• Lolita,
  • Vitolds
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


30.martā notiks pēdējais "airBaltic" repatriācijas reiss

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:51, 25.03.2020

30.martā notiks pēdējais Latvijas nacionālā lidsabiedrības "airBaltic" īstenotais repatriācijas reiss no Frankfurtes, lai dotu iespēju atgriezties Latvijā ceļotājiem, kas atrodas tālos pasaules nostūros ar neregulāru satiksmi uz Eiropu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).Ministrijā norādīja, ka ārkārtējās situācijas mērķis ir ierobežot personu kustību, lai Latvijā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 inficētu pēc iespējas mazāku iedzīvotāju skaitu un lai slimības izplatība notiktu lēnāk.

Tāpat ĀM ir brīdinājusi visus ceļotājus, ka atgriešanās mājās nozīmē Latvijā pieņemto lēmumu stingru ievērošanu, tai skaitā 14 dienu ilgu pašizolāciju. Ievērojot sabiedrības veselības intereses un ārkārtējās situācijas apstākļus, pēc 27.marta valsts organizētie repatriācijas reisi nenotiks.

Aizvien plašāk izplatoties jaunajam koronavīrusam, ĀM savlaicīgi un regulāri brīdināja ceļotājus par gaidāmajiem sarežģījumiem ārvalstīs un valstu ieviestajiem papildu drošības pasākumiem, norādīja ministrijā, uzsverot, ka 12.martā ĀM izplatīja brīdinājumu valstspiederīgajiem neceļot ārpus Latvijas, kad tā saukto skarto valstu saraksts pārsniedza 20 un Covid-19 tika atzīts par pandēmiju.

Kopš 14.marta, kad Ministru kabinets pieņēma lēmumu par starptautiskās pasažieru satiksmes apturēšanu Latvijā, ĀM ciešā sadarbībā ar Satiksmes ministriju, "airBaltic" un citiem pasažieru pārvadātājiem, kā arī sadarbojoties ar Igaunijas, Lietuvas un ziemeļvalstu kolēģiem, ir palīdzējusi atgriezties mājās apmēram 1500 Latvijas valstspiederīgajiem. Vienlaikus mājās ir atgriezušies arī vēl citi ceļotāji, izmantojot ĀM ieteiktus vai pašu atrastus ceļus caur Lietuvu, Igauniju un citiem vēl pieejamiem tranzīta punktiem, norādīja ministrijā.

"Lai palīdzētu mūsu ceļotājiem atgriezties mājās, 16.martā ĀM aicināja ceļotājus rast iespēju nonākt Eiropas vai Stambulas lidostās un reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Šī pieeja divu nedēļu laikā ļāva atgriezties Latvijā daudziem ceļotājiem arī no tāliem pasaules nostūriem," skaidroja ministrijā.

Kā pavēstīja ĀM, jau notikuši vai vēl tuvākajās dienās notiks kopā 21 īpašais reiss no astoņām dažādām valstīm. Līdz ar to ĀM secina, ka līdz 27.martam vai īsi pēc tā Latvijā būs varējuši atgriezties visi tie Latvijas ceļotāji, kuri atsaucās ĀM aicinājumam, izmantoja piedāvātās transporta iespējas un kuru ceļā nebija būtisku nepārvaramu šķēršļu.

Ne visi ceļotāji ir izlēmuši atgriezties Latvijā, akcentēja ĀM. "Katrs ceļotājs pats izlemj, vai atgriezties, un tāpat kā iepriekšējos lēmumus izceļot uz ārvalstīm ĀM respektē valstspiederīgo izvēli palikt pašreizējā atrašanās vietā."

Ministrija atzina, ka ne visiem ceļotajiem ir bijis praktiski iespējams atgriezties Latvijā līdz marta beigām ārvalstīs ieviestu transporta ierobežojumu dēļ. Tādēļ ĀM turpina sadarbību ar citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, lai nodrošinātu to ceļotāju repatriāciju uz Eiropu, kuriem tā ir nepieciešama.

