RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvijā tiek ieviesti jauni naudas sodi: par nedeklarēšanos – 350 eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 16:48, 10.12.2019

Saeima trešajā, tas ir, gala lasījumā pieņēma Dzīvesvietas deklarēšanas likuma grozījumus. Par "pieraksta" neesamību varas iestādes grasās bargi sodīt valsts iedzīvotājus.


Avots: LETA

Nereģistrēt savu dzīvesvietu Latvijā ir diezgan nopietns likumpārkāpums. Taču daudzi valsts iedzīvotāji to nezina vai neņem vērā, tāpēc iztiek bez savas oficiālās adreses reģistrēšanas. Rezultātā, kā konstatēja IeM, ar to saistīto pārkāpumu dēļ gadā tiek sastādīti vairāk nekā 6000 protokolu.

Turpmāk sodi par to tiks norādīti Dzīvesvietas deklarācijas likuma 16. pantā. Ir paredzēts brīdinājums vai naudas sods līdz 70 naudas soda vienībām. Viena šāda vienība ir 5 eiro. Tātad sanāk, ka var uzlikt līdz 350 eiro lielu sodu.

Daļu ar deklarēšanos saistīto pārkāpumu fiksē pašvaldību policija, daļu – robežsargi un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), kas nodarbojas ar ārvalstniekiem. Taču ir pašvaldības, kurās nav municipālās policijas, tāpēc arī Valsts policija šeit iesaistās. Gadā tiek konstatēti vidēji 2 500 nedeklarēšanās gadījumi.

Vēl ir būtiski: ja jūs esat mainījis dzīvesvietu, jūsu pienākums ir mēneša laikā deklarēt jauno adresi. Kā norāda grozījumu autori, dzīvesvietas adreses maiņas gadījumā personai jāziņo par to valstij, lai šī persona būtu pieejama tiesiskajām attiecībām ar valsti un pašvaldību. Ja tas netiks izdarīts, var dabūt naudas sodu.

Atgādināsim kādu lietu: tiklīdz cilvēks ir deklarējies kādas pašvaldības teritorijā, viņš likumīgi tiek uzskatīts par attiecīgās pilsētas vai pagasta iedzīvotāju un iegūst tiesības saņemt pašvaldības pakalpojumus, piemēram, pieteikties vietas saņemšanai bērnudārzā, saņemt pabalstu no vietējā sociālā dienesta utt. Rīga ir viena no bagātākajām pašvaldībām, tāpēc deklarēšanās galvaspilsētā paver zināmas iespējas.

Jāņem vērā, ka pašreizējā dzīvesvietas deklarēšanās sistēma ir pietiekami ērta dažādiem krāpniekiem. Deklarēties var gan pašvaldībā, gan elektroniski – portālā latvija.lv to var izdarīt, neizejot no mājām un pilnīgi bez maksas, ikviens iedzīvotājs, kam ir interneta bankas pieslēgums. Tiek uzskatīts, ka tas atvieglo procedūru, bet vienlaikus tas nozīmē, ka jebkurš gribētājs bez jūsu atļaujas varēs "iedeklarēties" jūsu mājā vai dzīvoklī.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība VIDEO. Kalnmeiers ir atklāts: Rēķinos, ka Kristīni Misāni izdos Dienvidāfrikai

Aizvien tiek turpināti meklēt veidi, kā varētu glābt Latvijas pilsoni un divu bērnu māti Kristīni Misāni no izdošanas Dienvidāfrikai. Ģenerālprokuratūra ir galvenā atbildīgā par to. Taču ģenerālprokurors Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” norādījis, ka izdarīts viss.

Sabiedrība RS komentē kārtējo autobusa aizdegšanos: "Nekas nav noticis!" (+VIDEO)

Jau vēstīts, ka vakar Rīgā aizdedzies pašvaldības SIA "Rīgas satiksmes" pasažieru autobuss, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšana dienesta pārstāve Agrita Vītola.

Sabiedrība Rinkēvičs atklājis, uz ko šogad plāno likt uzsvaru savā darbā

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) šogad plāno daudz lielāku uzsvaru likt uz ekonomisko diplomātiju, runājot par gaidāmajiem izaicinājumiem 2020.gadā, aģentūrai LETA pastāstīja politiķis.

Sabiedrība Atkal plosījušies ugunsgrēki; sestdien dzēsti 18, puse - Rīgā

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 18 ugunsgrēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība No rudens Misā vidusskolas vairs nebūs; to reorganizē par pamatskolu

Ar nākamo mācību gadu Misas vidusskola tiks reorganizēta par pamatskolu, šonedēļ lēmusi Vecumnieku novada dome.

Sabiedrība Zagļi nesnauž! Sestdien Rīgā atkal apzagti pieci mājokļi

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrētas piecas zādzības no mājokļa un visas notikušas Rīgā, informēja Valsts policijā.

Ekonomika KP neesot pēc būtības izvērtējusi jauno TV kanālu ietekmi uz tirgu

Konkurences padome (KP) pēc būtības nav izvērtējusi jaunu apraides atļauju izsniegšanas SIA "All Media Latvia" ietekmi uz tirgu, secinājusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).