• Maksis,
  • Raivis,
  • Raivo
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kultūras ministrija ir sākusi diskusijas par kultūrpolitikas prioritātēm

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 19:38, 05.03.2020

Iesaistot nozares un sabiedrības pārstāvjus, Kultūras ministrija (KM) ir sākusi diskusijas par kultūrpolitikas prioritārajiem uzdevumiem nākamajos septiņos gados, izstrādājot Kultūrpolitikas pamatnostādnes 2021.-2027.gadam, aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.


Avots: LETA

Kopš pagājušā gada rudens KM organizē tematiskas diskusijas ar nozares un sabiedrības pārstāvjiem, kurās apspriež konkrētus kultūrpolitikas darba aspektus, piemēram, atbalstu pašnodarbinātajām radošajām personām un nevalstiskajām organizācijām, atbalstu mazākumtautību kultūrai, kā arī kultūrvēsturiskajiem novadiem un kultūrtelpu kopienām.

Kā pavēstīja Kokale, tuvākajā laikā tiks sākta kultūrpolitikas prioritāšu apspriešana diskusijās visos Latvijas reģionos. Izteikt ierosinājumus pamatnostādnēm aicinātas arī KM konsultatīvās nozaru padomes, tai skaitā izvērtējot iepriekšējā plānošanas periodā iecerēto un paveikto. Plašāka sabiedrība ieceru apspriešanā varēs iesaistīties vasaras sākumā, kad plānots publicēt dokumenta projekta pirmo versiju.

Kokale skaidroja, ka jauno kultūrpolitikas pamatnostādņu virsmērķis ir attīstīt Latvijas kultūras kapitālu un stimulēt kultūras ieguldījumu nacionālās identitātes stiprināšanā, sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā un tautsaimniecības izaugsmē. Šo mērķi iecerēts sasniegt, īstenojot uzdevumus četros darbības virzienos - nodrošinot sabiedrībai iespējas izmantot augstvērtīgus kultūras pakalpojumus, stimulējot sabiedrības līdzdalību kultūras procesos, sniedzot nepieciešamos priekšnosacījumus kultūras un radošo nozaru attīstībai un stiprinot kultūrizglītības sistēmu kā garantu Latvijas kultūras ilgtspējai.

Kultūrpolitikas pamatnostādnes ir vidēja termiņa politikas plānošanas dokuments, kas nosaka valsts kultūrpolitikas stratēģiskos mērķus, rīcības virzienus un uzdevumus nākamajiem septiņiem gadiem. To pamatā ir hierarhiski augstākajos valsts attīstības plānošanas dokumentos - Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam un Nacionālais attīstības plānā 2021.-2027.gadam - noteiktie mērķi.

Dokumenta izstrādē tiks ņemti vērā šobrīd spēkā esošo kultūrpolitikas pamatnostādņu 2014.-2020.gadam "Radošā Latvija" starpposma izvērtējuma ziņojumā ietvertie secinājumi un ieteikumi, kā arī sasaiste ar citiem šobrīd topošajiem nozaru plānošanas dokumentiem.

Līdztekus kultūrpolitikas pamatnostādnēm sākts darbs arī pie kultūras nozaru stratēģiju un darba plānu izstrādes, kas kalpos kā ceļa kartes pamatnostādnēs noteikto uzdevumu īstenošanai konkrētās kultūras nozarēs, akcentēja Kokale.

Jau ziņots, ka valdība 25.februārī atbalstīja Pārresoru koordinācijas centra sagatavoto Nacionālā attīstības plāna 2021.-2027.gadam projektu, kā arī informatīvo ziņojumu Par 2021.-2027.gada plānošanas perioda nozaru politiku pamatnostādnēm, kas paredz izstrādāt 21 pamatnostādnes, kas nodrošinās Nacionālā attīstības plāna ieviešanu, tostarp Kultūrpolitikas pamatnostādnes.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Nosaka liegumu notiesātos apmeklēt alkohola reibumā
Rīga, 28.maijs, LETA. Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumos, ar kuriem tiek aizliegts ierasties brīvības atņemšanas iestādē, lai apmeklētu notiesātos, personām, kuras atrodas alkohola, narkotisko, to...
Sabiedrība Sākumskolas bērnu vecākiem prasa valsts atbalsts vasaras brīvlaikā

Ģimeņu tiesības un intereses pārstāvošas biedrības vērsušās ar atklātu vēstuli atbildīgajās ministrijās, paužot satraukumu par sākumskolas bērnu vecāku problēmām ar bērnu izglītošanu un pieskatīšanu Covid-19 dēļ noteiktās ārkārtējās situācijas laikā, aicinot atbalstīt mazāko klašu vecākus vasaras brīvlaikā, vēsta raidījums “Pēcpusdiena”.

Sabiedrība Saudzēju viņa redeli! Kaimiņš paziņo, kāpēc neuzturas ar Gobzemu vienā telpā

Debates par atbalsta pasākumiem studējošajiem šodien Saeimā izraisīja ilgas un asas debates, bieži vien nemaz nerunājot par priekšlikumu būtību, bet gan apmainoties ar savstarpējiem pārmetumiem.

Sabiedrība Izraudzīti trīs Rīgas domes departamentu jaunie direktori. Kas viņi ir?

Rīgas domes pagaidu administrācija izraudzījusies jaunus direktorus trim domes departamentiem, liecina piektdien, 29.maijā, gaidāmās administrācijas sēdes darba kārtība.

Lasiet arī

Izklaide Aprīlī paziņos Latvijas Literatūras gada balvas saņēmējus

30.aprīlī plkst.21.05 kanāla LTV1 pārraidīs raidījumu, kurā taps zināmi Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) saņēmēji, aģentūru LETA informēja Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste.

Sabiedrība Izsludina pieteikšanos UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajam sarakstam

Līdz 30.jūnijam pašvaldības, nevalstiskās organizācijas un citas juridiskas personas var pieteikt Latvijas kultūras un dabas pieminekļus iekaušanai UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā, aģentūru LETA informēja UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas (LNK) komunikācijas konsultante Kitija Balcare.

Izklaide Ar plašu programmu Jūrmalā atzīmēs dzejnieces Aspazijas 155.gadskārtu

Ar plašu kultūras pasākumu programmu Jūrmalā atzīmēs dzejnieces Aspazijas 155.gadskārtu, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Inese Krieviņa.