RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Pētījums: Palielinot veselības budžetu, pieaugtu arī vidējais dzīves ilgums

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:06, 09.11.2019

Zemais vidējā mūža ilgums Latvijā ir attiecināms uz veselības nozarei atvēlēto finansējumu, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) veiktais pētījums.


Avots: LETA

Lai gan autori norāda, ka nav iespējams apgalvot, ka finansējums veselības nozarē tieši ietekmē vidējo dzīves ilgumu, tika atzīts, ka starp mērījumiem pastāv tieša un pozitīva attiecība, proti, ar pieaugošu veselības nozares finansējumu pieaug arī iedzīvotāju vidējais mūža ilgums.

No visām OECD valstīm, Latvijā ir vismazākais vidējā mūža ilgums, savukārt veselības nozares finansējuma ziņā, Latvija atrodas blakus Turcijai un Ungārijai, proti, starp valstīm, kuras investē relatīvi maz medicīnas nozarē.

Atbilstoši statistikai, Latvija arī tiek klasificēta kā augsta riska valsts, kas nozīmē, ka valstī pastāv relatīvi augsts skaits iedzīvotāju, kas ikdienā smēķē vai patērē alkoholu. Pētījumā, izvērtējot riskus, tiek iekļauts arī gaisa piesārņojums un iedzīvotāju daudzums, kuriem ir novērojama aptaukošanās.

Latvijā, no visām OECD valstīm, visbiežāk sastopama ir nāve, kas varēja būt daļēji vai pilnībā novērsta realizējot atbilstošu veselības aprūpes politiku, liecina pētījums. Šajā gadījumā, Latvijas situācija ir pielīdzināma Ungārijas un Lietuvas, kuras arī ir augsta riska grupas valstis, un arī uzrāda augstu skaitu nāvju, kas varēja būt daļēji vai pilnībā novērstas.

Savukārt salīdzinot ārstu skaitu pret ieguldītajiem līdzekļiem medicīnas nozarē, pētījumā parādās, ka, neskatoties uz relatīvi zemo finansējumu veselības nozarē, Latvijā ārstu daudzums ir visai augsts, proti, augstāks nekā Lielbritānijā un aptuveni tāds pats kā Īrijā. Veicot mērījumu, ārstu skaits tiek rēķināts ņemot vērā kopējo valsts iedzīvotāju daudzumu, kas nozīmē, ka šie dati attaino nevis kopējo daudzumu, bet relatīvo daudzumu.

OECD pētījums "Health at a Glance 2019" ir dažādu ar veselību saistītu pētījumu apkopojums par pēdējiem gadiem. Izmantotie aptaujāto skaiti ir virs 1 000 un statistika ir iegūta no 37 Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dalībvalstīm. Apkopojums tika publicēts 2019.gada 7.novembrī.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Policija veic kratīšanu "Rīgas centrāltirgus" administrācijas ēkā
Rīga, 21.nov., LETA. Ceturtdienas vakarā Valsts policija (VP) veic kratīšanu Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas centrāltirgus" administrācijas ēkā, vēstīja Latvijas Televīzija (LTV). Kratīšanu veic VP Ekonomisko noziegum...
Sports Rīgā nākamgad notiks pasaules čempionāta rallijkrosā posms

Rīgā nākamgad tomēr notiks pasaules čempionāta rallijkrosā posms, ceturtdien preses konferencē paziņoja etapa rīkotāji.

Sabiedrība Izvēlētas trīs galvenās Rīgas Ziemassvētku egles

Ceturtdien, 21. novembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova kopā ar SIA „Rīgas meži” pārstāvjiem, žurnālistiem, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas kori „Sono” un Rīgas pamatskolas „Rīdze” skolēniem „Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā izvēlējās trīs galvenās pilsētas Ziemassvētku egles.

Izklaide Šodien pirmizrādi piedzīvos Hermaņa izrāde ar Mihailu Barišņikovu

Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) šodien plkst.19 pirmizrādi piedzīvos režisora Alvja Hermaņa izrāde "Baltais helikopters" ar pasaulslaveno baletdejotāju Mihailu Barišņikovu, aģentūra LETA noskaidroja teātrī.

Sabiedrība Latvijas tiesa attaisnoja dzērāju pie stūres

Tiesas priekšā stājušies divi Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, kas piespieda iereibušu vīrieti, kurš mierīgi gulēja savā automašīnā, iedarbināt motoru un braukt. Tas gandrīz beidzās ar nopietnu sodu autovadītājam.

Izklaide Dailes teātrī pasniegs ikgadējās "Spēlmaņu nakts" balvas

Dailes teātrī 23.novembrī plkst.21.25 notiks "Spēlmaņu nakts 2018/2019" svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija, aģentūru LETA informēja "Latvijas Teātra darbinieku savienībā".

Sabiedrība Rīgas domes opozīcija savākusi parakstus, lai rosinātu Burova atstādināšanu

Rīgas domes opozīcijas partijas savākušas nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) atstādināšanu, aģentūru LETA informēja partijas "Latvijas attīstībai" pārstāve Ieva Graudiņa-Šutko.

Sabiedrība Tiesa noraida pārmetumus par Zolitūdes traģēdijas lietas vilcināšanu

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa noliedz atsevišķu personu publiski pausto kritiku par gauso Zolitūdes traģēdijas krimināllietas virzību, turklāt tiesas ieskatā šīs personas mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo personu rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.

Ekonomika OECD Latvijai prognozē lēnāko ekonomikas izaugsmi starp Baltijas valstīm

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) savās jaunākajās prognozēs, kas publiskotas ceturtdien, Latvijai lēš lēnāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.