RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Valdība lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 03:50, 03.12.2019
Rīga, 3.dec., LETA. Valdība šodien lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā līdz 2020.gada 12.martam, liecina Ministru kabineta sēdes darba kārtība. Kā likumprojekta anotācijā pau...
Rīga, 3.dec., LETA. Valdība šodien lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā līdz 2020.gada 12.martam, liecina Ministru kabineta sēdes darba kārtība.

Kā likumprojekta anotācijā pauž Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Rīgas dome pēc Konkurences padomes paziņojuma par pagaidu noregulējumu nav veikusi nekādas darbības, lai nodrošinātu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanas nepārtrauktību un neradītu antropogēnas katastrofas draudus, kas saistīti ar potenciālu kaitējumu videi un sabiedrības veselībai, ja 15.septembrī tiktu apturēta vai būtiski apgrūtināta sadzīves atkritumu savākšana un izvešana Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Ministrija atgādina, ka, ievērojot domes nespēju nodrošināt savu funkciju izpildi atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likumam, Ministru kabinets 12.septembrī pieņēma rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, kas tika akceptēts arī Saeimā. 

"Daļu no uzdevumiem Rīgas dome ir veikusi un pilda, bet izpildi nevar attiecināt uz rīkojuma 1.punktā minēto mērķi - sadzīves atkritumu savākšanas un izvešanas pakalpojumu nepārtrauktību Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā ilgtermiņā," apgalvo VARAM.

Līdz ar to pašvaldības rīcība radot šaubas, ka tiek veiktas efektīvas darbības, lai nodrošinātu, ka situācija pēc 11.decembra būs atrisināta, atkritumi tiks savākti un izvesti, un risinājums būs ilgtermiņa.

Ņemot vērā, ka Rīgas dome atkārtoti nespēj nodrošināt atbilstošu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanu un atkritumu apsaimniekotāja izvēli saskaņā ar normatīvo aktu prasībām, kā arī nespēj rīkoties arī pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas, Ministru kabinetam jāpagarina izsludinātā ārkārtējā situācija vēl uz trim mēnešiem, uzskata ministrijā.

Pēc VARAM paustā, arī tad, ja dome sarunu procedūras ceļā ir vienojusies ar atkritumu apsaimniekošanas komersantiem par sadzīves atkritumu savākšanas pakalpojumu turpināšanu, nav iespējams līdz 11.decembrim noslēgt jaunus līgumus ar iedzīvotājiem un komersantiem.

Līdz ar to VARAM piedāvā pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 2020.gada 12.martam un noteikt VARAM par atbildīgo institūciju darbību koordinācijai ārkārtējās situācijas laikā.

Vienlaikus rīkojums uzdod Rīgas domei vienoties ar sadzīves atkritumu apsaimniekotājiem, ka sarunu procedūras rezultātā noslēgto atkritumu apsaimniekošanas līgumu termiņš tiek noteikts līdz brīdim, kamēr ir spēkā pagarinātā izsludinātā ārkārtējā situācija.

Tāpat domei no 12.decembra jānodrošina atkritumu izvešana neatkarīgi no tā, vai ir noslēgti līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ar iepirkumu procedūras rezultātā izvēlētajiem sadzīves atkritumu apsaimniekotājiem un jānodrošina, ka līdz pagarinātās izsludinātās ārkārtējās situācijas darbības laikā maksa par atkritumu apsaimniekošanu tiek piemērota atbilstoši faktiski apsaimniekotajam sadzīves atkritumu apjomam.

Rīkojums arī uzdod par pienākumu nodrošināt, ka iedzīvotājiem nepasliktinās atkritumu izvešanas pakalpojuma kvalitāte.

Domei arī jānodrošina, ka iedzīvotājiem nekavējoties ir pieejama objektīva un pilnvērtīga informācija par kārtību, kādā tiek nodrošināta sadzīves atkritumu apsaimniekošana Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Par iespējamiem zaudējumiem, kas nodarīti fiziskajām un juridiskajām personām ar šo rīkojumu pagarinātās izsludinātās ārkārtējās situācijas darbības laikā, atbildēs Rīgas dome.

Tikmēr Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) pirmdien paziņoja, ka valdībai nav pamata skatīt jautājumu par ārkārtas stāvokļa pagarināšanu atkritumu jomā Rīgā, jo gan valdības pamatojums, gan potenciālie draudi ir novērsti ar pašvaldības darbībām.

Viņš skaidroja, ka arī pašlaik spēkā esošie Rīgas domes saistošie noteikumi, nav pretrunā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu, taču piebilda, ka piektdien, 29.novembrī tika pieņemti jauni noteikumi, kuriem spēkā plānots stāties 2019.gada 4.decembrī.

