• Lolita,
  • Vitolds
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas domes administrācija sola pieņemt 2020.gada budžetu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:45, 25.03.2020

Rīgas domes pagaidu administrācija tuvākajā laikā plāno pieņemt pašvaldības 2020.gada budžetu, nodrošinot pašvaldības pamatvajadzības un iekļaujot tajā arī līdzekļus Covid-19 seku likvidēšanai, noskaidroja aģentūra LETA.


Avots: LETA

Aģentūrai LETA pagaidu administrācijas pārstāve Jana Jentkus norādīja, ka administrācija jau tuvākajā laikā pieņems pašvaldības 2020.gada "bāzes budžetu", cieši vadoties no valdības sniegtajām vadlīnijām Covid-19 seku likvidēšanai. "Bāzes budžets" nozīmē to, ka netiks paredzēti līdzekļi dažādu iepriekšējā sasaukuma politiķu dotajiem solījumiem, taču kādas tieši programmas varētu tikt anulētas - pagaidām vēl nav izlemts.

"Politiskos lēmumus vēlāk varēs pieņemt jaunais sasaukums," sacīja Jentkus.

Viņa norādīja, ka pašvaldības sniegtais atbalsts uzņēmējiem lielā mērā būs atkarīgs no valdības pieņemtajiem Ministru kabineta noteikumiem attiecībā uz likumā "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" paredzētajiem atbalsta pasākumiem.

"Mūsu atbalsts uzņēmējiem būs atbilstošs tam, ko Ministru kabineta noteikumi nosaka par pašvaldības kompetenci. Apkopojot nepieciešamā atbalsta apmēru arī ieplānosim naudu šiem pasākumiem," sacīja Jentkus.

Runājot par atbalstu uzņēmējiem, viņa norādīja, ka patlaban atbildīgās domes institūcijas apkopo iespējamos risinājumus un piedāvājumus, un sazinās ar uzņēmējiem, lai saprastu, kāds tieši atbalsts būtu vislietderīgākais. Piemēram, Īpašuma departaments strādā pie vienota, bet diferencēta regulējuma, lai nodrošinātu vienveidīgu atbalsta pasākumu piemērošanu, piemēram nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu atvieglojumiem, nomas maksājumu termiņiem un nomas maksas samazinājumiem un tamlīdzīgi.

Tādu pat darbu veic arī Rīgas tūrisma attīstības birojs (RTAB), kurā izveidota krīzes vadības padome, kas strādā pie "nozares atjaunošanas plāna". RTAB pārstāvji patlaban veic pārrunas ar tūrisma nozares pārstāvjiem par tiem nepieciešamo pašvaldības atbalstu, par tūristu skaita samazinājumu, tirdzniecības rādītāju kritumu un citiem aspektiem. Birojs arī atcēlis visus plānotos mārketinga un komercpasākumus, lai ietaupīto naudu varētu vēlāk novirzīt nozares atbalsta pasākumiem.

Administrācijas vadītājs Edvīns Balševics aģentūrai LETA norādīja, ka Rīgas domē ir izveidota Krīzes vadības komisija, kas ietver Rīgas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisiju un pieaicinātās personas no pašvaldības departamentiem un kapitālsabiedrībām. Tā sanāk vismaz reizi nedēļā vai nepieciešamības gadījumā - biežāk.

"Šajā komisijā strādā visu departamentu, kapitālsabiedrību un citu iesaistīto iestāžu vadītāji. Pirmajās sēdēs pieņēmām lēmumus par ārtelpas pasākumu atcelšanu, piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā, pirmsskolas izglītības iestādēs, sociālo palīdzību iedzīvotājiem, par iekšējā darba attālinātu koordinēšanu, apkopojām informāciju par pieejamajiem aizsarglīdzekļiem un tamlīdzīgi," sacīja administrācijas vadītājs.

