RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Par "Gada rīdzinieku" kļuvis komponists Boriss Rezņiks

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:21, 18.11.2019

Rīgas domes balvu "Gada rīdzinieks 2019" un goda rakstu šogad saņēma komponists Boriss Rezņiks par Atmodas laika leģendārā skaņdarba "Atmostas Baltija" radīšanu, ieguldījumu mūzikas attīstībā un Rīgas starptautiskās atpazīstamības veicināšanu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.Balvu viņam pasniedza šodien Rīgas domes svinīgajā sēdē, kas bija sasaukta par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai.

"Borisa Rezņika skaņdarbs bija un paliek himna notikumam, kas tik daudzus un dažādus cilvēkus vienoja dziesmai un idejai par brīvu valsti. "Baltijas ceļš" bija unikāls, spēcīgs pasākums, Dziesmotā revolūcija. Šodien mums Latvijā un Rīgā ļoti pietrūkst tādu personību un notikumu, kuri spētu patiesi vienot cilvēkus, neatkarīgi no to dzimtās valodas, kultūras, reliģijas un sociālā statusa. Es ļoti vēlētos, lai mūzikas un dziesmas spēks un viedums mums visiem palīdzētu veidot saliedētu sabiedrību un pilsētu,” pasniedzot balvu sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Rīgas domes Atzinības rakstus un piemiņas balvas pasniedza šefpavāram Mārtiņam Rītiņam par ieguldījumu Rīgas restorānu un Latvijas ēdināšanas kultūrvides attīstībā un to starptautisko popularizēšanu, modes māksliniecei Asnatei Smelterei par ieguldījumu Latvijas modes vēsturē un Rīgas modes starptautiskās atpazīstamības veicināšanu, Rīgas 2.slimnīcas valdes priekšsēdētājam, dakterim Jānim Petronim par inovatīvu metožu pielietošanu medicīnā, sabiedrības veselības veicināšanu un Rīgas medicīnas nozares popularizēšanu pasaulē.

Atzinības rakstus saņēma arī Hermaņa Brauna fonda direktore Inna Davidova par ieguldījumu klasiskās mūzikas un sabiedriskās dzīves attīstībā un Rīgas vārda atpazīstamības veicināšanu pasaulē, režisors un scenārists Dāvis Sīmanis par rīdzinieka Žaņa Lipkes un viņa ģimenes varonības iemūžināšanu spēlfilmā "Tēvs nakts" un Latvijas galvaspilsētas popularizēšanu kino pasaulē.

Svinīgajā sēdē tika pasniegta arī Rīgas domes un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) balva. To saņēma LZA akadēmiķis Juris Purāns par fundamentāliem sinhronā starojuma pētījumiem un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē.

Uz pašvaldības apbalvojumu varēja pretendēt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu un šogad ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas vārda atpazīstamību Latvijā un pasaulē, pievēršot sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai.

Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija Burova un viņa vietnieku Annas Vladovas (S) un Vadima Baraņņika vadībā. Žūrijā darbojās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, Rīgas Tehniskās universitātes rektors, akadēmiķis Leonīds Ribickis, sociologs Arnis Kaktiņš, u.c. sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Līdz šim apbalvojumu "Gada rīdzinieks" saņēmusi operdziedātāja Elīna Garanča, tenisiste Aļona Ostapenko, diriģenti Romāns Vanags un Māris Sirmais, maestro Raimonds Pauls, režisors Alvis Hermanis, hokeja treneris Jūliuss Šuplers, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, māksliniece Džemma Skulme, mecenāti Ināra un Boriss Teterevi, kā arī Zaiga un Māris Gaiļi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība VIDEO. Notikusi avārija uz Rīgas apvedceļa; 3 cietušie, traucēta satiksme

Trīs auto sadursmes rezultātā traucēta satiksme uz Rīgas apvedceļa netālu no Jaunmārupes, turklāt negadījumā ir trīs cietušie, informē Valsts policijā.

Sabiedrība Ārkārtas vēlēšanas: kuras partijas pašlaik gūtu lielāko atbalstu?

Ja novembrī notiktu Rīgas domes vēlēšanas, lielāko vēlētāju atbalstu iegūtu "Saskaņa", partiju apvienība "Attīstībai/Par" un "Jaunā vienotība", liecina socioloģisko pētījumu aģentūras "Factum" publiskotie aptaujas dati.

Sabiedrība Atvieglos dzīvi amatpersonām? Plānots būtiski samazināt sodus

Valdība otrdien, 10.decembrī, skatīs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sagatavotos grozījumus likumā, kas paredz vairāk nekā uz pusi samazināt naudas sodu par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktā termiņā.

Sabiedrība Notikusi 70 cilvēku evakuācija no daudzdzīvokļu ēkas Rīgas centrā

Rīgā degoša adventes vainaga un galda dēļ no kādas ēkas nācies evakuēties 70 cilvēkiem, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Lasiet arī

Izklaide 21 gada vecumā miris talantīgākais jaunais reperis Juice Wrld (+VIDEO)

Amerikāņu reperis Juice Wrld, īstajā vārdā Džerards Entonijs Higinss miris Čikāgā 21 gada vecumā.

Ekonomika Jūrmalā būtiski sarukušas īpašumu cenas. Kas notiek?

Pēdējos pāris gadus Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū ir novērojams pieprasījuma kritums, kas ir iemesls jūtamam cenu samazinājumam, informēja nekustamo īpašumu attīstītāja "Baltic Investment Group" pārstāvji.

Sabiedrība Izšķirsies jaunnedēļ: Valdība lems par piedāvāto mediķu algu celšanas modeli

Valdība jaunnedēļ izšķirsies, vai atbalstīt Veselības ministrijas (VM) piedāvāto mediķu zemākās mēnešalgas palielināšanas modeli, kas paredz 20% pielikumu rezidentiem un 10% - pārējām ārstniecības personām.