Tāpat Stepaņenko uzsvēra, ka ir izsludināts jauns iepirkums, balstoties uz spēkā esošo normatīvo regulējumu un tā nosacījumi paredz, ka iepirkuma rezultātā ar atkritumu apsaimniekotājiem tiks noslēgti līgumi līdz Konkurences padomes un AS "Tīrīga" strīda tiesiskajam noregulējumam vai arī līdz septiņiem gadiem.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas pašvaldība un "Getliņi Eko" noslēdza 686,3 miljonu eiro vērtu Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības procedūru, par konkursa uzvarētāju atzīstot SIA "CREB Rīga", ko izveidojuši divi vides pakalpojumu sniedzēji - "Clean R" un "Eco Baltia vide". Atbilstoši publiskās-privātās partnerības procesam konkursa uzvarētājam no 15.septembra bija jānodrošina Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un investīcijas turpmākos 20 gadus. 

Savukārt jūnija sākumā "Getliņi Eko" un "CREB Rīga" reģistrēja kopsabiedrību "Rīgas vides pakalpojumi", taču vēlāk uzņēmums mainīja nosaukumu, pārtopot par "Tīrīga".

Konkurences padome, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu līguma par Eiropas Savienības darbību 102.pantā noteiktā dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas aizlieguma pārkāpumu, ierosināja pārkāpuma lietu pret Rīgas pilsētas pašvaldību un "Getliņi Eko". Lai lietas izpētes laikā atkritumu apsaimniekošanas tirgū Rīgā saglabātu konkurenci, KP pieņēma lēmumu noteikt pagaidu noregulējumu, kas tostarp aizliedz "Tīrīga" slēgt līgumus ar iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu pēc 15.septembra.

Šogad 11.septembrī valdība izsludināja ārkārtas situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā. Ņemot vērā valdības rīkojumu, Rīgas dome organizēja sarunu procedūru, kuras laikā trīs no četriem līdzšinējiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem piekrita turpināt nodrošināt pakalpojumu sniegšanu. Attiecīgi kopš 15.septembra Rīgā atkritumus izved pēc ārkārtas situācijas pagaidu plāna.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Laika apstākļi sestdien nesola pilnīgi neko labu

Sestdien Latvijā gaidāms ilgstošs lietus, dienas gaitā valsts austrumu daļā, kā arī vietām centrālajos novados tas pāries sniegā, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Satiksmes ministrija rosina par 3,55 miljoniem atpirkt miljonāriem piederošo zemi Biķernieku sporta kompleksā
Rīga, 7.dec., LETA. Satiksmes ministrija (SM) rosina par 3,55 miljoniem eiro atpirkt privātpersonām piederošo zemi Biķernieku sporta kompleksā, tādējādi pilnībā pārņemot šo kompleksu valsts īpašumā, paredz izskatīšanai M...
Sabiedrība Rīgas Latviešu biedrībā notiks stāstnieku konkursa "Teci, teci, valodiņa 2019" fināls
Rīga, 7.dec., LETA. Šodien plkst.10 Rīgas Latviešu biedrībā pulcēsies jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem uz XXIII stāstnieku konkursa "Teci, teci, valodiņa" finālu, aģentūru LETA informēja konkursa pārstāve Ma...
Sabiedrība Notiks hokeja draudzības spēle starp Saeimas un Valsts policijas komandu
Rīga, 7.dec., LETA. Šodien tradicionālajā draudzības spēlē hokejā spēkiem mērosies Saeimas un Valsts policijas hokeja komanda, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā. Mačs tiek organizēts par godu Policijas ...

Lasiet arī

Sabiedrība Latvija atvadās no izcilā akadēmiķa Jāņa Stradiņa (+FOTO)

Šodien Torņakalna baznīcā notiks atvadīšanās no aizsaulē aizgājušā akadēmiķa Jāņa Stradiņa un piemiņas dievkalpojums, informē Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA).

Sports Bertāns turpina spridzināt - 19 punkti un pirmais "double double"! (+VIDEO)

Latvijas sportists Dāvis Bertāns piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē izcēlās ar 19 punktiem un "double double", tomēr ar to nepietika, lai Vašingtonas "Wizards" izcīnītu uzvaru.

Sabiedrība Upēs kāpj ūdens līmenis, un tas turpināsies

Lietus un izkusušā sniega ietekmē Latvijas upēs paaugstinās ūdens līmenis, un šī tendence turpināsies arī nākamnedēļ, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.