Šie repatriācijas reisi nenotiek regulāri, un ar tiem no trešajām valstīm atgriežas dažādu ES valstu pilsoņi, kā rezultātā tie nenodrošina pasažieru nogādāšanu uz viņu mītnes valsti. Tādēļ ceļotāju atgriešanās iespējas Latvijā, sākot ar aprīli, izskatīsim individuāli, sapulcējot vienuviet vairāk ceļotāju.

Tāpat ministrija aicināja iegaumēt, ja Latvijas valstspiederīgais ir reģistrējies Konsulārajā reģistrā vai rakstījis uz "palidziba@mfa.gov.lv", ministrijai dati jau ir, tāpēc nevajadzētu reģistrējieties atkārtoti.

Savukārt, ja Latvijas valstspiederīgais vēl nav reģistrējies Konsulārajā reģistrā vai rakstījis uz "palidziba@mfa.gov.lv", ministrija aicina to darīt tikai vienu reizi. "Sazināsimies ar jums, ja tiks rīkots kāds repatriācijas reiss atbilstoši Jūsu atrašanās vietai. Vienlaikus aicinām arī pašus ceļotājus turpināt meklēt iespējas nokļūšanai Latvijā," skaidroja ministrijā.

Ministrijā pavēstīja, ka joprojām tiek gaidītas ziņas no tiem, kas atgriezušies Latvijā vai ārkārtējās situācijas laikā izlēmuši neatgriezties, ministrija aicina šos ceļotājus atsūtīt savu vārdu un uzvārdu uz "palieku@mfa.gov.lv".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Zemessardze Rīgā, Salaspilī, Ķekavā, Olainē un Daugmalē rīkos mācības
Rīga, 30.maijs, LETA. Šodien un rīt zemessargi, uzturot kaujas gatavību, pilnveidos individuālās iemaņas pilsētvidē Rīgā, Salaspilī, Ķekavā, Olainē un Daugmalē, aģentūru LETA informēja Zemessardze. Apmācībā tiks iesaist...
Sabiedrība Kongresā plāno veidot kopīgu romu biedrību organizāciju
Rīga, 30.maijs, LETA. Šodien kongresā Rīgā plānots veidot Latvijas romu-čigānu biedrību federāciju-tautas savienību, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji. Kongresa programmā paredzētas viesu un delegātu uzrunas, kā...
Sabiedrība Volstrītas akciju cenas pārsvarā pieaug, Eiropas akciju cenas sarūk
Ņujorka, 30.maijs, LETA--AFP. Akciju cenas Volstrītā piektdien pārsvarā pieauga, jo ASV prezidents Donalds Tramps nedraudēja noteikt jaunus muitas tarifus Ķīnas precēm, bet Eiropas biržās akciju cenas kritās pēc bažām, k...
Sabiedrība Kuldīgas novadā notiks Zemessardzes vingrinājums šaušanā ar pistolēm
Rīga, 30.maijs, LETA. Kuldīgas novada Upīškalna karjerā šodien notiks Zemessardzes vingrinājums lauka šaušanā ar dienesta pistolēm, aģentūru LETA informēja Zemessardze. Vingrinājuma atklāšanā dalībniekus uzrunās Zemessa...

Lasiet arī

Sabiedrība No 3.jūnija atjaunos visus veselības aprūpes pakalpojumus

No 29.maija tiks paplašināti dienas stacionārā sniegtie plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, savukārt no 3.jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, kas bija ierobežoti Covid-19 pandēmijas dēļ, aģentūru LETA informēja VM komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne.

Sabiedrība Iekštelpu pasākumos varētu ļaut pulcēties līdz 50 cilvēkiem

Ja epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies, tad atbilstoši šā brīža plānam iekštelpu publisku un privātu pasākumu apmeklētāju pieļaujamo skaitu varētu palielināt no 25 līdz 50 cilvēkiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Sabiedrība Ārkārtējā situācijā samazinājies savācamo atkritumu daudzums

Ārkārtējā situācijā savācamo atkritumu daudzums samazinājies par aptuveni 10%, salīdzinot ar periodu pirms krīzes, intervijā aģentūrai LETA stāstīja atkritumu apsaimniekotāja "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.