• Andžejs,
  • Andžs,
  • Edīte,
  • Esmeralda
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pētījums: Palielinot veselības budžetu, pieaugtu arī vidējais dzīves ilgums

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:06, 09.11.2019

Zemais vidējā mūža ilgums Latvijā ir attiecināms uz veselības nozarei atvēlēto finansējumu, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) veiktais pētījums.


Avots: LETA

Lai gan autori norāda, ka nav iespējams apgalvot, ka finansējums veselības nozarē tieši ietekmē vidējo dzīves ilgumu, tika atzīts, ka starp mērījumiem pastāv tieša un pozitīva attiecība, proti, ar pieaugošu veselības nozares finansējumu pieaug arī iedzīvotāju vidējais mūža ilgums.

No visām OECD valstīm, Latvijā ir vismazākais vidējā mūža ilgums, savukārt veselības nozares finansējuma ziņā, Latvija atrodas blakus Turcijai un Ungārijai, proti, starp valstīm, kuras investē relatīvi maz medicīnas nozarē.

Atbilstoši statistikai, Latvija arī tiek klasificēta kā augsta riska valsts, kas nozīmē, ka valstī pastāv relatīvi augsts skaits iedzīvotāju, kas ikdienā smēķē vai patērē alkoholu. Pētījumā, izvērtējot riskus, tiek iekļauts arī gaisa piesārņojums un iedzīvotāju daudzums, kuriem ir novērojama aptaukošanās.

Latvijā, no visām OECD valstīm, visbiežāk sastopama ir nāve, kas varēja būt daļēji vai pilnībā novērsta realizējot atbilstošu veselības aprūpes politiku, liecina pētījums. Šajā gadījumā, Latvijas situācija ir pielīdzināma Ungārijas un Lietuvas, kuras arī ir augsta riska grupas valstis, un arī uzrāda augstu skaitu nāvju, kas varēja būt daļēji vai pilnībā novērstas.

Savukārt salīdzinot ārstu skaitu pret ieguldītajiem līdzekļiem medicīnas nozarē, pētījumā parādās, ka, neskatoties uz relatīvi zemo finansējumu veselības nozarē, Latvijā ārstu daudzums ir visai augsts, proti, augstāks nekā Lielbritānijā un aptuveni tāds pats kā Īrijā. Veicot mērījumu, ārstu skaits tiek rēķināts ņemot vērā kopējo valsts iedzīvotāju daudzumu, kas nozīmē, ka šie dati attaino nevis kopējo daudzumu, bet relatīvo daudzumu.

OECD pētījums "Health at a Glance 2019" ir dažādu ar veselību saistītu pētījumu apkopojums par pēdējiem gadiem. Izmantotie aptaujāto skaiti ir virs 1 000 un statistika ir iegūta no 37 Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dalībvalstīm. Apkopojums tika publicēts 2019.gada 7.novembrī.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Bagāts vīrs! Levita kancelejas vadītāja Teikmaņa deklarācija atklāj uzkrājumus

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis deklarējis uzkrājumu "SEB bankā" 240 103 eiro apmērā, kas ir par 18 213 eiro mazāk, nekā viņa kopējie uzkrājumi 2018.gadā, liecina amatpersonas deklarācija par 2019.gadu.

Sabiedrība Interesantas lietas notikušas ar ūdens temperatūru Rīgas peldvietās

Pēdējās diennakts laikā Vakarbuļļu un Rumbulas peldvietās ūdens ir kļuvis nedaudz siltāks, bet Bābelītī un Ķīpsalā - aukstāks, liecina Rīgas Pašvaldības policijas apkopotā informācija par ūdens temperatūru galvaspilsētas oficiālo peldvietu glābšanas stacijās.

Sabiedrība Pārbaudot nostāstus, Viļakā meklēs nacionālo partizānu mirstīgās atliekas

No 7.jūlija līdz 10.jūlijam Viļakā, Parka ielā, blakus nacionālo partizānu piemineklim, notiks nacionālo partizānu mirstīgo atlieku meklēšana, pastāstīja Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta pētnieks, vēsturnieks Zigmārs Turčinskis.

Sabiedrība Traģēdijām uz ūdens nav gala! Arī sestdien - divi noslīkušie

Sestdien no Latvijas ūdenstilpēm izceltas divu, visticamāk, noslīkušu cilvēku mirstīgās atliekas, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Lasiet arī

Pasaule Kanje Vests paziņo par nodomu jau šogad kandidēt uz ASV prezidenta amatu

Amerikāņu reperis un miljardieris Kanje Vests sestdien tviterī paziņojis par nodomu kandidāt uz ASV prezidenta amatu šogad gaidāmajās vēlēšanās.

Sabiedrība Trešā daļa Latvijas iedzīvotāju gada sākumā dzīvojuši Rīgā

Šī gada sākumā Rīgas pilsētā, pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, dzīvoja 693 000 iedzīvotāju, kas nozīmē, ka Rīgas pilsētas iedzīvotāju īpatsvars pret kopējo iedzīvotāju skaitu valstī ir palielinājies līdz 33,3%, izriet no Rīgas domes 2019.gada pārskata.

Sabiedrība Atklājies, kur Levits nākamtrešdien sagaidīs savu amatā stāšanās gadadienu

Valsts prezidents Egils Levits pirmo gadadienu kopš stāšanās augstajā amatā simboliski sagaidīs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), izriet no prezidenta nākamās nedēļas darba kārtības.