• Maksis,
  • Raivis,
  • Raivo
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Artusu Kaimiņu ar Covid-19 Saeimā aplipinājis kāds cits? Ļoti iespējams!

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 09:49, 24.03.2020

Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa inficēšanās ar Covid-19 gadījums esot sarežģīts, atzinis Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Ja citos gadījumos bijis pietiekami skaidrs - infekcijas avoti bija saistīti ar ceļojumiem vai ar zināmu cilvēku, kurš ir inficēts -, tad konkrētajā gadījumā tiekot veikta epidemioloģiskā izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai nav notikusi infekcijas transmisija starp valstiski svarīgā objektā strādājošiem, vēsta Latvijas Avīze."Pastāv divas hipotēzes – pirmā ir tā, ka konkrētā persona varētu būt inficējusies ārzemēs, bet otrā, ka viņš ir inficējies valsts kritiskās infrastruktūras galvenajā objektā [Saeimā – red.]," skaidro Perevoščikovs. "Tāpēc mums ir nepieciešams pārbaudīt kontaktpersonas, kas varbūt jau ir izslimojušas Covid-19, bet ir vīrusa nēsātāji. Šis gadījums, visticamāk, ir saistīts ar iepriekšēju inficēšanos, un mūsu mērķis ir atrast potenciālo avotu šajā konkrētajā iestādē, jo tur ir ļoti plaši kontakti.

Arī citur pasaulē mēs redzam, ka tieši politiķi, valsts amatpersonas bija starp pirmajiem inficētajiem. Mūsu mērķis nav tikai pārliecināties, vai cilvēks ir vesels, bet mērķis ir arī atrast infekcijas avotu. Šis ir sarežģīts gadījums."

Pats Kaimiņš savu saslimšanu pirmdien Facebook skaidroja tā:

"1.martā biju Viļņā, Lietuvā (tajā laikā Lietuva nebija skartā teritorija). Sestajā martā sajutos slikti un tiku hospitalizēts Infektoloģijas slimnīcā. Tur, kā vēlāk izrādījies, man analīzes uz Covid netika veiktas un tika diagnosticēta strutaina angīna. Pēc izrakstīšanas, ievērojot ārstu norādījumus, ārstējos mājās ar man izrakstīto antibiotiku kursu. 15. un 16.martā devos uz darbu.

Ja pat pieņem, ka Lietuvā es varētu būt inficējies ar Covid (to vairs nevar pārbaudīt), pēc visiem postulātiem 15. martā jau būtu beidzies 14 dienu inkubācijas periods. Kāpēc man netika veiktas analīzes uz Covid? Nejautājiet man, bet dakteriem un šoreiz arī ministrei.

Bet, ja manu saslimšanu ar Covid grib saistīt ar Lietuvas braucienu (piedēvējot man melošanu), tad veselības ministrei būtu vienlaikus publiski jāatzīst, ka inkubācijas periods Covid ir vismaz 20 dienas, jo man Covid tika konstatēts tikai 20. martā!

Skaiti, kā gribi, bet starp 1. un 20. martu 14 dienas nesanāk. [Jāpiebilst gan, 14 dienas ir noteikts kā inkubācijas laiks – periods, kad slimība var parādīties. Un, ja slimība parādās, tad cilvēks var būt slims arī pēc tam ilgāku laiku, turklāt viņš var būt koronavīrusa nēsātājs arī pēc Covid-19 izslimošanas, tāpēc epidemiologi iesaka veikt atkārtotu testu trešajā dienā pēc tam, kad slimības simptomi ir izzuduši. – Red.].

18. martā vēlu vakarā uzzināju, ka personai, ar kuru esmu kontaktējies, apstiprināts Covid. 19. martā visu dienu mēģināju sazvanīt attiecīgos dienestus, lai pieteiktos uz analīzēm. 20. marta rītā nodevu analīzes, un 21.martā man tika apstiprināts Covid.

Pēc rezultātu paziņošanas neesmu bijis ārpus mājas, esmu ievērojis karantīnu, sadarbojos ar epidemiologiem, sniedzu viņiem visu informāciju. Atskatoties uz savu dzīves ritmu, pamatoti varu atzīt, ka kopš 17.marta neesmu aktīvi nekur piedalījies un mans dzīves ritms atbilst pašizolācijas noteikumiem."

Jāpiebilst gan, ka sociālajos tīklos daži cilvēki raksta, ka pēc 17. marta esot redzējuši A. Kaimiņu veikalā un uz ielas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Sākumskolas bērnu vecākiem prasa valsts atbalsts vasaras brīvlaikā

Ģimeņu tiesības un intereses pārstāvošas biedrības vērsušās ar atklātu vēstuli atbildīgajās ministrijās, paužot satraukumu par sākumskolas bērnu vecāku problēmām ar bērnu izglītošanu un pieskatīšanu Covid-19 dēļ noteiktās ārkārtējās situācijas laikā, aicinot atbalstīt mazāko klašu vecākus vasaras brīvlaikā, vēsta raidījums “Pēcpusdiena”.

Sabiedrība Saudzēju viņa redeli! Kaimiņš paziņo, kāpēc neuzturas ar Gobzemu vienā telpā

Debates par atbalsta pasākumiem studējošajiem šodien Saeimā izraisīja ilgas un asas debates, bieži vien nemaz nerunājot par priekšlikumu būtību, bet gan apmainoties ar savstarpējiem pārmetumiem.

Sabiedrība Izraudzīti trīs Rīgas domes departamentu jaunie direktori. Kas viņi ir?

Rīgas domes pagaidu administrācija izraudzījusies jaunus direktorus trim domes departamentiem, liecina piektdien, 29.maijā, gaidāmās administrācijas sēdes darba kārtība.

Sabiedrība Notiesātajiem pēc ārkārtējās situācijas beigām būs jādodas uz cietumu

Ar īslaicīgu brīvības atņemšanu notiesātām personām pēc ārkārtējās situācijas beigām būs jādodas uz cietumu, savukārt probācijas klientiem varēs liegt, izbraukt no valsts, paredz šodien valdībā atbalstītais Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma projekts.

Lasiet arī

Sabiedrība Sākumskolas bērnu vecākiem prasa valsts atbalsts vasaras brīvlaikā

Ģimeņu tiesības un intereses pārstāvošas biedrības vērsušās ar atklātu vēstuli atbildīgajās ministrijās, paužot satraukumu par sākumskolas bērnu vecāku problēmām ar bērnu izglītošanu un pieskatīšanu Covid-19 dēļ noteiktās ārkārtējās situācijas laikā, aicinot atbalstīt mazāko klašu vecākus vasaras brīvlaikā, vēsta raidījums “Pēcpusdiena”.

Pasaule Horvātija atver robežu desmit ES valstu pilsoņiem, tostarp Latvijas

Horvātija ceturtdien atvērusi robežu bez kādiem ierobežojumiem desmit Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņiem, tostarp Latvijas, Adrijas piekrastes valstij šādi atbalstot vitāli svarīgo tūrisma sektoru, kas cietis koronavīrusa pandēmijā.

COVID-19 Mārsnēnos atkal esot jauni ar Covid-19 saslimušie

Sociālās aprūpes centrā "Mārsnēni" Priekuļu novadā ir jauni ar Covid-19 saslimušie, apstiprināja centrā saimniekojošās biedrības "Labāka rītdiena" vadītāja Evija Jēkabsone.