Viņš pauda viedokli, ka "pašvaldība ir mobilizējusies" un izmanto visas nepieciešamās tehnoloģijas, lai nodrošinātu kvalitatīvu darbu arī attālinātā režīmā. Viņš arī pauda viedokli, ka šī situācija noteikti uzlabos domes iestāžu spēju operatīvi reaģēt krīzes situācijās un neizslēdza iespēju, ka daudzus ieviestos attālinātās darba sistēmas pasākumu varētu integrēt ikdienas darbā arī pēc krīzes situācijas beigām.

Rīgas domes administrācija atgādina, ka pašvaldībā jau ir norobežoti lielākie bērnu rotaļu laukumi un aicina iedzīvotāju neapmeklēt arī tos spēļu laukumus, kuri ir publiski pieejami. Dome aicina izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu un došanos uz publiskām vietām, kur varētu sanākt liels cilvēku skaits.

Tāpat dome aicina aktīvi sazināties ar Labklājības departamentu, biedrībām "Latvijas Sarkanais krusts" un "Latvijas Samariešu apvienība", kas ir gatavi sniegt palīdzību cilvēkiem, kuri atrodas pašizolācijā vai karantīnā un paši nevar sagādāt sev pārtiku vai citas lietas.

Kopumā Rīgas 2020.gada budžeta izdevumi līdz šim tika plānoti 1,063 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumi - 940,26 miljonu eiro apmērā.

Jau ziņots, ka jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 24 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimis 221 cilvēks, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Zemessardze Rīgā, Salaspilī, Ķekavā, Olainē un Daugmalē rīkos mācības
Rīga, 30.maijs, LETA. Šodien un rīt zemessargi, uzturot kaujas gatavību, pilnveidos individuālās iemaņas pilsētvidē Rīgā, Salaspilī, Ķekavā, Olainē un Daugmalē, aģentūru LETA informēja Zemessardze. Apmācībā tiks iesaist...
Sabiedrība Kongresā plāno veidot kopīgu romu biedrību organizāciju
Rīga, 30.maijs, LETA. Šodien kongresā Rīgā plānots veidot Latvijas romu-čigānu biedrību federāciju-tautas savienību, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji. Kongresa programmā paredzētas viesu un delegātu uzrunas, kā...
Sabiedrība Volstrītas akciju cenas pārsvarā pieaug, Eiropas akciju cenas sarūk
Ņujorka, 30.maijs, LETA--AFP. Akciju cenas Volstrītā piektdien pārsvarā pieauga, jo ASV prezidents Donalds Tramps nedraudēja noteikt jaunus muitas tarifus Ķīnas precēm, bet Eiropas biržās akciju cenas kritās pēc bažām, k...
Sabiedrība Kuldīgas novadā notiks Zemessardzes vingrinājums šaušanā ar pistolēm
Rīga, 30.maijs, LETA. Kuldīgas novada Upīškalna karjerā šodien notiks Zemessardzes vingrinājums lauka šaušanā ar dienesta pistolēm, aģentūru LETA informēja Zemessardze. Vingrinājuma atklāšanā dalībniekus uzrunās Zemessa...

Lasiet arī

Sabiedrība Ušakovs pārsūdzēs tiesas spriedumu par viņa atstādināšanu no Rīgas mēra amata

Bijušais Rīgas mērs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (S) pārsūdzēs viņam nelabvēlīgo tiesas spriedumu par atstādināšanu no galvaspilsētas domes priekšsēdētāja amata, aģentūrai LETA pastāstīja politiķis.

Sabiedrība Tiesa noraida Ušakova sūdzību par atstādināšanu no Rīgas mēra amata

Administratīvā rajona tiesa trešdien noraidīja "Saskaņas" politiķa Nila Ušakova (S) pieteikumu, ar kuru bija pārsūdzēts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) rīkojums par Ušakova atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, aģentūru LETA informēja tiesa.

Sabiedrība Valdība atbalsta Rīga domes ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu uz 6.jūniju

Ministru kabinets šodien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ierosinājumu saistībā ar Covid-19 izplatību pārcelt Rīgas domes vēlēšanas uz šī gada 6.jūniju.