RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Apbalvoti Gada balvas zivsaimniecībā "Lielais loms 2019" laureāti

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 00:39, 09.11.2019
(Pievienota no 7.-10.rindkopai.) Rīga, 8.nov., LETA. Kultūras pilī "Ziemeļblāzma", Rīgā, šodien sveikti Zemkopības ministrijas gada balvas zivsaimniecībā "Lielais loms 2019" laureāti un veicināšanas balvu saņēmēji - ziv...
(Pievienota no 7.-10.rindkopai.)

Rīga, 8.nov., LETA. Kultūras pilī "Ziemeļblāzma", Rīgā, šodien sveikti Zemkopības ministrijas gada balvas zivsaimniecībā "Lielais loms 2019" laureāti un veicināšanas balvu saņēmēji - zivsaimniecības nozares uzņēmēji un jaunie darbinieki, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Šogad gada balva "Lielais loms" laureātus sveica un balvas piešķīra sešās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā, kuru ieguva biedrības "Rīgas šprotes" valdes priekšsēdētājs un Latvijas Zivrūpnieku savienības izpilddirektors Imants Cīrulis.

Balvu nominācijā "Gada uzņēmums jūras zvejniecībā" saņēma zvejniecības uzņēmums "Hanters", savukārt nominācijā "Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā" - zemnieku saimniecība "Kurķis", kura saglabā tradicionālo un unikālo zvejas veidu. Veicināšanas balvu šajā nominācijā saņēma individuālais komersants "Asarītis".

Nominācijā "Gada uzņēmums akvakultūrā" gada balvu ieguva karpu audzētāja AS "Nagļi", bet veicināšanas balvu saņēma Nordena zemnieku saimniecība "Avotiņi". 

Nominācijā "Gada uzņēmums zivju apstrādē" titulu ieguva zivju audzēšanas un pārstrādes uzņēmums "Vlakon", bet veicināšanas balvu saņēma vītinātu zivju ražotāja "Boroffish".

Nominācijā "Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā" galveno balvu saņēma Pāvilostas novada pašvaldības iestāde "Pāvilostas novadpētniecības muzejs", bet nominācijā "Jauns un daudzsološs nozarē" tika sumināts zvejas produktu apstrādes kompānijas "KH Select" ražošanas vadītājs Jānis Beitāns.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) gada balvas laureātu apbalvošanas ceremonijā uzsvēra, ka zivsaimniecībai Latvijā ir senas tradīcijas. Pateicoties nozarē strādājošiem, tās tiek attīstītas un pilnveidotas, efektīvi izmantojot Latvijas dabas resursus, palielinot pievienoto vērtību zivju apstrādē. Taču nozares pamatvērtība ir cilvēki, kuri, neraugoties uz smago darbu un mūsdienu izaicinājumiem, strādājot nozarē, ir spējuši saglabāt šo kultūrvēsturisko mantojumu. 

Gerhards atzina, ka zvejniecības nozarē šis gads nav bijis viegls, jo mencu stāvokļa dēļ Eiropas Savienība noteica ārkārtas pasākumus Austrumu mencas saglabāšanai. Taču šajā kritiskajā situācijā kopumā ar nozari ir rasti risinājumi, jau šogad nodrošinot kompensējošos maksājumus.

Pēc viņa sacītā, aizvadīto gadu laikā zivsaimniecības nozare ir attīstījusies, izmantojot arī publisko finansējumu veiktas investīcijas ostās, uzlabojot infrastruktūru, kā arī nozīmīgas investīcijas pievienotās vērtības nodrošināšanai nozvejotajiem lomiem.

Arī zivju apstrādes sektorā, pēc ministra teiktā, situācija salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem normalizējas, palielinās arī saražotās produkcijas apmērs, tostarp arī konservu ražošanā. Tā kā zivju produkcijas galvenie noieta tirgi ir aiz Latvijas robežām, Latvija var lepoties, ka patlaban Latvijā ražotos zivju produktus var iegādāties 67 valstīs.

