RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Miruši jau vismaz 10 cilvēki, kas izvēlējās 2.pensiju līmeņa mantošanu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
lsm.lv 09:49, 26.01.2020 1
Mūžībā devušies jau vismaz 10 iedzīvotāji, kas no šī gada sākuma izmantojuši iespēju izdarīt izvēli, nosakot, kas mantos pensiju otrajā līmenī uzkrāto kapitālu, ja gadījumā persona nomirs līdz vecuma pensijas piešķiršanai, vēsta Latvijas Radio.


Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras fondēto pensiju shēmas administrēšanas daļas vadošā eksperte Ilze Vindele Latvijas Radio skaidroja – šo personu 2. pensiju līmeņa mantošana tiek nokārtota atbilstoši izteiktajai gribai. Vindele arī norādīja, ka iesniegti jau vismaz 54 700 iesniegumu. Visbiežāk cilvēki izvēlas pensiju 2. līmeni nodot mantošanā civillikuma noteiktajā kārtībā.

"Ir trīs opcijas – civillikums, norādītā persona un apgādnieka zaudējuma pensija, kur ņem vērā 2. līmeni. Populārākais, ko izvēlās 2. līmeņa dalībnieki ir nodot mantošanā civillikuma noteiktajā kārtībā. To ir izvēlējušies 65,6%, pārskaitīt norādītajai ir izvēlējušies 33% un ieskaitīt budžetā ir izvēlējušies 1,4% no šiem iesniegtajiem iesniegumiem," pastāstīja Vindele.

"Ieskaitīt budžetā, tas nozīmē, ka šī pensiju 2. līmeņa uzkrātā nauda tiks ņemta vērā apgādnieka zaudējuma pensijai, ja tāda pienāksies. Cilvēki, domā – ja viņi neiesniegs iesniegumu, tad tas automātiski nozīmē, civillikums [nodot mantošanā civillikuma noteiktajā kārtībā]. Tā gluži nav – noklusētā izvēle ir ieskaitīt budžetā un ņemt vērā apgādnieka zaudējuma pensijai. Līdz ar to, ja tomēr 2. līmeņa dalībnieks vēlās šo uzkrāto naudu novēlēt civillikuma noteiktajā kārtībā vai novēlēt kādai konkrētai personai, tad obligāti ir jāiesniedz iesniegums aģentūrā."

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • romualds 26.01.2020 17:59
    Esmu novēlējis savu 2 līmeņa pensiju sievai,tomēr pēc iesnieguma iesniegšanās,sastapos ar nonsensu,proti,ta pārrakstīšana drīzāk ir šīs prettautiskās sistēmas kārtējais feiks,proti,iesniegumā ierakstīja tikai manas sievas vārdu un uzvārdu,kad minēju,kāpēc netika ierakstits personas kods,man atbildēja,ka blankā tas nav prasīts.Tas man nav saprotams,?Cilvēki esiet modri,šie nelieši var jums nozagt pensiju,kad cilvēks būs miris,tad jau viņi var darīt ko grib.
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Par potenciālā Sēlijas novada centru pārsteidzoši izvēlas Viesīti

Lai arī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija potenciālo Sēlijas novadu veidojošās pašvaldības kā nākamo attīstības centru aicināja izvēlēties Jēkabpili vai Aizkraukli, šodien par tādu izvēlēta Viesīte, aģentūra LETA uzzināja Viesītes novada pašvaldībā.

Sabiedrība Levits: Ļoti apjomīgs spriedums nenozīmē, ka tas ir kvalitatīvs

Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšana norāda uz problēmām tiesas procesā, tāpēc Valsts prezidents Egils Levits tuvākajā laikā tiksies ar atbildīgajām amatpersonām, lai meklētu risinājumus tā uzlabošanai.

Sabiedrība Grišins komentējis policijas veikumu Zolitūdes krimināllietas izmeklēšanā

Valsts policijas (VP) priekšnieka pienākumu izpildītājs, Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins noliedz, ka likumsargi veikuši nekvalitatīvu izmeklēšanu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā.

Sabiedrība Rīgas Pasažieru ostas teritorijā uzsākta dzelzceļa sliežu demontāža

Šonedēļ Rīgas Pasažieru ostas teritorijā uzsākta dzelzceļa sliežu demontāža, tādējādi cerot to padarīt pieejamāku iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja ostas pārstāvis Juris Pētersons.

Lasiet arī

Sports Leģendārais vārtsargs Kasiljass liek punktu futbolista karjerai

Leģendārais spāņu vārtsargs Ikers Kasiljass vairs neatgriezīsies laukumā, paziņojis Portugāles kluba "Porto" prezidents Žorže Nunu Pintu da Kosta.

Sabiedrība Par potenciālā Sēlijas novada centru pārsteidzoši izvēlas Viesīti

Lai arī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija potenciālo Sēlijas novadu veidojošās pašvaldības kā nākamo attīstības centru aicināja izvēlēties Jēkabpili vai Aizkraukli, šodien par tādu izvēlēta Viesīte, aģentūra LETA uzzināja Viesītes novada pašvaldībā.

Ekonomika Līdz 2500 eiro palielinās sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Veicot galvenokārt tehniskus labojumus, Saeimas Sociālo lietu un darba komisija trešdien lēma otrajam lasījumam virzīt grozījumus likumā, kas paredz bargākus sodus par smēķēšanas un tabakas izplatīšanas ierobežojumu pārkāpumiem.