RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Šodien Alojas iedzīvotāji var paust viedokli par novada patstāvības saglabāšanu vai apvienošanu ar Limbažiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 01:50, 09.11.2019
Rīga, 9.nov., LETA. Šodien Alojas iedzīvotāji var paust savu viedokli par novada patstāvības saglabāšanu vai apvienošanu ar Limbažiem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā. Iedzīvotājiem būs iespēja savu viedokli izteikt ...
Rīga, 9.nov., LETA. Šodien Alojas iedzīvotāji var paust savu viedokli par novada patstāvības saglabāšanu vai apvienošanu ar Limbažiem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Iedzīvotājiem būs iespēja savu viedokli izteikt laikā no plkst.10 līdz 14 Alojas novada domes Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centrā, Staiceles pilsētas un pagasta pārvaldē, Braslavas pagasta pārvaldē, Brīvzemnieku pagasta pārvaldē.

Kā ziņots, Alojas novada dome nolēmusi līdz šā gada 14.novembrim noskaidrot sava novada iedzīvotāju viedokli par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rosināto administratīvi teritoriālo reformu, rīkojot publisko apspriešanu, kuras laikā iedzīvotājiem jāatbild uz vienu no diviem jautājumiem - par Alojas novadu kā patstāvīgu Latvijas administratīvo teritoriju vai VARAM piedāvāto risinājumu - Alojas novada iespējamo apvienošanu ar Limbažu un Salacgrīvas administratīvajām teritorijām. 

Aizpildot apspriešanas zīmes, atbalsts jāizsaka par vienu no piedāvātajiem variantiem, ja iedzīvotājs vēlēsies, apspriešanas zīmē varēs izteikt arī plašāku viedokli vai argumentus savas izvēles pamatošanai, informēja pašvaldībā.

Publiskajā apspriešanā pašvaldība aicina piedalīties jebkuru 18 gadu vecu Alojas novadā deklarētu iedzīvotāju, kā arī tos, kuriem Alojas novadā ir nekustamais īpašums, arī nepilsoņus.

Savu viedokli iedzīvotāji var paust Alojas novada domes Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centrā, Alojas pilsētas bibliotēkā, Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrā - bibliotēkā "Sala", Staiceles pilsētas un pagasta pārvaldē, Staiceles pilsētas bibliotēkā, Braslavas pagasta pārvaldē, Vilzēnu bibliotēkā, Braslavas bibliotēkā, Brīvzemnieku pagasta pārvaldē, Puikules bibliotēkā, Ozolmuižā (bijušā bērnu sociālās aprūpes centra "Zīles" ēkā) šo iestāžu darba laikā.

Informācija VARAM sagatavotajā pašvaldību profilā liecina, ka 2018.gada sākumā Alojas novadā dzīvojuši 4680 cilvēki. VARAM prognozē, ka pēc novadu apvienošanas līdz 2030.gadam iedzīvotāju skaits saruks līdz 3731 iedzīvotājam.

Jau ziņots, ka Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Likumprojekts paredz izveidot 34 novadus, kā arī saglabāt republikas pilsētas statusu Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei. Attiecīgi plānots, ka reforma neskars minētās piecas republikas pilsētas un arī četrus novadus - Alūksnes, Gulbenes, Līvānu un Salaspils novadus.

Vienlaikus, lai nodrošinātu Olaines novada ģeogrāfisku vienotību, likumprojektā arī ietverts punkts, kas uzdod Olaines un Ķekavas novadu pašvaldībām vienoties par robežas grozīšanu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Smagā avārija Ventspilī: sākts kriminālprocess, slimnīcā 2 bērni un 2 policisti

Jau vēstīts, ka sestdien notikusi smaga automašīnu sadursme Ventspilī. Policijas pārstāve Gita Gžibovska svētdien apstiprinājusi, ka cietuši divi Valsts policijas darbinieki un divi bērni.

Sabiedrība NBS komandieris brīdina: Latviju neapdraud tikai Krievija, bet arī citas valstis

Latvija savā aizsardzības koncepcijā nedrīkst pieņemt, ka tai var būt tikai viens potenciālais pretinieks, intervijā Aizsardzības ministrijas (AM) izveidotajā portālā "Sargs.lv" norādījis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrība Virpuļviesulis kapsētā: Valdība dos naudu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem

Virpuļviesuļa postījumu novēršanai Bērzpils pagasta Golvaru kapsētā valdība plāno piešķirt 6784 eiro, liecina Ministru kabineta otrdienas, 19.novembra, sēdes darba kārtība.

Sabiedrība VIDEO. Vēl viena traģēdija uz šosejas pie Rīgas; atkal bojā gājis cilvēks

Vieglās automašīnas un baļķvedēja sadursmē Ropažu novadā gājis bojā cilvēks, bet vēl viens cietis, apliecināja Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Sabiedrība Traģiski: Ventspilī pazudusī sieviete atrasta mirusi (+FOTO)

Ventspilī bezvēsts prombūtnē esošā pensionāre Aleksandra Korņejeva atrasta mirusi, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Sabiedrība Noskaidrots, kā iedzīvotāji vērtē gūstamo profesionālo un augstskolu izglītību

Lielākā daļa jeb 54% iedzīvotāju uzskata, ka izglītības saturs aroda un profesionāli tehniskajās skolās un augstskolās atbilst darba tirgus prasībām, liecina sadarbībā ar pētījumu centru SKDS tapušais Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības kvalitātes indekss.

Sabiedrība Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu organizētājiem bloķēs maksājumus

Atbildīgās iestādes plāno bloķēt maksājumus Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu un izložu organizētajiem.

Sabiedrība Džemmas Skulmes dēls atklāj, ko māksliniece nepaspēja izdarīt

"Pēdējais laiks mammai bija ļoti smags, bet viņa centās to slēpt," atklājis mākslinieces dēls Juris Dimiters atklājis. Kā vēstīts, vasarā Skulme, neveiksmīgi pakrītot, salauza gūžas kaulu. Kad pēc operācijas jau sāka staigāt, vēlreiz krita, salauza otru gūžu, un pēc otrās operācijas vairs neizdevās atlabt.

Sabiedrība Smagi cietuši, no gūtajām traumām miruši - konkrētu pārkāpumu sekas uzņēmumos

Valsts darba inspekcija (VDI) par būtiskiem darba aizsardzības prasību pārkāpumiem, kas rada paaugstinātu risku nodarbināto drošībai, veselībai un dzīvībai, sodījusi 23 uzņēmumus - vairākos no tiem strādājošie smagi cietuši vai no gūtajām traumām miruši, liecina inspekcijas publiskotais pārskats par šī gada pirmo pusgadu.