• Dana,
  • Dans,
  • Danute,
  • Edgars
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valdība uzklausīs informatīvo ziņojumu par 5G tīklu ieviešanu Latvijā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 04:58, 18.02.2020
Rīga, 18.febr., LETA. Ministru kabinets (MK) šodien uzklausīs Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par 5G tīklu ieviešanu Latvijā SM skaidro, ka Eiropas Komisijas (EK) paziņojuma par virzību uz Eir...
Rīga, 18.febr., LETA. Ministru kabinets (MK) šodien uzklausīs Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par 5G tīklu ieviešanu Latvijā

SM skaidro, ka Eiropas Komisijas (EK) paziņojuma par virzību uz Eiropas Gigabitu sabiedrību viens no trim stratēģiskajiem mērķiem ir 5G pārklājuma nodrošināšana visās pilsētās un gar visiem sauszemes transporta koridoriem līdz 2025.gadam. EK 2016.gadā publicēja paziņojumu "5G Eiropai. Rīcības plāns", kas ir stratēģiska iniciatīva, lai 5G publiskie mobilo sakaru tīkli "kļūtu par realitāti visiem Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājiem un uzņēmumiem līdz šīs desmitgades beigām". Paziņojumā ES dalībvalstīm un arī EK noteikti vairāki uzdevumi, viens no tiem - katrai ES dalībvalstij jāizstrādā nacionālais 5G ieviešanas ceļvedis.

SM norāda, ka EK paziņojumā ir iezīmēts provizorisks 5G izvēršanas grafiks ar vairākiem mērķiem. Tie paredz savlaicīgu radiofrekvenču spektra joslu harmonizēšanu izmantošanai 5G mobilo sakaru tīklu nodrošināšanai. Tāpat noteikts, ka katrā ES dalībvalstī jābūt izvēlētai vismaz vienai lielai pilsētai, kurā līdz 2020.gada beigām jānodrošina 5G pieejamība. Savukārt līdz 2025.gadam jānodrošina nepārtraukts 5G pārklājums visās lielākajās pilsētās, kas Latvijā būs Rīga, Daugavpils, Jelgava un Liepāja. Turklāt līdz 2025.gadam 5G pieejamība jānodrošina gar visiem galvenajiem sauszemes transporta ceļiem, iekļaujot Latvijas ostu un lidostu mezglpunktus.

SM informatīvajā ziņojumā "Ceļvedis piektās paaudzes (5G) publisko mobilo elektronisko sakaru tīklu ieviešanai Latvijā" secina, ka ir nepieciešams apzināt esošo optiskās šķiedras kabeļu tīklu izvietojumu gar starptautiskā autoceļa "Via Baltica" (E67) Latvijas posmu, vienlaikus apzinot elektroenerģijas pieejamību, lai kopīgi ar Lietuvas un Igaunijas ekspertiem izvērtētu 5G publisko mobilo elektronisko sakaru tīklu izvēršanai veicamās darbības.

Tāpat, piešķirot 5G tehnoloģijai izmantojamo radiofrekvenču spektra joslu lietošanas tiesības, jāizvērtē nepieciešamība izvirzīt nosacījumus attiecībā uz 5G sakaru tīkla nodrošināšanu gar TEN-T transporta koridoriem.

SM sadarbībā ar VAS "Elektroniskie sakari" un Ekonomikas ministriju (EM) līdz šī gada 21.decembrim jāizstrādā normatīvā akta projektu, kas paredz vienkāršotu 5G tuvas darbības bezvadu piekļuves punktu uzstādīšanu, tādējādi mazinot administratīvo slogu, teikts informatīvajā ziņojumā.

Turklāt pašvaldības tiks aicinātas, izstrādājot teritoriālos plānojumus, iespējami ņemt vērā SM un elektronisko sakaru komersantu atzinumos iekļautos ieteikumus saistībā ar 5G mobilo sakaru tīkla izvēršanai nepieciešamās elektronisko sakaru infrastruktūras izvietošanu.

Savukārt, lai veicinātu piemērotas fiziskās infrastruktūras būvniecību elektronisko sakaru nodrošināšanai iekštelpās, SM sadarbībā ar elektronisko sakaru nozares pārstāvjiem būs jāsniedz priekšlikumus projektēšanas tehniskajām prasībām būvēm iekļaušanai būvnormatīvā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Bēgot no policijas, Valmierā pārgalvīgs motociklists ielec Gaujā

Vakar Valmierā uz Vanšu tilta policija aizturējusi pārgalvīgu motociklistu, kurš bēgot, ielecis Gaujā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Sabiedrība Valdība lems par atvieglotiem nosacījumiem ziedojumu veikšanai krīzes situācijā

Ceturtdien, 9.aprīlī, Ministru kabinets ārkārtas sēdē lems par atvieglotiem nosacījumiem ziedojumu veikšanai krīzes situācijā.

Sabiedrība Valsts prezidenta rezidencei nopirks mēbeles par 65 000 eiro

Ar līgumcenu gandrīz 65 000 eiro apmērā mēbeļu piegādi un uzstādīšanu Valsts prezidenta rezidencei Jūrmalā veiks uzņēmums "Rīgas krēslu fabrika", liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

Sabiedrība Tiesa noraida Ušakova sūdzību par atstādināšanu no Rīgas mēra amata

Administratīvā rajona tiesa trešdien noraidīja "Saskaņas" politiķa Nila Ušakova (S) pieteikumu, ar kuru bija pārsūdzēts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) rīkojums par Ušakova atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, aģentūru LETA informēja tiesa.

Lasiet arī

Sabiedrība Prieki beigušies: ceturtdien Latvijā līs

Ceturtdien no rīta un dienā Latvijas lielākajā daļā nedaudz īslaicīgi līs, vairāk nokrišņu būs valsts dienvidaustrumu pusē, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Lieldienu laikā ciemošanās ir aizliegta

Latvijā patlaban ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā, tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti, aģentūra LETA uzzināja Veselības ministrijā (VM).

Ekonomika Saulkrastos atceļ lēmumu par atbalstu dabasgāzes terminālim Skultes ostā

Saulkrastu novada domes deputāti šodien attālinātā domes ārkārtas sēdē atcēla 2016.gadā pieņemto lēmumu, ar kuru tolaik tika konceptuāli atbalstīta sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecība Skultes ostas akvatorijā.