• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Egils Levits 17.martā rīkos forumu par Nacionālo pretošanās kustību

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:37, 09.03.2020 2

17.martā, godinot nacionālās pretošanās kustības dalībnieku piemiņu, Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī rīkos forumu "Nacionālā pretošanās kustība Latvijas vēsturiskajā atmiņā" un kopā ar citiem sabiedrības pārstāvjiem piedalīsies vairākos atceres pasākumos.


Avots: LETA

Kā pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā, izvēlētais datums ir simbolisks - 1944. gada 17.martā profesora Konstantīna Čakstes vadītā Latvijas Centrālā padome pabeidza parakstu vākšanu memorandam, kurā Latvijas tautas vārdā tika pieprasīta Latvijas neatkarības faktiska atjaunošana un pausta pārliecība, ka Latvijas valsts un tās Satversme juridiski turpina pastāvēt. Valsts prezidents ir aicinājis Saeimu šo dienu noteikt kā visas Latvijas nacionālās pretošanās kustības atceres dienu.

Levits paudis pārliecību, ka Latvijas valstiskuma otrā gadsimta sākumā ir nepieciešams sabiedrības sociālajā atmiņā atgūt zināšanas par Latvijas patriotu pretošanos okupācijas režīmiem un godināt varoņus, kuri uzturēja dzīvu Latvijas tautas prasību pēc savas valsts un neatkarības visos okupācijas gados.

Tāpat Valsts prezidents uzskata, ka Nacionālās pretošanās kustības piemiņas diena būs būtisks atgādinājums Latvijas valstiskuma nepārtrauktības uzturēšanai abu totalitāro okupācijas režīmu laikā un aicinājums apzināties, ka neatkarīga un demokrātiska Latvija ir jāsargā arī šodien, norādīja Valsts prezidenta kancelejā.

17.martā Levits uz Rīgas pili ir aicinājis vēstures un muzeju speciālistus, nacionālās pretošanās kustības dalībniekus, kustības piemiņas uzturētājus sabiedrībā. Forumam varēs sekot līdzi tiešraidē Valsts prezidenta tīmekļa vietnes "YouTube" kontā.

Pieminot Nacionālās pretošanās kustību, Valsts prezidents apmeklēs Nacionālās pretošanās kustības dalībnieku piemiņai veltītu svētbrīdi Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā. Tāpat Levits apmeklēs Īles nacionālo partizānu bunkuru. Savukārt vakarā, no plkst.18 līdz 18.30 ikviens interesents var piedalīties sveču iedegšanā pie Brīvības pieminekļa.

Kā skaidroja kancelejā, šogad tiks aizsākta jauna tradīcija, ko dibina akadēmiskā vienība “Austrums” un Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte sadarbībā ar Latvijas Centrālās padomes piemiņas fondu. Tradīcija paredz ikgadēju profesora Konstantīna Čakstes demokrātijas priekšlasījumu.

Latvijas Universitātes Mazajā aulā 17.marta plkst.16 ar pirmo Čakstes demokrātijas priekšlasījumu "Demokrātijas izaicinājumi Latvijā: toreiz un tagad" uzstāsies Satversmes tiesas priekšsēdētāja profestore, Ph. D. Ineta Ziemele. Priekšlasījumu var apmeklēt ikviens interesents.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Valsts aizsardzības dienestā plānots iesaukt arī dubultpilsoņus, taču katru gadījumu rūpīgi vērtēšot
Rīga, 14.aug., LETA. Valsts aizsardzības dienestā (VAD) plānots iesaukt arī Latvijas dubultpilsoņus, aģentūrai LETA atzina Aizsardzības ministrijā (AM).
Sabiedrība Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki
Rīga, 14.aug., LETA. Šodien un rītdien Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.
Sabiedrība LNOB sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi"
Rīga, 14.aug., LETA. Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) šodien plkst.19 sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi", aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.
Sabiedrība "Lidl" pāriet uz videi draudzīgu kases čeku papīru
Rīga, 13.aug., LETA. "Lidl" pāriet uz videi draudzīgu termisko kases čeku papīru, aģentūrai LETA pavēstīja SIA "Lidl Latvija" pārstāvis Ingars Rudzītis.

Lasiet arī

Pasaule Levits: Krievija demonstrē nodomu atjaunot Padomju impēriju

Krievija ar 2008.gada iebrukumu Gruzijā un kopš 2014.gada veikto agresiju pret Ukrainu demonstrē nodomu atjaunot Padomju impēriju, kas līdz ar apspiesto tautu brīvības centieniem sabruka 1990.-1991.gadā, uzskata Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Sabiedrība Valsts prezidents Egils Levits inficējies ar Covid-19

Neskatoties uz pilnu vakcinācijas kursu, Valsts prezidents Egils Levits inficējies ar Covid-19, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) informācija.

Pasaule Levits pastāsta ANO ģenerālsekretāram par Baltkrievijas hibrīduzbrukumu

Trešdien Valsts prezidents Egils Levits tikšanās laikā ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu vērsa uzmanību uz Baltkrievijas radīto migrācijas hibrīduzbrukumu un aicināja ANO aktīvi iesaistīties šīs konflikta situācijas risināšanā, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā.