

Kā vēstīts, saistībā ar Covid-19 izplatību Eiropā un citviet pasaulē ir noteikti stingri pārvietošanās ierobežojumi, tostarp, arī apturēti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, kā arī ieviestas kontroles uz robežām un noteikti citi pasākumi.

Latvijā līdz 14.aprīlim ir izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā arī nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ķekavas velobrauciena laikā uz Bauskas šosejas un Rīgas apvedceļa būs satiksmes ierobežojumi
Rīga, 8.aug., LETA. Šodien Ķekavas velobrauciena laikā uz Bauskas šosejas un Rīgas apvedceļa, kā arī mazākas nozīmes ceļiem Ķekavas apkārtnē gaidāmi satiksmes ierobežojumi, aģentūru LETA informēja Ķekavas novada pašvaldī...
Sabiedrība Juglas ezerā notiks pirmais starpžanru mūzikas festivāls "Laivā"
Rīga, 8.aug., LETA. Šodien Juglas ezerā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krastā, notiks Latvijā pirmais starpžanru mūzikas festivāls "Laivā", aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji. Viņi uzskata, ka "Laivā" ir...
Sabiedrība Rīgā slēgs satiksmi un gājēju kustību Satekles ielā pie "Origo"
Rīga, 8.aug., LETA. Iekārtu pacelšanas darbu laikā Rīgā, pie tirdzniecības centra "Origo" ēkas, no šodienas plkst.6 līdz 9.augusta plkst.22 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība Satekles ielā, aģentūru...
Sabiedrība Akciju cenām Volstrītā dažādas tendences, pieaugot saspīlējumam starp ASV un Ķīnu
Ņujorka, 8.aug., LETA--AFP. Akciju cenu dinamikā Volstrītā piektdien bija dažādas tendences pēc datiem par jaunām darbavietām ASV ekonomikā, saspīlējuma pastiprināšanās starp ASV un Ķīnu, un sarunu turpināšanās par jaunu...

Lasiet arī

Pasaule Krievija atceļ dažus ierobežojumus robežas šķērsošanai

Krievijas premjers Mihails Mišustins parakstījis rīkojumu, atceļot dažus ierobežojumus valsts iedzīvotāju izbraukšanai uz ārzemēm un ārzemnieku iebraukšanai Krievijā.

Pasaule Eksperts: Krievija turpina izmantot pilsonību kā ģeopolitisku instrumentu

Ar grozījumiem pilsonības likumā Krievija mēģina turpināt izmantot pilsonību kā ģeopolitisku instrumentu, kaut arī oficiāli tiek uzsvērts, ka grozījumi nepieciešami tāpēc, lai uzlabotu demogrāfisko situāciju, aģentūrai LETA tādu viedokli pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Mārcis Balodis.

Pasaule G7 līderi noraida Krievijas atpakaļuzņemšanu

Lielbritānija un Kanāda paudušas iebildumus pret Krievijas pievienošanos G7 valstu grupai, dziļākas padarot plaisas saistībā ar ASV prezidenta Donalda Trampa vēlmi par Krievijas atpakaļuzņemšanu pasaules elites valstu klubā.