• Daira,
  • Dairis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Drīzumā tiks izsludināts konkurss uz Konkurences padomes vadītāja amatu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 19:48, 08.03.2020 1

Drīzumā tiks izsludināts konkurss uz Konkurences padomes (KP) vadītāja amatu, aģentūrai LETA sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).


Avots: LETA

Viņš informēja, ka šonedēļ tika pabeigts darbs pie KP vadītāja amata konkursa nolikuma izstrādes, kā arī ir izveidota potenciālā konkursa komisija. Paredzams, ka KP vadītāja amata konkursu vadīs Valsts kanceleja, bet komisijā darbosies pārstāvji no Finanšu ministrijas, Pārresoru koordinācijas centra, Ekonomikas ministrijas, ka arī nevalstiskajām organizācijām.

Pēc Nemiro teiktā, vēl jāsagaida izvirzīto KP vadītāja amata konkursa komisijas pretendentu piekrišana darboties komisijā, bet pēc tam tiks izsludināts konkurss. Prognozējams, ka tas varētu notiks nākamnedēļ.

Konkursa kārtībā izraudzīto piemērotāko kandidātu KP priekšsēdētāja amatam būs jāapstiprina Ministru kabinetam.

LETA jau vēstīja, ka līdzšinējā KP vadītāja Skaidrīte Ābrama paziņoja, ka viņa pēc pašas vēlēšanās 15.aprīlī amatu pametīs. Ekonomikas ministram šāds lēmums bijis negaidīts, tomēr viņš Ābramas atlūgumu pieņēma.

Ābrama aģentūrai LETA atzina, ka amatu pamet personisku iemeslu dēļ. Viņa noliedza, ka kāda pārraugāmā nozare vai politiķi būtu izdarījuši kādu spiedienu. Turklāt, ja šādu spiedienu izjustu, amatu, tieši otrādi, nepamestu.

Viņa uzskata, ka KP ir izveidota par vienu no labākajām un efektīvākajām valsts pārvaldes iestādēm, padome kļuvusi "redzama", izveidojusies laba sadarbība ar sociālajiem partneriem. Pēc Ābramas teiktā, viņa amatā darbojusies, lai no iestādes darba būtu kāds pienesums, taču vienlaikus slavēja arī kolektīvu, kas esot viens no aizrautīgākajiem valsts pārvaldē.

Lai arī KP vadītāja uzskata, ka pieredze biznesa vidē viņai ļāvusi labāk pildīt pienākumus, piemēram, mazinot birokrātiju, viennozīmīgi pateikt, vai nākamajam KP kandidātam jābūt no biznesa vides vai valsts pārvaldes, viņa nevarēja. Pēc viņas teiktā darbošanās uzņēmējdarbībā pieprasa aktīvu rīcību un spēju pielāgoties izmaiņām, taču arī valsts pārvaldē netrūkst speciālistu ar pieredzi un jaunām zināšanām, kas amatu varētu ieņemt. Taču jebkurā gadījumā tam esot jābūt aktīvam, uz attīstību vērstam speciālistam.

Par iespējamiem turpmākiem profesionālajiem izaicinājumiem Ābrama pašlaik nebija gatava runāt, skaidrojot, ka astoņi gadi KP un nenormēts darba laiks vērtējami kā divas darba slodzes, kas ietekmējušas gan pašu, gan mājiniekus. Tāpēc pašlaik viņa gatavojas atpūsties.

Ābrama KP vadītājas amatu ieņem kopš 2012.gada 26.jūnija. Uz otro termiņu iestādes vadītājas amatā viņa tika apstiprināta 2017.gadā.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • oimjakons 08.03.2020 21:58
    Tikai Koļegovu un nevienu citu. Izņēmuma gadījumā vēl Stabiņu.
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Stājas spēkā dīkstāves pabalsta saņemšana pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem
Rīga, 3.apr., LETA. Šodien stājas spēkā Ministra kabineta noteikumi par dīkstāves pabalsta saņemšanu pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem, liecina informācija oficiālajā izdevumā "L...
Sabiedrība Rīgas domes administrācija lems par Radzeviča atbrīvošanu no izpilddirektora amata
Rīga, 3.apr., LETA. Šodien plkst.8.30 notiks Rīgas domes pagaidu administrācijas sēde, kurā viens no darba kārtības jautājumiem ir par Jura Radzeviča (GKR) atbrīvošanu no Rīgas pilsētas izpilddirektora amata, liecina sēd...
Sabiedrība NATO ārlietu ministri apņemas turpināt nodrošināt kolektīvu aizsardzību
Rīga, 2.apr., LETA. NATO ārlietu ministri ceturtdienas sanāksmē pauda apņēmību turpināt nodrošināt kolektīvu aizsardzību, neskatoties starptautiskiem Covid-19 pandēmijas ierobežojumiem, aģentūru LETA informēja Ārlietu mi...
Sabiedrība Vēlā vakarā un nakts pirmajā pusē gaidāms ļoti stiprs vējš

Vēlā ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu Kurzemē dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz pat 26 metriem sekundē, nakts otrajā pusē vējš vairs nebūs tik spēcīgs, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī