• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Notiks forums par liellopu eksportu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 01:51, 03.12.2019
Rīga, 3.dec., LETA. Šodien biedrība "Zemnieku saeima" Ozolniekos rīko starptautisku forumu "Liellopu eksports - izaicinājumi un iespējas", aģentūru LETA informēja "Zemnieku saeima".  Forums notiks plkst.11 Ozolnieku tau...
Rīga, 3.dec., LETA. Šodien biedrība "Zemnieku saeima" Ozolniekos rīko starptautisku forumu "Liellopu eksports - izaicinājumi un iespējas", aģentūru LETA informēja "Zemnieku saeima". 

Forums notiks plkst.11 Ozolnieku tautas namā, Rīgas ielā 23, Ozolniekos.

Biedrība "Zemnieku saeima" kopā ar Somijas un Igaunijas lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām piedalās projektā "BreedExpo", ar mērķi veicināt liellopu eksportu. 

Šī projekta ietvaros tiek rīkots forums, lai Latvijas lopkopji gūtu atziņas un citu valstu pieredzi liellopu audzēšanā, un Latvijā audzēti liellopi kļūtu arvien konkurētspējīgāki starptautiskajos tirgos, skaidro "Zemnieku saeimas" lopkopības eksperts Raimonds Jakovickis.

Savukārt biedrības "Zemnieku saeima" valdes loceklis un SIA "Liellopu izsoļu nams" vadītājs Kaspars Ādams norāda, ka eksports gaļas un piena lopkopībā vienmēr ir bijis nozīmīgs stimuls nozares attīstībā un arī nākotnē tas būs viens no vadošajiem faktoriem, kas noteiks it īpaši gaļas liellopu nozares attīstību. 

"Līdz ar to saimniecībām ir svarīgi saprast, kāda solās būt nākotne, kādi iespējamie riski un izaicinājumi varētu ilgtermiņā skart gan saimniecību, gan nozari," uzsver Ādams. 

Forumu atklās Ādams, bet prezentāciju ciklu uzsāks Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta direktora vietniece Antra Briņķe, informējot par nākotnes izaicinājumiem dzīvnieku veselības jomā. 

Turpinājumā par antimikrobiālo līdzekļu izmantošanu Somijā un to, vai ir iespēja tos samazināt, stāstīs Somijas Lauksaimnieku un meža īpašnieku centrālās savienības veterinārārste Lēna Suojala. Pārtikas un veterinārā dienesta Novietņu uzraudzības daļas vecākā eksperte Tatjana Pastare iepazīstinās ar prasībām dzīvnieku pārvadāšanā. 

Foruma pirmo daļu noslēgs divi ārzemju eksperti - Igaunijas dzīvnieku audzētāju asociācijas ģenerālmenedžeris Tanels Bulitko, kurš stāstīs par Igaunijas pieredzi liellopu eksportā, savukārt par Somijas pieredzi liellopu audzēšanā un eksportā informēs kooperatīva FABA attīstības vadītājs Hannu Millimeki.

Foruma otrajā daļā notiks paneļdiskusija.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Gaisa temperatūra saullēktā no +2 līdz +11 grādiem
Rīga, 1.jūn., LETA. Jūnija pirmajā saullēktā gaisa temperatūra Latvijā bija no +2 grādiem vietām Vidzemes augstienē līdz +11 grādiem dažviet piekrastē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Deviņos rītā va...
Sabiedrība No šodienas klātienē varēs notikt vairākas ar izglītību un sportu saistītas aktivitātes
Rīga, 1.jūn., LETA. No šodienas Latvijā klātienē tiks atjaunota vairāku ar izglītību, sportu un kultūru saistītu procesu un aktivitāšu norise, lai sabiedrība pakāpeniski varētu atgriezties pie ierastā darba ritma, kuru š...
Sabiedrība Var atsākt organizēt amatiermākslas kolektīvu mēģinājumus klātienē atbilstoši sanitārā protokola vadlīnijām
Rīga, 1.jūn., LETA. Līdz ar grozījumiem valdības rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, no šodienas amatiermākslas kolektīviem būs atļauts atsākt darbību klātienē atbilstoši sanitārajā protokolā noteiktajām pr...
Sabiedrība Pasaulē atzīmē Starptautisko bērnu tiesību aizsardzības dienu
Rīga, 1.jūn., LETA. Šodien visā pasaulē atzīmē Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kuras laikā iedzīvotājiem tiek atgādināts par pienākumu sargāt savu un citu bērnu drošību, aģentūru LETA informēja Labklājības minist...

Lasiet arī

Pasaule No šodienas Igaunijā bez karantīnas var ieceļot nu jau 16 valstu pilsoņi

No šodienas Igaunijā būs atļauts ieceļot 16 Šengenas valstu pilsoņiem, vairs neizvirzot viņiem Covid-19 krīzes dēļ noteikto prasību par obligātu 14 dienu karantīnu, nolēmusi valdība.

COVID-19 Beidzot! Pirmdien nav atklāts neviens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

Pagājušajā diennaktī, veicot kopumā 652 Covid-19 testus, nav atklāti jauni inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Rinkēvičs nosauc datumu, līdz kuram lielākā daļa Eiropas kļūs ceļot brīva

Līdz 15.jūnijam lielākā daļa Eiropas varētu kļūt "ceļot brīva" - tās ietvaros varētu būt iespējams brīvi pārvietoties, vairs neprasot ievērot 14 dienu pašizolācijas prasību pēc robežu šķērsošanas, šorīt intervijā TV3 pieļāva ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).