• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvijas valdības komunikāciju ar sabiedrību novērtē kā salīdzinoši labu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:17, 26.03.2020

Patlaban ārkārtējās situācijas laikā Latvijas valdībai komunikācija ar sabiedrību izdodas salīdzinoši laba, aģentūrai LETA atzina sabiedriskās domas pētījumu centra "SKDS" direktors Arnis Kaktiņš.


Avots: LETA

Kaktiņš skaidroja, ka krīzes bieži negadās, tāpēc no valsts amatpersonām šādos apstākļos nevar prasīt pieredzi efektīvai komunikācijai. Jaunā koronavīrusa Covid-19 izraisītā krīze jaunāko laiku vēsturē ir nebijis notikums, tāpēc svarīgi apzināties, ka visa sabiedrība šajos jaunajos apstākļos kaut ko iemācās.

"Nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara. Es negribētu kritizēt valdību, jo es redzu, ka tā cenšas un līdz šim brīdim izskatās, ka politiķiem komunikācija ar sabiedrību izdodas salīdzinoši laba. Protams, šajā gadījumā es neņemos analizēt pieņemtos lēmumus par stratēģiju epidemioloģisku pasākumu ieviešanā un to risinājumiem," norādīja Kaktiņš.

Ikdienā redzams, ka valdība aktīvi komunicē. Katru dienu diezgan laicīgi tiek izplatītas svaigas ziņas par saslimušajiem, testētajiem iedzīvotājiem, tāpat tiek sniegtas intervijas un paziņojumi. "Tas sabiedrībai ir ļoti svarīgi, un visa šīs informācija rada mums šķietamību, ka valdība kaut ko kontrolē. Nav noliedzams, ka daudzos gadījumos tā ir tikai šķietamība, bet tā ir ļoti svarīga, lai mēs psiholoģiski sava sirdsmiera dēļ justos drošāki," norādīja eksperts.

Kā, piemēru, tam, ka varasiestādes mācās no savām kļūdām, Kaktiņš minēja gadījumu ar veselības resora atveidoto vīrusa izplatības karti, kas izpelnījās sabiedrības kritiku. Karte tika pārveidota un kļuva saprotamāka.

Tāpat Kaktiņš norādīja, ka atsevišķu opozīcijas spēku kritika un retorika par valdības rīcību ir neizbēgama, jo atbilstoši politiķu priekšstatiem viens no viņu misijas aspektiem "ir runāt, ņemties un plosīties."

"Atcerēsimies teicienu, ka runāšana sudrabs, bet klusēšana zelts. Tas nozīmē, ka tie, kuri daudz runā, neizbēgami sarunās ļoti daudz muļķības. Man patlaban nerodas priekšstats, ka brīžiem ne tā prātīgākā rosināšanās, atstājusi iespaidu uz sabiedrisko domu," piebilda eksperts.

Kaktiņš arī vērsa uzmanību, ka Covid-19 izraisītā krīze varētu būt tikai pašā sākumā, turklāt atbilstoši realitātei Latvijai draud arī nopietna ekonomiskā krīze.

"Viens ir epidemioloģiskais aspekts, bet šobrīd šķiet, ka realitātē esam nonākuši pie nopietnas ekonomiskās krīzes. Globālajā pasaulē jau izskan balsis par to, ka ekonomiskā krīze, iespējams, būs viena no skarbākajām krīzēm jaunāko laiku vēsturē. Šķiet, ka tā ir neizbēgamība. Aspekti, kas saistīti ar ekonomisko krīzi, neizbēgami sāks ietekmēt sabiedrības attieksmi pret varu, politiķiem kopumā un atsevišķiem politiķiem un partijām. Tas vēl ir priekšā un mēs patlaban esam tikai procesu sākumā," norādīja Kaktiņš.

"Cilvēkiem ienākumu līmenis samazināsies un nav pamata domāt, ka tas uzlabotu noskaņojumu. Tas nozīmē, ka sliktais noskaņojums pasliktināsies vēl vairāk un kā parasti šādās situācijās tiek meklēti vainīgie. Man ir grūti iedomāties, ka šajā ciklā vainīgie varētu tikt atrasti pilnīgi citur un neskart politisko vidi un spēlmaņus," norādīja Kaktiņš.

Patlaban neviens nezina, cik plaša un dziļa būs ekonomiskā krīze, jo šis jautājums ir jāvērtē no aspekta, kas kopumā notiks Eiropā un ASV. "Mūsdienu pasaulē viss ir savstarpēji savienots. Ja sākas problēmas lielajiem spēlētājiem, tad skaidrs, ka drudzis piemeklē visu pasauli," piebilda eksperts.

Nobeigumā Kaktiņš minēja, ka lielākajai daļai Latvijas sabiedrības šī ir tikai otrā nedēļa kopš ārkārtējās situācijas pasludināšanas. "Ķīnas piemērs liecina, ka slimības mazināšanā karantīnā jāpavada vairākus mēnešus," piebilda eksperts.

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 23 cilvēkiem, bet kopumā ar to valstī saslimuši 244 cilvēki.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Gaisa temperatūra saullēktā no +2 līdz +11 grādiem
Rīga, 1.jūn., LETA. Jūnija pirmajā saullēktā gaisa temperatūra Latvijā bija no +2 grādiem vietām Vidzemes augstienē līdz +11 grādiem dažviet piekrastē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Deviņos rītā va...
Sabiedrība No šodienas klātienē varēs notikt vairākas ar izglītību un sportu saistītas aktivitātes
Rīga, 1.jūn., LETA. No šodienas Latvijā klātienē tiks atjaunota vairāku ar izglītību, sportu un kultūru saistītu procesu un aktivitāšu norise, lai sabiedrība pakāpeniski varētu atgriezties pie ierastā darba ritma, kuru š...
Sabiedrība Var atsākt organizēt amatiermākslas kolektīvu mēģinājumus klātienē atbilstoši sanitārā protokola vadlīnijām
Rīga, 1.jūn., LETA. Līdz ar grozījumiem valdības rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, no šodienas amatiermākslas kolektīviem būs atļauts atsākt darbību klātienē atbilstoši sanitārajā protokolā noteiktajām pr...
Sabiedrība Pasaulē atzīmē Starptautisko bērnu tiesību aizsardzības dienu
Rīga, 1.jūn., LETA. Šodien visā pasaulē atzīmē Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kuras laikā iedzīvotājiem tiek atgādināts par pienākumu sargāt savu un citu bērnu drošību, aģentūru LETA informēja Labklājības minist...

Lasiet arī

Sabiedrība No 3.jūnija atjaunos visus veselības aprūpes pakalpojumus

No 29.maija tiks paplašināti dienas stacionārā sniegtie plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, savukārt no 3.jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, kas bija ierobežoti Covid-19 pandēmijas dēļ, aģentūru LETA informēja VM komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne.

Sabiedrība Iekštelpu pasākumos varētu ļaut pulcēties līdz 50 cilvēkiem

Ja epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies, tad atbilstoši šā brīža plānam iekštelpu publisku un privātu pasākumu apmeklētāju pieļaujamo skaitu varētu palielināt no 25 līdz 50 cilvēkiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Sabiedrība Ārkārtējā situācijā samazinājies savācamo atkritumu daudzums

Ārkārtējā situācijā savācamo atkritumu daudzums samazinājies par aptuveni 10%, salīdzinot ar periodu pirms krīzes, intervijā aģentūrai LETA stāstīja atkritumu apsaimniekotāja "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.