RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Atjaunojamās enerģijas federācija iepazīstinās ar pētījumu par plānotajiem Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 02:46, 20.11.2019
Rīga, 20.nov., LETA. Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācija (LAEF) šodien iepazīstinās ar pētījumu un juridisko atzinumu par plānoto Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumu ietekmi uz atjaunojamo energoresursu nozar...
Rīga, 20.nov., LETA. Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācija (LAEF) šodien iepazīstinās ar pētījumu un juridisko atzinumu par plānoto Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumu ietekmi uz atjaunojamo energoresursu nozari, aģentūru LETA informēja LAEF pārstāvji.

Pasākums notiks plkst.13:30 "Birojnīcā" Rīgā, Berga Bazārā, Dzirnavu ielā 84 k-2.

Federācijas pārstāvji norāda, ka atjaunojamās enerģijas ražošanas mērķis ir dzīvot "zaļi", gudri izmantot valstī pieejamos resursus un atbilstoši Eiropas Savienības (ES) direktīvu normām veidot motivējošu, uz attīstību vērstu enerģijas tirgu. Visā pasaulē no atjaunojamiem resursiem ražotā elektrība tiekot atbalstīta un, kā apgalvo asociācijas pārstāvji, tādējādi tiek iegūti tieši labumi - ir iespējams ilgtermiņā ierobežot elektroenerģijas tarifu kāpumu, pozitīvi ietekmēt tautsaimniecību, attīstot ražotnes reģionos, radot tur darba vietas un saistītās saimniecības, izejvielu piegādātāju ķēdi.

Asociācija apgalvo, ka Elektroenerģijas tirgus likumā plānotās izmaiņas paredz virkni nelabvēlīgu nosacījumu atjaunojamo energoresursu attīstībai.

LAEF pārstāvji norāda, ka likumprojektā plānotās izmaiņas ietver mehānismus, kas ir pretrunā ar uzņēmējdarbības loģiku un investīciju piesaisti, piemēram, jauno normu piemērošana ar atpakaļvērstu spēku. Turklāt tie neesot vērsti uz izaugsmi, un sekas būšot tūlītējas - ne mazāk kā 85% no visiem atjaunojamās elektroenerģijas ražotājiem divu līdz trīs mēnešu laikā pēc grozījumu stāšanās spēkā būšot spiesti izbeigt savu darbību.

LAEF uzskata, ka šobrīd uz elektroenerģijas tirgu ir jāskatās racionāli un ilgtermiņā, izvirzot attīstību un izaugsmi kā prioritāti, nevis šauri reaģējot uz obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sekām, kā rezultātā tiek pazaudētas jebkādas jau ieguldītās un arī nākotnes investīcijas. 

Federācijā norāda, ka Latvijā pēdējā gada laikā zaļās enerģijas ražošanā kopumā ir vērojama lejupslīde. Latvija nesot konkurētspējīga un saistoša investīcijām salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm un noteiktais Latvijas enerģētikas, un klimata politikas nacionālais mērķis 2030.gadā nodrošināt pat 50% atjaunojamās enerģijas īpatsvaru Latvijas enerģijas galapatēriņā ar šādiem nosacījumiem nebūšot sasniedzams.

Pasākumā LAEF valdes priekšsēdētājs Jānis Irbe stāstīs par atjaunojamo energoresursu nozari Latvijā un pētījuma nepieciešamību, savukārt zvērinātu advokātu biroja "Rodl&Partner Legal" zvērinātais advokāts Kaspars Balodis prezentēs pētījumu un juridisko atzinumu par plānoto Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumu ietekmi uz atjaunojamo energoresursu nozari. Prezentācijā tiks aplūkoti Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumu projektā iekļautie nosacījumi, kuri tiek skatīti Saeimā pirms trešā lasījuma, un to iespējamās sekas attiecībā uz virkni jautājumu.

Tostarp tiks runāts par atbalsta perioda samazinājumu un ietekmi uz atjaunojamo energoresursu ražotājiem, valsts sniegtā atbalsta atprasīšanu ar atpakaļvērstu spēku, iekšējās peļņas normas regulējuma pārskatīšanu un atjaunojamo energoresursu ražotāju tiesiskā paļāvības pārkāpšanu. Tāpat tiks runāts par obligātā iepirkuma atbalsta sistēmas atcelšanu - iespējamām soda sankcijām pret valsti no Eiropas Komisijas puses, tiesvedībām un reputācijas riskiem investīciju piesaistei, kā arī ES direktīvas par no atjaunojamajiem energoresursiem iegūtas enerģijas izmantošanas veicināšanu un plānotajiem grozījumiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Mūrniece: Sabiedrība atbalsta latviskās partijas vienojošus sarakstus vēlēšanās

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) ir sadzirdējusi sabiedrības vēlmi, lai latviskās partijas vienotos plašākos un stiprākos sarakstos un "patriektu Rīgas domes izsaimniekotājus", šodien VL-TB/LNNK kongresā sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Sabiedrība Rīgas dome piedalīsies starptautiskā projektā par pārtikas sistēmas pārveidi

Rīgas domes Labklājības departaments plāno piedalīties starptautiskā projektā "Cities4Food2030" par pārtikas sistēmas pārveidi, rezultātā cerot veicināt iedzīvotāju veselības paradumu maiņu, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Sabiedrība Sabiedriskā labuma organizācijas plāno dalīt

Finanšu ministrija (FM) rosina dalīt sabiedriskā labuma organizācijas tādās, kuru ziedotāji varēs saņemt nodokļu atlaides, un tādām, kuru nevarēs, paredz FM sagatavotais sabiedriskā labuma sistēmas pilnveidošanas koncepcijas projekts.

Sabiedrība Likvidēs Izvaltas pamatskolu - tur zinības apgūst tikai 17 skolēni

Ar 2020.gada 31.jūliju tiks likvidēta Izvaltas pamatskola, kurā šajā mācību gadā mācās 17 skolēni, aģentūru LETA informēja Krāslavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Lidija Miglāne.

Lasiet arī

Sports Veiksmīgi! Rastorgujevs iedzīšanā paceļas par 20 pozīcijām

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Austrijā Pasaules kausa otrā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās izcīnīja 19.vietu, savu piektdienas sniegumu sprinta sacensībās uzlabojot par 20 pozīcijām.

Pasaule "Mūsu planēta deg!" Eksperts nāk klajā ar skaļiem vārdiem

Madridē notiekošā ANO klimata konference, kurai būtu bijis jābeidzas jau piektdien, ievilkusies garumā, dalībniekiem joprojām nespējot atrast kopīgu valodu.

Ekonomika Paziņots, cik liels nākamgad būs pašvaldību izlīdzināšanas fonda apmērs

Nākamajā gadā pašvaldību izlīdzināšanas fonda apmērs plānots 280,3 miljoni eiro, paredz izskatīšanai valdībā iesniegtie Finanšu ministrijas (FM) izstrādātie noteikumi par pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ieņēmumiem un to sadales kārtību 2020.gadā.