"Tik daudzi no jums nes Latvijas vārdu pasaulē ar Latvijas produkta kvalitātes zīmi. Tas, ka Latvijas zivsaimniecības nozares radītos produktus ir iecienījuši tik daudz citu valstu iedzīvotāji, ir uzskatāmi redzams arī eksporta datu rādītājos - salīdzinājumā ar 2017.gadu eksporta apmērs ir palielinājies par vairāk nekā 10%," par nozari ceremonijā pauda Gerhards. 

Pēc zemkopības ministra teiktā, arī Latvijas ārējās zivju produktu tirdzniecības bilance jau vairākas desmitgades ir saglabājusies pozitīva, un 2018.gadā pat būtiski pieaugusi.  "Mēs lepojamies ar sasniegumiem nozarē, ar rādītājiem, kas kļūst arvien labāki, tas ir zivsaimniecības nozares cilvēku, darba un neatlaidības rezultāts," uzsvēra ministrs.

Laureāti saņēma lielo balvu "Lielais loms 2019”, Zemkopības ministrijas diplomu un naudas balvu. Apbalvoti arī veicināšanas balvu saņēmēji.

Zemkopības ministrijas gada balva zivsaimniecībā "Lielais loms" ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Šogad "Lielais loms" notika piekto reizi, tajā piedalījās 23 dalībnieki.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Dombrovskis skarbi: Rinkēvičs kā kursu izvēlējies cīņu ar valstīm

Tā vietā, lai dzīvotu atbilstoši vērtībām un rādītu piemēru, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) kā ārpolitikas kursu izvēlējies cīņu ar valstīm, kurām nepiemīt rietumu vērtības, šodien ikgadējās ārpolitikas debatēs sacīja partijas "Saskaņa" parlamentārietis Vjačeslavs Dombrovskis.

Sabiedrība Pamatīgas zādzības Ventspils pusē - par vairāk nekā 20 000 eiro!

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par zādzībām vairāk nekā 20 000 eiro vērtībā Ventspils pusē, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Sabiedrība KNAB krimināllietas: Arestēti zelta stieņi, vērtspapīri un miljoniem eiro

Pagājušā gadā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā esošajās krimināllietās arestēti zelta stieņi, vērtspapīri un nauda miljoniem eiro apmērā, aģentūru LETA informēja KNAB.

Sabiedrība "Progresīvajiem" jauns ģenerālsekretārs - Eirovīzijas fanu kluba prezidents

Par partijas "Progresīvie" ģenerālsekretāru politiskā spēka valde ir apstiprinājusi Miroslavu Kodi, informē partija.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijas iedzīvotāji visvairāk uzticas Bruņotajiem spēkiem

Latvijas iedzīvotāji visvairāk uzticas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un Valsts prezidentam, savukārt vismazāk uzticas Saeimai, liecina Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētījums.

Sabiedrība Dombrovskis skarbi: Rinkēvičs kā kursu izvēlējies cīņu ar valstīm

Tā vietā, lai dzīvotu atbilstoši vērtībām un rādītu piemēru, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) kā ārpolitikas kursu izvēlējies cīņu ar valstīm, kurām nepiemīt rietumu vērtības, šodien ikgadējās ārpolitikas debatēs sacīja partijas "Saskaņa" parlamentārietis Vjačeslavs Dombrovskis.

Ekonomika Jaunu darbavietu izveidē darba devēji kļūšot piesardzīgāki

Šogad pieprasījums pēc darbaspēka joprojām būs augsts, bet ekonomikas izaugsmes bremzēšanās un pieaugošās darbaspēka pieejamības problēmas liks darba devējiem būt piesardzīgākiem jaunu darbinieku piesaistē, liecina interneta personāla atlases uzņēmuma "CV-Online Latvia" veiktā ikgadējā uzņēmēju aptauja.