• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgā turpinās nodrošināt vecākiem līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:22, 25.03.2020

Rīgas dome arī ārkārtas situācijas laikā turpinās nodrošināt līdzfinansējumu Rīgā deklarēto privāto pirmsskolas iestāžu audzēkņu vecākiem, noskaidroja aģentūra LETA.


Avots: LETA

"Pašvaldības bērnudārzus patlaban apmeklē aptuveni 9% bērnu un līdzīgs apmeklējums ir arī privātajās pirmsskolas iestādēs. Ir privātie bērnudārzi, kuri maksājumus samazina un ir tādi, kuri arī dīkstāves laikā prasa pilnu summu, taču to pašvaldība regulēt nevar, tādēļ vecākiem pilnā apmērā nodrošina paredzēto līdzfinansējumu," sacīja Rīgas pašvaldības pagaidu administrācijas pārstāve Jana Jentkus.

Rīgas domes līdzfinansējums privātajos bērnudārzos mēnesī ir 246,19 eiro bērniem no pusotra līdz četriem gadiem un 187,59 eiro - bērniem obligātajā izglītības vecumā.

Atsevišķas pašvaldības attālināto mācību laikā trūcīgo un maznodrošinātu ģimeņu bērniem nodrošina arī silta ēdiena un pārtikas piegādi un pēc Jentkus teiktā, patlaban notiek pārrunas ar iesaistītajām pusēm, lai saprastu, kā šādu kārtību varētu nodrošināt Rīgā.

"Dome turpina nodrošināt siltā ēdiena izdales vietu darbību, kur maznodrošinātās un trūcīgās personas pārtiku var saņemt arī priekš ģimenes locekļiem, taču šobrīd strādājam, lai saprastu, kā to varētu nodrošināt tieši skolēniem," sacīja Jentkus, norādot, ka Rīgā šis process ir krietni sarežģītāks nekā citās pašvaldībās lielā skolēnu skaita dēļ.

Kā ziņots, no 23.marta mācības Latvijas skolās tiek organizētas tikai attālinātā režīmā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Gaisa temperatūra saullēktā no +2 līdz +11 grādiem
Rīga, 1.jūn., LETA. Jūnija pirmajā saullēktā gaisa temperatūra Latvijā bija no +2 grādiem vietām Vidzemes augstienē līdz +11 grādiem dažviet piekrastē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Deviņos rītā va...
Sabiedrība No šodienas klātienē varēs notikt vairākas ar izglītību un sportu saistītas aktivitātes
Rīga, 1.jūn., LETA. No šodienas Latvijā klātienē tiks atjaunota vairāku ar izglītību, sportu un kultūru saistītu procesu un aktivitāšu norise, lai sabiedrība pakāpeniski varētu atgriezties pie ierastā darba ritma, kuru š...
Sabiedrība Var atsākt organizēt amatiermākslas kolektīvu mēģinājumus klātienē atbilstoši sanitārā protokola vadlīnijām
Rīga, 1.jūn., LETA. Līdz ar grozījumiem valdības rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, no šodienas amatiermākslas kolektīviem būs atļauts atsākt darbību klātienē atbilstoši sanitārajā protokolā noteiktajām pr...
Sabiedrība Pasaulē atzīmē Starptautisko bērnu tiesību aizsardzības dienu
Rīga, 1.jūn., LETA. Šodien visā pasaulē atzīmē Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kuras laikā iedzīvotājiem tiek atgādināts par pienākumu sargāt savu un citu bērnu drošību, aģentūru LETA informēja Labklājības minist...

Lasiet arī

Sabiedrība No 3.jūnija atjaunos visus veselības aprūpes pakalpojumus

No 29.maija tiks paplašināti dienas stacionārā sniegtie plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, savukārt no 3.jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, kas bija ierobežoti Covid-19 pandēmijas dēļ, aģentūru LETA informēja VM komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne.

Sabiedrība Iekštelpu pasākumos varētu ļaut pulcēties līdz 50 cilvēkiem

Ja epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies, tad atbilstoši šā brīža plānam iekštelpu publisku un privātu pasākumu apmeklētāju pieļaujamo skaitu varētu palielināt no 25 līdz 50 cilvēkiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Sabiedrība Ārkārtējā situācijā samazinājies savācamo atkritumu daudzums

Ārkārtējā situācijā savācamo atkritumu daudzums samazinājies par aptuveni 10%, salīdzinot ar periodu pirms krīzes, intervijā aģentūrai LETA stāstīja atkritumu apsaimniekotāja "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.