• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Policija sāk reidus ēdināšanas iestādēs: izsēdina pa vienam un draud sodīt

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:15, 31.03.2020

Valsts policijai, rīkojot reidus par Covid-19 pandēmijas dēļ ēdināšanas iestādēm noteikto ierobežojumu ievērošanu, ir atšķirīga noteiktā regulējuma interpretācija nekā restorānu un kafejnīcu apsaimniekotājiem, pauda Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis.


Avots: LETA

Jenzis uzsvēra, ka premjers un Ekonomikas ministrija iepriekš skaidroja, ka sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, un pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi. "Tas nozīmē, ka pie viena galdiņa nesodīti var sēdēt, piemēram, divi kolēģi, kas atnākuši vai pat kopā atbraukuši papusdienot," viņš teica.

Tomēr šodien kafejnīcās un restorānos Valsts policijas rīkotajos reidos "ar draudiem par sodu uzlikšanu" pieprasīts izsēdināt visus cilvēkus, kas nav radinieki, pa vienam. "Diemžēl pašlaik biedrības biedri sastopas ar atšķirīgu šī regulējuma interpretāciju un draudiem uzlikt sodu par nepakļaušanos," apgalvoja Jenzis.

Jenzis pauda, ka pašlaik sabiedriskajai ēdināšanas nozarei uzlikti "drastiski nosacījumi, ko tā cenšas izpildīt pēc labākās sirdsapziņas, jo ikviens ir ieinteresēt sava biznesa saglabāšanā. Tāpēc sabiedriskās nozares uzņēmumi cer uz saprātīgu valsts atbildīgo institūciju rīcību".

Viņš piebilda, ka, iespējams, ka vaina ir "labi domātā, bet kļūdaini uzrakstītā" rīkojuma punktā, ko Valsts policija interpretē burtiski.

"Tad šo kļūdu ir steigšus jālabo. Pretējā gadījumā nav jēgas imitēt restorānu darbību un tie jāslēdz pilnībā, atstājot tikai mājas piegādes iespējas," uzsvēra Jenzis.

Tāpat viņš pauda viedokli, ka nav saprātīgi reizi 15 minūtēs atskaņot paziņojumu, aicinot lieki neuzkavēties sabiedriskās ēdināšanas telpās un sekot izvietotajiem norādījumiem par distances ievērošanu, jo visi cilvēki ir informēti par aktuālo situāciju valstī un prot izlasīt izvietotās norādes.

LETA jau ziņoja, ka Ekonomikas ministrija izstrādājusi sociālās distancēšanās prasības sabiedriskās ēdināšanas vietās, paredzot divu metru distanci starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Tāpat sabiedriskās ēdināšanas vietās reizi 15 minūtēs jāatskaņo paziņojums latviešu valodā, aicinot lieki neuzkavēties sabiedriskās ēdināšanas telpās un sekot izvietotajiem norādījumiem par distances ievērošanu. Sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējs paziņojuma atskaņošanai papildus var izvēlēties citas svešvalodas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Svētdien Latvijā izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki
(Pievienota 8.rindkopa ar informāciju no valsts meža dienesta.) Rīga, 31.maijs, LETA. Svētdien Latvijā izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ...
Sabiedrība Svētdien Latvijā izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki

Svētdien Latvijā izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Sabiedrība Aptaujā noskaidrotas iedzīvotāju sajūtas par administratīvi teritoriālo reformu

Latvijas iedzīvotājiem ir dalītas sajūtas par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Sabiedrība Pēc Bordāna ierosinātas disciplinārlietas tiesu izpildītājam piemērota piezīme

Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisija, izskatot ar tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) rīkojumu ierosinātu disciplinārlietu pret tiesu izpildītāju, nolēma izteikt piezīmi par tiesu izpildītāju darbību regulējošu normatīvo aktu būtiskiem pārkāpumiem, kas radījis kaitējumu valsts interesēm, noskaidroja Tieslietu ministrijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Svētdien Latvijā izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki
(Pievienota 8.rindkopa ar informāciju no valsts meža dienesta.) Rīga, 31.maijs, LETA. Svētdien Latvijā izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ...
Sports Mesi: Futbols un dzīve nekad vairs nebūs kā līdz koronavīrusam

Spānijas virslīgas čempionāta futbola komandas "Barcelona" uzbrucējs argentīnietis Lionels Mesi sagaida, ka ne futbols, ne pati dzīve nevarēs atgriezties normālā stāvoklī pēc koronavīrusa pandēmijas, viņš svētdien pastāstīja laikrakstam "El Pais".

Ekonomika PV bijušajai valdei varētu būt jāatmaksā valstij gandrīz 1,5 miljonu eiro

Krimināllietā par pārkāpumiem vērienīgajā pasažieru vilcienu iepirkumā apelācijas instances tiesa nolēmusi, ka četriem bijušajiem AS "Pasažieru vilciens" (PV) valdes locekļiem jāatmaksā valstij gandrīz 1,5 miljoni eiro, informē LTV raidījums "de facto".