RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Labdarības vakariņās vāks līdzekļus Dzemdību nama pilnveidei

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 00:39, 19.01.2020
Rīga, 18.janv., LETA. Dzemdību nama fonds 20.janvārī Rīgā, Mūzikas namā "Daile", rīkos labdarības vakariņas, kurās tiks vākti līdzekļi Dzemdību nama uzlabojumiem, tostarp papildus "ķengurkrēslu" iegādei Jaundzimušo Inten...

Rīga, 18.janv., LETA. Dzemdību nama fonds 20.janvārī Rīgā, Mūzikas namā "Daile", rīkos labdarības vakariņas, kurās tiks vākti līdzekļi Dzemdību nama uzlabojumiem, tostarp papildus "ķengurkrēslu" iegādei Jaundzimušo Intensīvās terapijas nodaļai, aģentūrai LETA pavēstīja Dzemdību nama fonda valdes priekšsēdētāja Elizabete Pumpure.

Līdzekļi tiek vākti arī jaunākās paaudzes transkutāno asinsgāzu analizatoru iegādei. Dzemdību nama fonda dibinātājs un Intensīvās terapijas nodaļas vadītājs Juris Šleiers stāstīja, ka iekārtas ļautu monitorēt zīdainim ļoti svarīgos veselības rādītājus bez nepieciešamības veikt dūrienu.

Tāpat fonda mērķis ir veicināt iespēju nodrošināt vecmāšu mājas vizītes gadījumos, kad mediķi novēro, vai pati māmiņa jūt nepieciešamību pēc papildus atbalsta pēcdzemdību periodā. Fondā vēlas sniegt dažāda veida atbalstu ģimenēm krīzes situācijās. Pagājušā gada rudenī sadarbībā ar ģimenes psiholoģijas centru "Līna" jau notika lekcijas Rīgas Dzemdību nama personālam par to, kā iejūtīgāk komunicēt ar krīzes situācijās nonākušām ģimenēm.

Šogad Māmiņdienā Rīgas Dzemdību namā paredzēts atklāt ģimenes atpūtas un rotaļistabu, kas šobrīd tiek remontēta par fondam ziedotajiem līdzekļiem. Paralēli Dzemdību namā darbojas zīdaiņu autokrēslu nomas parks dvīņu vecākiem. Šī fonda iniciatīva izpelnījusies plašu sabiedrības iesaisti un atzinību, klāstīja Pumpure.

Labdarības vakariņās priekšnesumus sniegs aktieri Zane un Vilis Daudziņi, mūziķi un daudzbērnu vecāki Māra Upmane-Holšteine un Goran Gora, kā arī mūziķu apvienības "My Radiant You" solisti Ilze Driksna un Jānis Driksna. Pasākumu vadīs Dzemdību nama fonda dibinātāji - Aurēlija Anužīte-Lauciņa un Ainārs Ozols.

Pasākumā notiks arī mākslas darbu labdarības izsole. Šos darbus ziedojuši privāti kolekcionāri, piedāvājot tādu pazīstamu mākslinieku kā Leo Kokles, Fridriha Milta, Birutas Delles un Ditas Lūses gleznas. Speciāli labdarības vakariņām gleznu veidojis un ziedojis arī mākslinieks Artis Bute. Fonda pārstāve norādīja, ka visi izsolē gūtie līdzekļi tiks novirzīti Dzemdību nama fonda izvirzīto mērķu sasniegšanai.

Dzemdību nama fonds dibināts pagājušā gada vasarā. Tā mērķis ir veicināt atbalstu ģimenēm pirmsdzemdību, dzemdību un pēcdzemdību periodā ikdienā un dažādās krīzes situācijās, lai vairotu topošo un jauno vecāku zināšanas par jaundzimušo aprūpes jautājumiem, kā arī lai turpinātu attīstīt Rīgas Dzemdību namu kā inovatīvāko un drošāko dzemdību palīdzības iestādi Latvijā.

Fonda dibinātāju vidū ir Dzemdību nama ilggadējie ārsti - Jaundzimušo Intensīvās terapijas vadītājs, neonatologs Juris Šleiers, ginekoloģe un pašreizējā Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova un ilggadīgā tā vadītāja ārste Ilze Lietuviete, ērģelniece Iveta Apkalna, vēstniece Baiba Braže, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, kā arī Lauciņu, Ozolu un Piķeļu ģimenes. Fonda valdes priekšēdētāja ir ārste, ginekoloģe un dzemdību speciāliste Elizabete Pumpure.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Par potenciālā Sēlijas novada centru pārsteidzoši izvēlas Viesīti

Lai arī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija potenciālo Sēlijas novadu veidojošās pašvaldības kā nākamo attīstības centru aicināja izvēlēties Jēkabpili vai Aizkraukli, šodien par tādu izvēlēta Viesīte, aģentūra LETA uzzināja Viesītes novada pašvaldībā.

Sabiedrība Levits: Ļoti apjomīgs spriedums nenozīmē, ka tas ir kvalitatīvs

Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšana norāda uz problēmām tiesas procesā, tāpēc Valsts prezidents Egils Levits tuvākajā laikā tiksies ar atbildīgajām amatpersonām, lai meklētu risinājumus tā uzlabošanai.

Sabiedrība Grišins komentējis policijas veikumu Zolitūdes krimināllietas izmeklēšanā

Valsts policijas (VP) priekšnieka pienākumu izpildītājs, Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins noliedz, ka likumsargi veikuši nekvalitatīvu izmeklēšanu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā.

Sabiedrība Rīgas Pasažieru ostas teritorijā uzsākta dzelzceļa sliežu demontāža

Šonedēļ Rīgas Pasažieru ostas teritorijā uzsākta dzelzceļa sliežu demontāža, tādējādi cerot to padarīt pieejamāku iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja ostas pārstāvis Juris Pētersons.

Lasiet arī

Sports Leģendārais vārtsargs Kasiljass liek punktu futbolista karjerai

Leģendārais spāņu vārtsargs Ikers Kasiljass vairs neatgriezīsies laukumā, paziņojis Portugāles kluba "Porto" prezidents Žorže Nunu Pintu da Kosta.

Sabiedrība Par potenciālā Sēlijas novada centru pārsteidzoši izvēlas Viesīti

Lai arī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija potenciālo Sēlijas novadu veidojošās pašvaldības kā nākamo attīstības centru aicināja izvēlēties Jēkabpili vai Aizkraukli, šodien par tādu izvēlēta Viesīte, aģentūra LETA uzzināja Viesītes novada pašvaldībā.

Ekonomika Līdz 2500 eiro palielinās sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Veicot galvenokārt tehniskus labojumus, Saeimas Sociālo lietu un darba komisija trešdien lēma otrajam lasījumam virzīt grozījumus likumā, kas paredz bargākus sodus par smēķēšanas un tabakas izplatīšanas ierobežojumu pārkāpumiem.