• Kadrija,
 • Kate,
 • Katrīna,
 • Trīne
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valsts apdraudējuma gadījumā nepietiktu resursu svarīgu objektu apsardzei

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:56, 14.03.2020 2

Latvijā armijai, policijai un privātajiem apsardzes uzņēmumiem resursi ir nepietiekami, lai nodrošinātu svarīgu objektu pastiprinātu apsardzi valsts apdraudējuma gadījumā, secināts Aizsardzības ministrijas (AM) ziņojumā valdībai par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas progresu.


Avots: LETA

Pagājušajā gadā valdība uzdeva visām ministrijām iesniegt izvērtējumu par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu savas atbildības jomās.

Apkopojot ministriju sniegto informāciju, secināts, ka visām ministrijām ir jāturpina pilnveidot un padziļināti analizēt to nozaru lomu visaptverošas valsts aizsardzības sistēmā, ko būtu iespējams attīstīt gan ar trauksmes un krīzes plānu izstrādi, gan ar mācībām, iesaistot tajās padotības iestādes un nozaru komersantus.

Tāpat secināts, ka Nacionālo bruņoto spēku, Valsts policijas un privāto apsardzes komersantu resursi ir nepietiekami, lai nodrošinātu kritiskās infrastruktūras, valsts apdraudējuma pārvarēšanā iesaistīto valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī sabiedrībai nozīmīgu objektu pastiprinātu fizisko apsardzi valsts apdraudējuma gadījumā.

Ņemot vērā minēto, ir nepieciešams analizēt un noteikt iespējamos risinājumus, lai valsts apdraudējuma gadījumā nodrošinātu pastiprinātu fizisko apsardzi, teikts ziņojumā.

Lai sekmīgāk risinātu tādus starpnozaru jautājumus kā pārtikas, medicīnas preču un naftas produktu rezerves un ar valsts budžetu saistītos procesus, kas ir būtiski krīzes situācijās, nepieciešams tos iekļaut nākamo valsts apdraudējuma pārvarēšanas mācību "Kristaps" izspēlēs, kā arī Civilās aizsardzības Operatīvās vadības centra galda izspēlē par darbībām kara laikā, norādījuši ziņojuma izstrādātāji.

Ziņojumā arī norādīts, ka šogad ir plānots turpināt dažādu semināru un mācību izspēļu organizēšanu, lai veicinātu valsts un sabiedrības izpratni, noturīgumu un funkcionēšanu krīzes un kara laikā. Tāpat tiks turpināts ministru un valsts sekretāru darba grupu darbs, nodrošinot visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas jautājumu koordināciju un informācijas apmaiņu augstākajā līmenī.

Jau ziņots, ka visaptveroša valsts aizsardzības sistēma Latvijas izpratnē ir visu Latvijas iedzīvotāju atbildīga attieksme pret valsti un tās drošību. Tās ieviešana un konkrēti uzdevumi jāplāno un jāīsteno decentralizēti valsts institūcijām savstarpēji vienojoties un sadarbojoties, un AM koordinējot šo procesu.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) pērn pavasarī atzina, ka Latvijā visaptveroša valsts aizsardzības sistēma jāievieš trīs līdz četru gadu laikā. AM vēlētos šo sistēmu ieviest ar brīdi, kad skolās tiek realizēta valsts aizsardzības mācība. Sākot ar 2024.gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arī

 • Ricis 14.03.2020 23:29
  Valdība iemācija pilsoņiem vienu lielisku mācību---katram savs kreklis ir tuvākais....viņi tiešām cer kad sūdu gadījumā tas viss aizmirsīsies???
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • kauns... 14.03.2020 22:24
  Kārtējais murgs...,ja te kas arī notiktu,tad pirmie kas aizlaistos,,,,,būtu valdība ,bet aizsargāt izpārdotos ārzemniekiem īpašumus būtu stulbums...ko te vairs aizstāvēt un aizsargāt?Viss izpārdots un nopārdots!Atpakaļ jau vairs nekad to Latvija nedabūs!Paldies valdībai!
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Akciju cenas kāpj, Baidenam sākot ASV prezidentūras pārejas procesu
Ņujorka, 25.nov., LETA--AFP. Akciju cenas ASV un Eiropā otrdien pieauga, ko sekmēja ASV politiskās neskaidrības samazināšanās, Džo Baidenam uzsākot ASV prezidentūras pārejas procesu.  Volstrītas indekss "Dow Jones Indus...
Sabiedrība Preses konferencē iepazīstinās ar starptautiska Stradiņa slimnīcas zinātniskā projekta atklājumiem
Rīga, 25.nov., LETA. Šodien plkst.13 notiks attālinātā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) projekta "Sirds CTA-FFRct analīze un kardiovaskulārs menedžments perifēro asinsvadu ķirurģijas pacientiem be...
Sabiedrība LFF valde ārkārtas sēdē lemj par virslīgas čempionāta turpināšanu
Rīga, 24.nov., LETA. Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde otrdien ārkārtas sēdē ar balsu vairākumu lēma pabeigt iesākto "Optibet" virslīgas čempionātu, ziņo LFF. Jau ziņots, ka LFF pirmdien visām desmit "Optibet" La...
Sabiedrība Valdība atbalsta Ekonomisko lietu tiesas darba sākšanas atlikšanu
Rīga, 24.nov., LETA. Valdība šodien ārkārtas sēdē atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) sagatavoto likuma grozījumu projektu, kas paredz pārcelt Ekonomisko lietu tiesas darbības sākšanu no 2021.gada 1.janvāra līdz nākamā...

Lasiet arī

Sabiedrība Rīt atklāj Ādažu bāzes jauno sporta kompleksu - izmaksas ir iespaidīgas

Ādažu bāzē par 19,3, miljoniem eiro tapis jauns Nacionālo bruņoto spēku Sporta komplekss, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Ekonomika AM plāno atvieglot militāro preču biznesu Latvijā

Valdība nākamnedēļ, 11.jūnijā, lems par grozījumiem likumā, kas paredz atvieglot militāro preču biznesu Latvijā.

Pasaule Latvija ar 34 karavīru lielu vienību plāno piedalīties NATO misijā Irākā

Latvija ar 34 karavīru lielu vienību plāno piedalīties NATO misijā Irākā, kur viens no uzdevumiem būs pārvietošanās ārpus militārajām bāzēm, noskaidroja aģentūra LETA.