• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Policija atklāj, cik lietas jau sāktas par Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:43, 31.03.2020

Valsts policijā līdz šim sāktas 366 administratīvās lietas saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatības laikā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Par to preses konferencē informēja Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins, norādot, ka policijā notiek vēl 196 resoriskās pārbaudes.Pēc Grišina sacītā, administratīvais sods līdz šim ir piemērots tikai 40 gadījumos. Tas esot skaidrojams ar to, ka ierindas policists, izbraucot uz notikuma vietu, ir tiesīgs piemērot soda naudu līdz 140 eiro. Taču Administratīvo pārkāpumu likums par noteikto ierobežojumu neievērošanu ļauj uzlikt sodu līdz 350 eiro.

"Izskatot šīs administratīvās lietas, varētu būt pieņemts lēmums par lielāka soda noteikšanu, nekā ierindas policists varēja noteikt uz vietas, un tas varētu būt pašlaik līdz 350 eiro," skaidroja Grišins.

Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs atzina, ka atbalsta iekšlietu ministra Sanda Ģirģena ("KPV LV") priekšlikumu palielināt sodus par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu, proti, ka sodi varētu sasniegt 1000 eiro un vairāk.

"(..) Jo ir atsevišķi gadījumi, kur cilvēki klaji ignorē citu cilvēku un sabiedrības intereses. Viņi apzinās, ko viņi dara, bet viņi kaut kādu iemeslu vadīti ignorē, vienkārši ignorē to visu un nepakļaujas arī policijas likumīgajām prasībām. (..) Visticamāk, atsevišķi indivīdi to patiešām būtu pelnījuši – pat sodu līdz 2000 vai 5000 eiro apmērā," teica Grišins.

Viņš norādīja, ka policists, vērtējot soda mēru konkrētā administratīvajā pārkāpuma lietā, vadās no visiem attiecīgā gadījuma apstākļiem. Dažās resoriskās pārbaudēs policija nereti nonāk pie secinājuma, ka cilvēka rīcība robežojas ar tādu, lai sauktu pie kriminālatbildības, kas paredzēta smagu seku gadījumā.

"Es ceru, ka Latvija nepiedzīvos to, ka cilvēki mirst. Bet mums ir vairākas resoriskās pārbaudes, kur mēs veicam izpēti, izmeklēšanu, un agri vai vēlu mums nāksies pieņemt procesuālu lēmumu – vai nu uzsākt administratīvo lietu, vai sākt kriminālprocesu.
Tā kā es aicinātu cilvēkus būt apzinīgiem un nepārkāpt tos ierobežojumus, tādā veidā pakļaujot citus cilvēkus briesmām," teica Grišins.

Pēc viņa teiktā, visradikālākie ierobežojumi pieņemti aizvadītajā svētdienā, proti, katram cilvēkam ir pienākums publiskā vietā ievērot divu metru distanci. Tas gan neattiecas uz vienas ģimenes locekļiem. Saistībā ar jaunajiem ierobežojumiem policija daudz administratīvo sodu nav piemērojusi, jo lielākā daļa sabiedrības izprotot šādu ierobežojumu nepieciešamību.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Svētdien Latvijā izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki
(Pievienota 8.rindkopa ar informāciju no valsts meža dienesta.) Rīga, 31.maijs, LETA. Svētdien Latvijā izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ...
Sabiedrība Svētdien Latvijā izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki

Svētdien Latvijā izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Sabiedrība Aptaujā noskaidrotas iedzīvotāju sajūtas par administratīvi teritoriālo reformu

Latvijas iedzīvotājiem ir dalītas sajūtas par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Sabiedrība Pēc Bordāna ierosinātas disciplinārlietas tiesu izpildītājam piemērota piezīme

Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisija, izskatot ar tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) rīkojumu ierosinātu disciplinārlietu pret tiesu izpildītāju, nolēma izteikt piezīmi par tiesu izpildītāju darbību regulējošu normatīvo aktu būtiskiem pārkāpumiem, kas radījis kaitējumu valsts interesēm, noskaidroja Tieslietu ministrijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Svētdien Latvijā izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki
(Pievienota 8.rindkopa ar informāciju no valsts meža dienesta.) Rīga, 31.maijs, LETA. Svētdien Latvijā izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ...
Sports Mesi: Futbols un dzīve nekad vairs nebūs kā līdz koronavīrusam

Spānijas virslīgas čempionāta futbola komandas "Barcelona" uzbrucējs argentīnietis Lionels Mesi sagaida, ka ne futbols, ne pati dzīve nevarēs atgriezties normālā stāvoklī pēc koronavīrusa pandēmijas, viņš svētdien pastāstīja laikrakstam "El Pais".

Ekonomika PV bijušajai valdei varētu būt jāatmaksā valstij gandrīz 1,5 miljonu eiro

Krimināllietā par pārkāpumiem vērienīgajā pasažieru vilcienu iepirkumā apelācijas instances tiesa nolēmusi, ka četriem bijušajiem AS "Pasažieru vilciens" (PV) valdes locekļiem jāatmaksā valstij gandrīz 1,5 miljoni eiro, informē LTV raidījums "de facto".