RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Par "Gada rīdzinieku" kļuvis komponists Boriss Rezņiks

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:21, 18.11.2019

Rīgas domes balvu "Gada rīdzinieks 2019" un goda rakstu šogad saņēma komponists Boriss Rezņiks par Atmodas laika leģendārā skaņdarba "Atmostas Baltija" radīšanu, ieguldījumu mūzikas attīstībā un Rīgas starptautiskās atpazīstamības veicināšanu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.Balvu viņam pasniedza šodien Rīgas domes svinīgajā sēdē, kas bija sasaukta par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai.

"Borisa Rezņika skaņdarbs bija un paliek himna notikumam, kas tik daudzus un dažādus cilvēkus vienoja dziesmai un idejai par brīvu valsti. "Baltijas ceļš" bija unikāls, spēcīgs pasākums, Dziesmotā revolūcija. Šodien mums Latvijā un Rīgā ļoti pietrūkst tādu personību un notikumu, kuri spētu patiesi vienot cilvēkus, neatkarīgi no to dzimtās valodas, kultūras, reliģijas un sociālā statusa. Es ļoti vēlētos, lai mūzikas un dziesmas spēks un viedums mums visiem palīdzētu veidot saliedētu sabiedrību un pilsētu,” pasniedzot balvu sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Rīgas domes Atzinības rakstus un piemiņas balvas pasniedza šefpavāram Mārtiņam Rītiņam par ieguldījumu Rīgas restorānu un Latvijas ēdināšanas kultūrvides attīstībā un to starptautisko popularizēšanu, modes māksliniecei Asnatei Smelterei par ieguldījumu Latvijas modes vēsturē un Rīgas modes starptautiskās atpazīstamības veicināšanu, Rīgas 2.slimnīcas valdes priekšsēdētājam, dakterim Jānim Petronim par inovatīvu metožu pielietošanu medicīnā, sabiedrības veselības veicināšanu un Rīgas medicīnas nozares popularizēšanu pasaulē.

Atzinības rakstus saņēma arī Hermaņa Brauna fonda direktore Inna Davidova par ieguldījumu klasiskās mūzikas un sabiedriskās dzīves attīstībā un Rīgas vārda atpazīstamības veicināšanu pasaulē, režisors un scenārists Dāvis Sīmanis par rīdzinieka Žaņa Lipkes un viņa ģimenes varonības iemūžināšanu spēlfilmā "Tēvs nakts" un Latvijas galvaspilsētas popularizēšanu kino pasaulē.

Svinīgajā sēdē tika pasniegta arī Rīgas domes un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) balva. To saņēma LZA akadēmiķis Juris Purāns par fundamentāliem sinhronā starojuma pētījumiem un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē.

Uz pašvaldības apbalvojumu varēja pretendēt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu un šogad ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas vārda atpazīstamību Latvijā un pasaulē, pievēršot sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai.

Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija Burova un viņa vietnieku Annas Vladovas (S) un Vadima Baraņņika vadībā. Žūrijā darbojās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, Rīgas Tehniskās universitātes rektors, akadēmiķis Leonīds Ribickis, sociologs Arnis Kaktiņš, u.c. sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Līdz šim apbalvojumu "Gada rīdzinieks" saņēmusi operdziedātāja Elīna Garanča, tenisiste Aļona Ostapenko, diriģenti Romāns Vanags un Māris Sirmais, maestro Raimonds Pauls, režisors Alvis Hermanis, hokeja treneris Jūliuss Šuplers, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, māksliniece Džemma Skulme, mecenāti Ināra un Boriss Teterevi, kā arī Zaiga un Māris Gaiļi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība LDz pārsvarā atlaidīs darbiniekus Rīgā

VAS "Latvijas dzlezceļš" (LDz) darba attiecības lielākoties pārtrauks ar darbiniekiem Rīgā, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā sacīja LDz vadītājs Māris Kleinbergs.

Sabiedrība Pasta sūtījumu apmaiņa ar Apvienoto Karalisti pēc janvāra saglabāsies nemainīga

Breksita pārejas periodā, proti, no 31.janvāra līdz 31.decembrim, pasta sūtījumu apmaiņas regulējums starp Latviju un Apvienoto Karalisti saglabāsies nemainīgs, paziņo VAS "Latvijas pasts".

Sabiedrība Lietā par 50 miljonu eiro atmazgāšanu ir aizturētas vismaz divas personas

Kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu ne mazāk kā 50 miljonu eiro apmērā, kura dēļ vakar notika procesuālās darbības arī likvidējamajā "ABLV Bank", ir aizturētas vismaz divas personas, liecina aģentūra LETA rīcībā esošā informācija.

Sabiedrība Dabasgāzes cena mājsaimniecībām arī gada otrajā pusgadā varētu saglabāties zema

Dabasgāzes cena mājsaimniecībām arī gada otrajā pusgadā varētu saglabāties zema, aģentūrai LETA prognozēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Lasiet arī

Sabiedrība LDz pārsvarā atlaidīs darbiniekus Rīgā

VAS "Latvijas dzlezceļš" (LDz) darba attiecības lielākoties pārtrauks ar darbiniekiem Rīgā, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā sacīja LDz vadītājs Māris Kleinbergs.

Sports Ozoliņš sasniedz "Australian Open" junioru turnīra ceturtdaļfinālu

Latvijas jaunais tenisists Kārlis Ozoliņš trešdien sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta junioru turnīra ceturtdaļfinālu, bet vēlāk viņš un Kamilla Bartone iekļuva iekļuva dubultspēļu sacensību pusfinālos.

Sabiedrība Pasta sūtījumu apmaiņa ar Apvienoto Karalisti pēc janvāra saglabāsies nemainīga

Breksita pārejas periodā, proti, no 31.janvāra līdz 31.decembrim, pasta sūtījumu apmaiņas regulējums starp Latviju un Apvienoto Karalisti saglabāsies nemainīgs, paziņo VAS "Latvijas pasts".