RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


LLKC Latvijas lauksaimniekiem līdz 2023.gadam sniegs bezmaksas profesionālās konsultācijas

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 03:59, 26.01.2020
Rīga, 25.janv., LETA. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) līdz 2023.gadam sniegs Latvijas lauksaimniekiem bezmaksas profesionālās konsultācijas augkopībā, lopkopībā, mežsaimniecībā un ekonomikā, aģent...
Rīga, 25.janv., LETA. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) līdz 2023.gadam sniegs Latvijas lauksaimniekiem bezmaksas profesionālās konsultācijas augkopībā, lopkopībā, mežsaimniecībā un ekonomikā, aģentūra LETA noskaidroja LLKC.

LLKC ir uzvarētāja Zemkopības ministrijas (ZM) Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā izsludinātajā konkursā par individuālu konsultāciju sniegšanu Latvijas Lauku attīstības programmas pasākumā "Konsultāciju pakalpojumi, lauku saimniecību pārvaldes un lauku saimniecību atbalsta pakalpojumi", un tā līgumcena trīs miljoni eiro.

LLKC aģentūrai LETA paskaidroja, ka no šā gada 15.janvāra LLKC turpina sniegt konsultatīvu atbalstu aptuveni 5000 saimniecībām visā Latvijā. Iespēju individuāli saņemt profesionālu bezmaksas konsultāciju nodrošina Lauku attīstības plāna (LAP) 2014.-2020.gadam apakšpasākums "Atbalsts konsultāciju pakalpojumu izmantošanas veicināšanai" un tā tiks īstenota līdz 2023.gada 1.septembrim.

Konsultācijas var saņemt lauksaimnieki un mežsaimnieki, ievērojot nosacījumu, ka šim mērķim vienam konsultāciju saņēmējam visā plānošanas periodā atvēlēti 1500 eiro. Ja konsultāciju saņēmējs jau ir izmantojis daļu šīs summas, tad šajā projekta ieviešanas kārtā var izmantot tikai atlikušo atvēlētās summas daļu. Informāciju par vēl pieejamo summu, var rast Lauku atbalsta dienestā (LAD) vai pie sava LLKC konsultanta.

Projekts paredz sniegt konsultācijas augkopībā, lopkopībā, mežsaimniecībā un ekonomikā. Lai saņemtu konsultācijas lauksaimniecībā, jāsazinās ar tuvāko LLKC biroju. Savukārt par mežsaimniecības jautājumiem - ar Meža konsultāciju pakalpojumu centru (MKPC).

Jau ziņots, ka LAP 2014.-2020. apakšpasākums "Atbalsts konsultāciju pakalpojumu izmantošanas veicināšanai" ir paredzēts kā praktisks atbalsts lauksaimniekiem ar mērķi veicināt individuālu konsultāciju saņemšanu par saimniecības, uzņēmuma vai ieguldījuma ekonomisko un ekoloģisko rādītāju uzlabošanu, par nekaitīgumu klimatam un noturību pret klimata pārmaiņām un par savstarpējās atbilstības prasību ievērošanu.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. LLKC mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Āgenskalna iedzīvotāji iebilst pret "Lidl" veikala celtniecību

Pirmdien Rīgas domē iesniegts 17 Āgenskalna iedzīvotāju parakstīts iesniegums pret "Lidl" veikala būvniecību Kalnciema ielā 38 esošā plānojumā, aģentūru LETA informēja vēstules iesniedzēji.

Sabiedrība Rīgas pārvaldīšanu pārņems administratori; par turpmāko informēs nākamnedēļ

Rīgas domes administratori, kuri pārvaldīs pilsētu līdz aprīļa beigās gaidāmajām ārkārtas vēlēšanām, par turpmāko pašvaldības darbu plāno informēt nākamnedēļ.

Sabiedrība Rīgas domes deputātiem atlaišanas kompensācijas nepienāksies

Ar Saeimas lēmumu no pienākumu pildīšanas atbrīvotajiem Rīgas domes deputātiem atlaišanas kompensācijas nepienāksies, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība "Rokas nost!" Protestētāji Strenčos bloķē tranzītielu (VIDEO)

Strenču tranzītielu paralizējuši aptuveni 50 līdz 70 smagās tehnikas vienības, protestējot pret pievienošanu Valkai, novēroja aģentūra LETA.

Lasiet arī

Sabiedrība ZZS vēl joprojām nevar atrast kandidātu Rīgas mēra amatam

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs, bijušais Ministru prezidents Māris Kučinskis cer, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vienosies par cita kandidāta virzīšanu Rīgas mēra amatam, tikmēr politiķis pats vēl nesaka "nē".

Sabiedrība Uz Latvijas-Baltkrievijas robežas notiks masu nekārtības... Imitētas!

Silenes robežkontroles punktā piektdien, 28.februārī notiks Latvijas un Baltkrievijas mācības, kurās imitēs masu nekārtības, informēja Valsts robežsardze.

Pasaule Itālijā ar "Covid-19" inficējušies vairāk nekā 200 cilvēki un pieci miruši

Itālijā ar jauno koronavīrusu "Covid-19" inficējušies jau vairāk nekā 200 cilvēki un pieci cilvēki ir miruši, pirmdien paziņojušas Itālijas varasiestādes.