• Romāns,
 • Romualda,
 • Romualds
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valsts apdraudējuma gadījumā nepietiktu resursu svarīgu objektu apsardzei

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:56, 14.03.2020 2

Latvijā armijai, policijai un privātajiem apsardzes uzņēmumiem resursi ir nepietiekami, lai nodrošinātu svarīgu objektu pastiprinātu apsardzi valsts apdraudējuma gadījumā, secināts Aizsardzības ministrijas (AM) ziņojumā valdībai par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas progresu.


Avots: LETA

Pagājušajā gadā valdība uzdeva visām ministrijām iesniegt izvērtējumu par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu savas atbildības jomās.

Apkopojot ministriju sniegto informāciju, secināts, ka visām ministrijām ir jāturpina pilnveidot un padziļināti analizēt to nozaru lomu visaptverošas valsts aizsardzības sistēmā, ko būtu iespējams attīstīt gan ar trauksmes un krīzes plānu izstrādi, gan ar mācībām, iesaistot tajās padotības iestādes un nozaru komersantus.

Tāpat secināts, ka Nacionālo bruņoto spēku, Valsts policijas un privāto apsardzes komersantu resursi ir nepietiekami, lai nodrošinātu kritiskās infrastruktūras, valsts apdraudējuma pārvarēšanā iesaistīto valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī sabiedrībai nozīmīgu objektu pastiprinātu fizisko apsardzi valsts apdraudējuma gadījumā.

Ņemot vērā minēto, ir nepieciešams analizēt un noteikt iespējamos risinājumus, lai valsts apdraudējuma gadījumā nodrošinātu pastiprinātu fizisko apsardzi, teikts ziņojumā.

Lai sekmīgāk risinātu tādus starpnozaru jautājumus kā pārtikas, medicīnas preču un naftas produktu rezerves un ar valsts budžetu saistītos procesus, kas ir būtiski krīzes situācijās, nepieciešams tos iekļaut nākamo valsts apdraudējuma pārvarēšanas mācību "Kristaps" izspēlēs, kā arī Civilās aizsardzības Operatīvās vadības centra galda izspēlē par darbībām kara laikā, norādījuši ziņojuma izstrādātāji.

Ziņojumā arī norādīts, ka šogad ir plānots turpināt dažādu semināru un mācību izspēļu organizēšanu, lai veicinātu valsts un sabiedrības izpratni, noturīgumu un funkcionēšanu krīzes un kara laikā. Tāpat tiks turpināts ministru un valsts sekretāru darba grupu darbs, nodrošinot visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas jautājumu koordināciju un informācijas apmaiņu augstākajā līmenī.

Jau ziņots, ka visaptveroša valsts aizsardzības sistēma Latvijas izpratnē ir visu Latvijas iedzīvotāju atbildīga attieksme pret valsti un tās drošību. Tās ieviešana un konkrēti uzdevumi jāplāno un jāīsteno decentralizēti valsts institūcijām savstarpēji vienojoties un sadarbojoties, un AM koordinējot šo procesu.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) pērn pavasarī atzina, ka Latvijā visaptveroša valsts aizsardzības sistēma jāievieš trīs līdz četru gadu laikā. AM vēlētos šo sistēmu ieviest ar brīdi, kad skolās tiek realizēta valsts aizsardzības mācība. Sākot ar 2024.gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arī

 • Ricis 14.03.2020 23:29
  Valdība iemācija pilsoņiem vienu lielisku mācību---katram savs kreklis ir tuvākais....viņi tiešām cer kad sūdu gadījumā tas viss aizmirsīsies???
  Сообщить редактору Ответить
 • kauns... 14.03.2020 22:24
  Kārtējais murgs...,ja te kas arī notiktu,tad pirmie kas aizlaistos,,,,,būtu valdība ,bet aizsargāt izpārdotos ārzemniekiem īpašumus būtu stulbums...ko te vairs aizstāvēt un aizsargāt?Viss izpārdots un nopārdots!Atpakaļ jau vairs nekad to Latvija nedabūs!Paldies valdībai!
  Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Aicina atsaukties aculieciniekus traģiskai avārijai zem Rīgas apvedceļa

Valsts policija (VP) aicina atsaukties aculieciniekus naktī uz svētdienu notikušajai avārijai zem Rīgas apvedceļa, kur dzīvību zaudēja divi cilvēki, aģentūru LETA informēja VP.

Sabiedrība Lielākajām partijām šogad ziedojumos pārskaitīti 177 672 eiro

Lielākajām partijām šogad ziedotāji atvēlējuši 177 672 eiro, liecina aģentūras LETA apkopotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) informācija.

Sabiedrība Izkrītot pa astotā stāva logu, Jelgavā gājis bojā mazulis

Svētdien, izkrītot pa astotā stāva logu, Jelgavā gājis bojā gadu un četrus mēnešus vecs bērns.

Sabiedrība Valmierā vēlas būvēt vēl vienu krematoriju

SIA "Vidzemes krematorija" Valmierā, aptuveni kilometra attālumā no esošās krematorijas, vēlas būvēt vēl vienu apbedīšanas pakalpojumu kompleksu ar krematoriju, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Lasiet arī

Sabiedrība Irbes Jūras šaurumā notiks starptautiskās militārās mācības

No šodienas līdz 14.maijam Irbes jūras šaurumā norisināsies starptautiskās militārās mācības "Open Spirit 2020", kuru mērķis ir attīrīt kuģošanas ceļus un zvejas rajonus no sprādzienbīstamiem priekšmetiem, kas saglabājušies no kara laikiem, tādējādi uzlabojot kuģošanas drošību Baltijas jūrā, aģentūru LETA informēja Jūras spēki.

Sabiedrība Par 5,8 miljoniem eiro veiks remontu Gaisa spēku helikopteriem

Aizsardzības ministrija (AM) par aptuveni 5,8 miljoniem eiro plāno veikt kapitālo remontu vairākus desmitus gadus veciem Gaisa spēku helikopteriem, aģentūra LETA noskaidroja AM.