RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Virpuļviesulis kapsētā: Valdība dos naudu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:16, 17.11.2019 1

Virpuļviesuļa postījumu novēršanai Bērzpils pagasta Golvaru kapsētā valdība plāno piešķirt 6784 eiro, liecina Ministru kabineta otrdienas, 19.novembra, sēdes darba kārtība.Līdzekļus Balvu novada pašvaldības vārdā valdībai lūgusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un to piešķīrumu jau saskaņojusi Finanšu ministrija.

VARAM skaidro, ka viesuļvētras rezultātā tika bojāts Golvaru kapsētas žogs 61 metra garumā, kapellas nojume, zvanu torņa jumtiņš, kā arī izgāzti un nolauzti 32 koki, bet 19 kokiem aizlauzti zari.

Līdz ar to nepieciešams veikt bojāto žoga posmu demontāžu, stabu izlīdzināšanu un jauna cinkota žoga montāžu. Tāpat jāveic bojātās nojumes un zvanu torņa jumta demontāžu ar būvgružu novākšanu, stabveida pamatu betonēšanu, jaunas nojumes izgatavošanu un uzstādīšanu, kā arī jauna zvanu torņa jumtiņa izgatavošanu un uzstādīšanu.

Vēl arī nepieciešams izzāģēt un novākt lauztos un izgāztos kokus, kā arī veikt celmu frēzēšanu.

Balvu novada pašvaldība aplēsusi, ka kopumā postījumu novēršanai būtu nepieciešams 9691 eiro, bet pati vietvara apņemas nodrošināt finansējumu 30% jeb 2907 eiro apmērā.

Līdz ar to no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" nepieciešami 6784 eiro apmērā. Par to piešķiršanu valdība lems 19.novembrī.

Kā vēstīts, pašvaldība jau izraudzījusies minēto darbu veicēju. Bojāto žoga posmu demontāža, stabu izlīdzināšana, jauna cinkotā žoga montāža, bojātās kapelas-nojumes un zvanu torņa jumtiņa demontāža un būvgružu novākšanu, stabveida pamatu betonēšana, jaunas kapelas-nojumes izgatavošana un uzstādīšana, kā arī jauna zvanu torņa jumtiņa izgatavošana un uzstādīšana kopā izmaksās 1500 eiro. Saskaņā ar tirgus izpētes rezultātiem šie darbi uzticēti SIA "Veskor".

Savukārt bojāto koku nozāģēšana un vainagu sakopšana, celmu frēzēšana, kas uzticēta SIA "Arbolat", izmaksās 8191 eiro.

Lasīt visus komentārus (1)

  • Pirktspēja 17.11.2019 23:32
    Līdzekļi neparedzētajiem gadījumiem ir valsts ārējā parāda palielinājums. Noslepenotajiem gadījumiem ir politpārvaldes tēriņi. :))) Arī restorānos."Tāpat vien"
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Notikusi 70 cilvēku evakuācija no daudzdzīvokļu ēkas Rīgas centrā

Rīgā degoša adventes vainaga un galda dēļ no kādas ēkas nācies evakuēties 70 cilvēkiem, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Sabiedrība Deputāti masveidā zaudēs darbu - aprēķināts, kā saruks to skaits vietvarās

Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu sarukt par 864 domniekiem jeb 54%, izriet no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajiem grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, kurus otrdien, 10.decembrī, plānots skatīt valdībā.

Sabiedrība Iekšējās drošības birojs šogad kriminālvajāšanai nodevis 52 kriminālprocesus

Iekšējās drošības birojs šogad līdz 31.oktobrim kriminālvajāšanai nodevis 52 kriminālprocesus, bet pērn 62.

Sabiedrība Sinoptiķi prognozē laiku svētdienai - drūmums nāks no rietumiem

Svētdien Latviju no rietumiem sasniegs jaunas atmosfēras frontes, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī

Izklaide Iedvesmojies! Kļuvis zināms, ko Ziemassvētkos saņems Keitas un Viljama bērni

Tāpat kā daudzi citi, Ziemassvētkiem jau sākuši gatavoties Keita Midltone un princis Viljams. Vēl vairāk - jau noplūdušas ziņas, ko Kembridžas hercogu trīs bērni saņems dāvanās zem eglītes, ziņo izdevums "Closer".

Sabiedrība Decembris Latvijā vairs nav ziema? Sinoptiķi pavēstījuši interesantu statistiku

Šis mēnesis Latvijā ir jau septītais decembris pēc kārtas ar gaisa temperatūru virs normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Ekonomika Rīgas jūras līcī Latvija un Igaunija plāno veidot kopīgu vēja parku

Latvija un Igaunija plāno veidot kopīgu jūras vēja parku Rīgas jūras līcī, kas veicinātu abu valstu enerģētisko neatkarību un drošību, informēja Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) padomniece Beata Jonite.