• Elfrīda,
  • Sindija,
  • Sintija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Apvienos Gulbenes novada Valsts ģimnāziju un 2.vidusskolu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:02, 26.03.2020 1

Pēc šī mācību gada tiks reorganizēta Gulbenes novada valsts ģimnāzija un 2.vidusskola, no 1.augusta darbu sākot Gulbenes novada vidusskolai, liecina Gulbenes novada domes lēmums.


Avots: LETA

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs (ZZS) uzskata, ka pēc vienas vidusskolas izveides katram skolēnam būšot "iespēja mācīties atbilstoši saviem talantiem un aicinājumam turpmākajai dzīvei".

"Izveidojot vienu vidusskolu, būs iespējams apgūt daudz vairāk izvēles mācību priekšmetu, vadoties pēc katra skolēna interesēm un nākotnes profesijas. Vide, kurā notiks mācības, būs brīva, atvērta, neuzspiesta, radoša, lai skolēns justos ieinteresēts piedalīties mācību procesā," paziņojis Audzišs.

Pēc Audziša vārdiem, patlaban ir svarīgi izvēlēties atbilstošu skolas direktoru un izveidot saliedētu, vienotu, draudzīgu un profesionālu pedagogu kolektīvu.Pašvaldības vadītājs aicina visus skolēnus līdzdarboties jaunās skolas veidošanas procesā.

Pārmaiņas pilsētas skolu tīklā tiek skaidrotas ar to, ka šā gada 1.septembrī izglītībā tiks uzsākta pakāpeniska jaunā mācību satura īstenošana. Pamatizglītībā pārmaiņas skar mācību saturu un pieeju, vidējās izglītībā - arī īstenošanas veidu. Katrā vidējās izglītības iestādē skolēniem būs jānodrošina izvēles iespējas starp vismaz diviem padziļināto kursu komplektiem, tas nozīmē, ka katrai izglītības iestādei jāpiedāvā skolēniem apgūt vismaz četri padziļinātie kursi.

Skolai būs iespēja izvēlēties, kurus no Vispārējās vidējās izglītības standartā iekļautajiem padziļinātajiem kursiem 12 mācību priekšmetos piedāvāt skolēniem apgūt, skaidro pašvaldībā.

Pašvaldība izmaiņas skolu tīklā pamato arī Ministru kabineta noteikumos "Kritēriji un kārtība, kādā valsts piedalās vispārējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas finansēšanā vidējās izglītības pakāpē" noteikto minimāli pieļaujamo skolēnu skaitu klašu grupā vidējās izglītības pakāpē, kuru izpildot iesaistīto pedagogu darba samaksa tiek finansēta no valsts mērķdotācijas līdzekļiem.

Noteikumi paredz, ka minimāli pieļaujamais skolēnu skaits novadu pilsētās, kurās ir divas un vairāk pašvaldības padotībā esošas vidusskolas, vidējās izglītības pakāpes klašu grupā ir 120 skolēni.

Gulbenes 2.vidusskolā 2017./2018.mācību gadā skolēnu skaits vidējā izglītības pakāpē bija 117, 2018./2019.mācību gadā - 114, 2019./2020.mācību gadā - 117. Savukārt 2020./2021.mācību gadā vidējās izglītības pakāpē plānotais izglītojamo skaits 10.klasē - 35, 11.klasē - 54 un 12.klasē - 34, kopā 123 izglītojamie.

Savukārt Gulbenes novada valsts ģimnāzijā 2017./2018.mācību gadā izglītojamo skaits vidējā izglītības pakāpē bija 87, 2018./2019.mācību gadā - 82, 2019./2020.mācību gadā - 82. 2020./2021.mācību gadā vidējās izglītības pakāpē plānotais izglītojamo skaits 10.klasē - 25, 11.klasē - 32 un 12.klasē - 28, kopā 85 izglītojamie.

Pašvaldība skaidro, ka ir izvērtēti gan ieguvumi un riski, notikušas vairākas sanāksmes ar pedagogiem, vecākiem un skolēniem, tādēļ ar Gulbenes novada domes deputātu balsu vairākumu pieņemts lēmums par jaunas skolas izveidošanu.

Lēmumā ir noteikts, ka jaunā izglītības iestāde "Gulbenes novada vidusskola" būs Gulbenes 2.vidusskolas un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas tiesību, lietvedības, arhīva, saistību, tajā skaitā, darba tiesisko attiecību, mantas, finanšu līdzekļu, ilgtermiņa ieguldījumu, funkciju, tajā skaitā arī izglītības programmu un izglītības programmās uzņemto izglītojamo, pārņēmēja ar 2020.gada 1.augustu.

