• Sandis,
  • Uldis,
  • Ulvis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas autoostai infrastruktūras pārbūvei vajadzēs vairāk nekā 1,5 miljonus eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:21, 03.03.2020

Rīgas Starptautiskās autoosta darba pārorganizēšanai dzelzceļa projekta "Rail Baltica" infrastruktūras būvniecības laikā vajadzēs vairāk nekā 1,5 miljonus eiro, intervijā aģentūrai LETA teica autoostas valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule.


Avots: LETA

Paredzēts, ka 2021.gadā Rīgā tiks sākta "Rail Baltica" būvniecība. "Tas nozīmē, ka autoostas laukuma puse pie dzelzceļa uzbēruma, kur pašlaik autobusi uzņem pasažierus, pārvērtīsies par būvlaukumu. Tādēļ arī telpa, kur darboties, būs daudz mazāka," teica Gromule, skaidrojot, ka ir izstrādāts plāns autobusu kustības organizēšanai un pasažieru uzņemšanas platformas tiks pārceltas uz otru pusi - pie Rīgas kanāla.

Tāpat Rīgas autoosta pašreiz veido jaunu informācijas sistēmu - autobusu kustības automatizētās reisu vadības sistēmu, kuru varētu ieviest ne tikai Rīgā, bet arī citās autoostās. Tādējādi teritorijas izmantošana tiks padarīta efektīvāka, jo dispečeriem un autobusu vadītājiem laikus būs redzams, kuras vietas autoostā ir brīvas, un, ja kādas platformas būs aizņemtas, tad vietu, kur apstāties, ātri varēs mainīt, par to laikus informējot arī pasažierus.

Jautāta, cik lieli ieguldījumi ir nepieciešami autoostai darba pārorganizēšanai "Rail Baltica" būvniecības laikā, Gromule atbildēja, ka "tie ir lieli, mēs runājam par summu, kura pārsniedz pusotru miljonu".

Autoostas vadītāja stāstīja, ka vienlaikus pašreiz norit sarunas ar politiķiem un Satiksmes ministriju, ka pēc "Rail Baltica" trases izbūves Rīgas autoosta vēlas izmantot teritoriju, kura radīsies tagadējā dzelzceļa uzbēruma vietā, jo ir plānots, ka uzbērums tiks norakts, dzelzceļa līnijas izbūvēs uz estakādes, bet zem tās parādīsies brīva telpa.

"Dzelzceļam tā teritorija, kura atrodas autoostas līmenī, nav vajadzīga. Savukārt autoosta telpu zem dzelzceļa estakādes varētu izmantot pasažieru apkalpošanai," stāstīja Gromule, piebilstot, ka vienlaikus šis jautājums ir jāatrisina vēl juridiski, jo tā nav autoostas, bet valsts zeme. Turklāt tai ir divi lietotāji - "Latvijas dzelzceļš" un "Rail Baltica" apsaimniekotāji.

Viņa skaidroja, ka pēdējā starpresoru sanāksmē, kurā tikās Rīgas domes un Satiksmes ministrijas vadība, tika uzdots strādāt pie šī jautājuma risinājuma.

"Ja šis risinājums tiks apstiprināts, tad mēs iegūsim vairākas lietas. Pirmkārt, mēs varēsim pasažieru apkalpošanu "pabīdīt" uz 13.janvāra ielas pusi, līdz ar to iegūt lielāku laukumu autobusiem," teica autoostas vadītāja, skaidrojot, ka pasažieru zona tādā gadījumā atrastos zem dzelzceļa estakādes, kura veidotu dabīgu jumtu. Viņa piebilda, ka zem dzelzceļa estakādes izveidosies tiešs savienojums ar Vecrīgu, tāpēc būs daudz ērtāka piebraukšana ar taksometriem, velosipēdiem, nokļūšana ar kājām, un autoostas teritorija kļūtu daudz pieejamāka cilvēkiem.

"Rail Baltica" ieviesēju Latvijā SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" Projekta ieviešanas departamenta direktors Einārs Jaunzems aģentūrai LETA skaidroja, ka katrā izbūves vietā, ko skars "Rail Baltica", ir paredzētas konkrētas darbības, lai nodrošinātu apkārtējās vides funkcionēšanu un panāktu tajā uzlabojumus.

Viņš norādīja, ka projekta laikā ir paredzētas darbības un finansējums, kas "Rail Baltica" izbūves laikā nodrošinās autoostas nepārtrauktu darbību un sekmēs tās attīstību nākotnē. Vispirms "Rail Baltica" būvnieks izbūvēs jaunas, pagaidu pieturvietas un nodos tās autoostas lietošanā. Ap "Rail Baltica" būvniecības laukumu būs putekļus un trokšņus aizturošs nožogojums. Nožogotajā teritorijā tiks veikti būvdarbi, un teritorijā tiks izbūvētas arī jaunas pieturvietas autoostai.

Jaunzems paskaidroja, ka pēc būvdarbu pabeigšanas jaunās, izbūvētās pieturvietas, tiks nodotas autoostai lietošanā, bet pēc jauno pieturvietu lietošanas uzsākšanas būvnieks demontēs pagaidu pieturvietas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pirmdien saglabāsies silts laiks, valsts austrumos gaidāmas pērkona lietusgāzes

Pirmdien - tāpat kā svētdien - gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +22..+27 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Saeimas deputāta Naudiņa ienākumi pērn samazinājušies par 26 962 eiro

Saeimas deputāta Romāna Naudiņa ienākumi pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2020.gadu, mazinājušies par 26 962 eiro, norādīts viņa valsts amatpersonas deklarācijā.

Sabiedrība Sociālantropologs: Latvijas sabiedrība ir egalitāra. Ko tas nozīmē?

Latvijas sabiedrība ir egalitāra un nevēlas dzīvot citu personu vadībā, sarunu festivāla "Lampa" aģentūras LETA organizētajā diskusijā "Lēmumi, brīvība un atbildība vai - kurš atbildēs par "bazaru"?" skaidroja Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors un sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.

Sabiedrība Saeimas AP frakcijas vadītāja Pūces ienākumi pērn mazinājušies par 10 190 eiro

Saeimas frakcijas "Attīstībai/Par!" (AP) vadītāja Jura Pūces ienākumi pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2020.gadu, mazinājušies par 10 190 eiro, liecina deputāta valsts amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī

Ekonomika Latvija pievienojas ES nakts vilcienu iniciatīvai

Ar mērķi radīt iedzīvotājiem un videi draudzīgu mobilitāti, Latvija pievienojusies Eiropas Savienības (ES) nakts vilcienu iniciatīvai, tādējādi apņemoties veicināt nakts ātrvilcienu pakalpojumu attīstību, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Ekonomika Iedzīvotājus aicina būt iecietīgiem pret "Rail Baltica" būvniecību Rīgā

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) aicina iedzīvotājus būt iecietīgiem attiecībā uz dzelzceļa projekta "Rail Baltica" būvniecību pie Rīgas Centrālās stacijas, aģentūrai LETA pauda ministrs.

Ekonomika Linkaits: vilcienu skaits tiks ievērojami samazināts

Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" būvniecības laikā Rīgas Centrālajā stacijā tiks ievērojami samazināts vilcienu skaits, intervijā aģentūrai LETA norādīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).