RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valmierā un Cēsīs ar skatītājiem tiksies Kairiša spēlfilmas "Piļsāta pi upis" radošā grupa

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 03:42, 19.01.2020
Rīga, 19.janv., LETA. Šodien Valmierā un Cēsīs ar skatītājiem tiksies režisora Viestura Kairiša spēlfilmas "Piļsāta pi upis" jeb "Pilsēta pie upes" radošā grupa, aģentūru LETA informēja Nacionālā Kino centra vecākā refer...
Rīga, 19.janv., LETA. Šodien Valmierā un Cēsīs ar skatītājiem tiksies režisora Viestura Kairiša spēlfilmas "Piļsāta pi upis" jeb "Pilsēta pie upes" radošā grupa, aģentūru LETA informēja Nacionālā Kino centra vecākā referente nozares informācijas jautājumos Kristīne Matīsa.

Filmēšanas grupu un aktierus plkst.14 varēs satikt Valmierā, kino "Gaisma", bet plkst.17 - Cēsīs, Vidzemes koncertzālē. 

LETA jau ziņoja, ka šonedēļ Latvijas kinoteātros sāka izrādīt spēlfilmu "Piļsāta pi upis" - attiecību stāstu, kas norisinās uz pagājušā gadsimta trīsdesmito un četrdesmito gadu vēsturisko pārmaiņu fona.

Vienā filmā ietverti dažādi vēsturiskie notikumi, kas tobrīd sekoja cits citam - ulmaņlaiki, padomju okupācija, nacistu režīms. Šajā laika posmā notika arī deportācijas un holokausts. Neskatoties uz dramatisko vēsturisko situāciju, filmai ir dzīvi apliecinoša intonācija.

Romantiskā attiecību samezglojuma pamatā ir mīlas trīsstūris starp daiļkrāsotāju Ansi un viņa sievietēm. Anša iecerētā ir ebreju meitene Zisele, taču viņas tēvs, vecais tirgotājs Bernšteins liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, un divām sievietēm, kuras plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle, filmas sižetu ieskicē Matīsa.

Lai radītu pēc iespējas autentiskāku vēsturisko atmosfēru, tika pieņemts lēmums filmu uzņemt latgaliešu valodā, kura līdzās latviešu, krievu, vācu valodām un jidišam ir filmas pamatvaloda. Latgale ir arī filmas notikumu galvenā norises vieta, filmēšana notika vietās, kur saglabājusies vecā arhitektūra - Krāslavā, Ludzā, Rēzeknē, Varakļānos, Daugavpilī un Subatē. Liela nozīme filmā ir Latgales dabas ainavai, īpaši upei - arī tajā atspoguļojas gan miera, gan kara laiki, norādīja Matīsa.

Filmā Anša lomu filmā spēlē Dāvis Suharevskis. Viņam šī ir pirmā kino loma. Citās nozīmīgās lomās varēs redzēt aktierus Agnesi Cīruli, Gundaru Āboliņu, lietuviešu kino leģendu Jozu Budraiti un čehu aktrisi Brigitu Cmuntovu.

Kairišs filmu veidojis kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem - mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu.

Studijā "Ego Media" producēto filmu finansē Nacionālais kino centrs, arī Lietuvas un Čehijas kino institūcijas, savukārt filmu atbalsta Krāslavas, Ludzas, Rēzeknes un citu Latgales pilsētu pašvaldības. Filmas izplatītājs Latvijā ir "ACME Film", kas piedalījās arī filmas finansēšanā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Par potenciālā Sēlijas novada centru pārsteidzoši izvēlas Viesīti

Lai arī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija potenciālo Sēlijas novadu veidojošās pašvaldības kā nākamo attīstības centru aicināja izvēlēties Jēkabpili vai Aizkraukli, šodien par tādu izvēlēta Viesīte, aģentūra LETA uzzināja Viesītes novada pašvaldībā.

Sabiedrība Levits: Ļoti apjomīgs spriedums nenozīmē, ka tas ir kvalitatīvs

Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšana norāda uz problēmām tiesas procesā, tāpēc Valsts prezidents Egils Levits tuvākajā laikā tiksies ar atbildīgajām amatpersonām, lai meklētu risinājumus tā uzlabošanai.

Sabiedrība Grišins komentējis policijas veikumu Zolitūdes krimināllietas izmeklēšanā

Valsts policijas (VP) priekšnieka pienākumu izpildītājs, Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins noliedz, ka likumsargi veikuši nekvalitatīvu izmeklēšanu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā.

Sabiedrība Rīgas Pasažieru ostas teritorijā uzsākta dzelzceļa sliežu demontāža

Šonedēļ Rīgas Pasažieru ostas teritorijā uzsākta dzelzceļa sliežu demontāža, tādējādi cerot to padarīt pieejamāku iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja ostas pārstāvis Juris Pētersons.

Lasiet arī

Sports Leģendārais vārtsargs Kasiljass liek punktu futbolista karjerai

Leģendārais spāņu vārtsargs Ikers Kasiljass vairs neatgriezīsies laukumā, paziņojis Portugāles kluba "Porto" prezidents Žorže Nunu Pintu da Kosta.

Sabiedrība Par potenciālā Sēlijas novada centru pārsteidzoši izvēlas Viesīti

Lai arī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija potenciālo Sēlijas novadu veidojošās pašvaldības kā nākamo attīstības centru aicināja izvēlēties Jēkabpili vai Aizkraukli, šodien par tādu izvēlēta Viesīte, aģentūra LETA uzzināja Viesītes novada pašvaldībā.

Ekonomika Līdz 2500 eiro palielinās sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Veicot galvenokārt tehniskus labojumus, Saeimas Sociālo lietu un darba komisija trešdien lēma otrajam lasījumam virzīt grozījumus likumā, kas paredz bargākus sodus par smēķēšanas un tabakas izplatīšanas ierobežojumu pārkāpumiem.