Tas nozīmē, ka visi darbinieki, kuriem ir darba tiesiskās attiecības abās esošajās izglītības iestādēs, darbu turpinās Gulbenes novada vidusskolā. Arī pedagogu darba kvalitātes novērtējums un novērtējumam paredzētais termiņš ir spēkā esošs jaunajā izglītības iestādē. Jaunā izglītības iestādē būs visu iesākto nacionālā un starptautiskā mēroga projektu turpinātāja.

Gulbenes novada dome nolēmusi, ka jaunajai izglītības iestādei direktora atlasei rīkos konkursu. Izvēlētajam direktora amata kandidātam būs jāizveido skolas vadības struktūra, nosakot katram amatam funkcijas, atbildību un tiesības, īpašu uzmanību vēršot uz nosacījumu, ka izglītības process jānodrošina trijās ēkās. Tāpat direktoram būs jāplāno klašu kolektīvu izvietojums skolas ēkās, jāinformēt par klašu kolektīviem, klašu audzinātājiem, mācību priekšmetu skolotājiem, kā arī virkne citu uzdevumu kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai.

Apvienojot Gulbenes novada Valsts ģimnāziju un Gulbenes 2.vidusskolu, izveidotajā Gulbenes novada vidusskolā skolēni varēs turpināt apgūt datoriku no 1.klases, piedalīties Latvijas Olimpiskās komitejas projektā "Sporto visa klase", robotikas pulciņā, apmeklēt tehniskās jaunrades centru, piedalīties starptautiskajos jauniešu apmaiņas projektos "Erasmus+" programmā, iesaistīties programmā skolēniem dzīvotprasmes apguvei, Dabaszinību skoliņas piedāvātajos pasākumos, jauniešu pašaudzināšanas programmās "Award", "Esi līderis!", Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolā, kā arī citos pasākumos, ko abas reorganizētās skolas piedāvāja līdz šim.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • ha ha ha 27.03.2020 00:47
    Dimdiņu kāpostu barons rullē
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Saeima konceptuāli skatīs likumprojektus Covid-19 ssituācijas regulēšanai Latvijā pēc ārkārtējās situācijas
Rīga, 4.jūn., LETA. Saeima šodien konceptuāli skatīs likumprojektus, ar kuriem iecerēts regulēt situāciju un kontrolēt Covid-19 izplatību Latvijā pēc ārkārtējās situācijas beigām 9.jūnijā. Viens no tiem ir Covid-19 infe...
Sabiedrība Akciju cenas pieaug optimismā par ātru globālās ekonomikas atveseļošanos
Ņujorka, 4.jūn., LETA--AFP. Akciju cenas pasaulē trešdien palielinājās, ko veicināja augošs optimisms par ātru globālās ekonomikas atveseļošanos, investoriem fokusējoties uz Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu tālāku mīks...
Sabiedrība Notiks Durbes ezera pļavu dabas aizsardzības plāna apspriešana
Rīga, 4.jūn., LETA. No šodienas līdz 19.jūnijam notiks dabas liegumam ''Durbes ezera pļavas'' dabas aizsardzības plāna attālinātā sabiedriskā apspriešana, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".  Ar...
Sabiedrība Pretēji komisijā lemtajam par Dienvidkurzemes novada administratīvo centru nosaka Grobiņu
Rīga, 3.jūn., LETA. Saeima šodien pretēji iepriekš atbildīgajā komisijā lemtajam par topošā Dienvidkurzemes novada administratīvo centru noteica Grobiņu, nevis Liepāju. Priekšlikumu par Dienvidkurzemes novada administra...

Lasiet arī

Sabiedrība UNESCO izveido Globālo izglītības koalīciju

Apvienojot vairākas starptautiskas un starpvaldību organizācijas, Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) izveidojusi Globālo izglītības koalīciju, aģentūru LETA informēja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāve Kitija Balcare.

Sabiedrība Valdība apstiprina Muižnieku LU rektora amatā

Valdība ceturtdien attālinātajā ārkārtas sēdē bez diskusijām apstiprināja Indriķi Muižnieku Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā.

Sabiedrība Ceturtdien valdība lems par Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā

Rīt, 26.martā, attālinātajā ārkārtas sēdē Ministru kabinets lems par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, liecina valdības dienas kārtībā iekļautais rīkojuma projekts.