RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Apbalvoti Gada balvas zivsaimniecībā "Lielais loms 2019" laureāti

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 00:39, 09.11.2019
(Pievienota no 7.-10.rindkopai.) Rīga, 8.nov., LETA. Kultūras pilī "Ziemeļblāzma", Rīgā, šodien sveikti Zemkopības ministrijas gada balvas zivsaimniecībā "Lielais loms 2019" laureāti un veicināšanas balvu saņēmēji - ziv...
(Pievienota no 7.-10.rindkopai.)

Rīga, 8.nov., LETA. Kultūras pilī "Ziemeļblāzma", Rīgā, šodien sveikti Zemkopības ministrijas gada balvas zivsaimniecībā "Lielais loms 2019" laureāti un veicināšanas balvu saņēmēji - zivsaimniecības nozares uzņēmēji un jaunie darbinieki, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Šogad gada balva "Lielais loms" laureātus sveica un balvas piešķīra sešās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā, kuru ieguva biedrības "Rīgas šprotes" valdes priekšsēdētājs un Latvijas Zivrūpnieku savienības izpilddirektors Imants Cīrulis.

Balvu nominācijā "Gada uzņēmums jūras zvejniecībā" saņēma zvejniecības uzņēmums "Hanters", savukārt nominācijā "Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā" - zemnieku saimniecība "Kurķis", kura saglabā tradicionālo un unikālo zvejas veidu. Veicināšanas balvu šajā nominācijā saņēma individuālais komersants "Asarītis".

Nominācijā "Gada uzņēmums akvakultūrā" gada balvu ieguva karpu audzētāja AS "Nagļi", bet veicināšanas balvu saņēma Nordena zemnieku saimniecība "Avotiņi". 

Nominācijā "Gada uzņēmums zivju apstrādē" titulu ieguva zivju audzēšanas un pārstrādes uzņēmums "Vlakon", bet veicināšanas balvu saņēma vītinātu zivju ražotāja "Boroffish".

Nominācijā "Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā" galveno balvu saņēma Pāvilostas novada pašvaldības iestāde "Pāvilostas novadpētniecības muzejs", bet nominācijā "Jauns un daudzsološs nozarē" tika sumināts zvejas produktu apstrādes kompānijas "KH Select" ražošanas vadītājs Jānis Beitāns.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) gada balvas laureātu apbalvošanas ceremonijā uzsvēra, ka zivsaimniecībai Latvijā ir senas tradīcijas. Pateicoties nozarē strādājošiem, tās tiek attīstītas un pilnveidotas, efektīvi izmantojot Latvijas dabas resursus, palielinot pievienoto vērtību zivju apstrādē. Taču nozares pamatvērtība ir cilvēki, kuri, neraugoties uz smago darbu un mūsdienu izaicinājumiem, strādājot nozarē, ir spējuši saglabāt šo kultūrvēsturisko mantojumu. 

Gerhards atzina, ka zvejniecības nozarē šis gads nav bijis viegls, jo mencu stāvokļa dēļ Eiropas Savienība noteica ārkārtas pasākumus Austrumu mencas saglabāšanai. Taču šajā kritiskajā situācijā kopumā ar nozari ir rasti risinājumi, jau šogad nodrošinot kompensējošos maksājumus.

Pēc viņa sacītā, aizvadīto gadu laikā zivsaimniecības nozare ir attīstījusies, izmantojot arī publisko finansējumu veiktas investīcijas ostās, uzlabojot infrastruktūru, kā arī nozīmīgas investīcijas pievienotās vērtības nodrošināšanai nozvejotajiem lomiem.

Arī zivju apstrādes sektorā, pēc ministra teiktā, situācija salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem normalizējas, palielinās arī saražotās produkcijas apmērs, tostarp arī konservu ražošanā. Tā kā zivju produkcijas galvenie noieta tirgi ir aiz Latvijas robežām, Latvija var lepoties, ka patlaban Latvijā ražotos zivju produktus var iegādāties 67 valstīs.

"Tik daudzi no jums nes Latvijas vārdu pasaulē ar Latvijas produkta kvalitātes zīmi. Tas, ka Latvijas zivsaimniecības nozares radītos produktus ir iecienījuši tik daudz citu valstu iedzīvotāji, ir uzskatāmi redzams arī eksporta datu rādītājos - salīdzinājumā ar 2017.gadu eksporta apmērs ir palielinājies par vairāk nekā 10%," par nozari ceremonijā pauda Gerhards. 

Pēc zemkopības ministra teiktā, arī Latvijas ārējās zivju produktu tirdzniecības bilance jau vairākas desmitgades ir saglabājusies pozitīva, un 2018.gadā pat būtiski pieaugusi.  "Mēs lepojamies ar sasniegumiem nozarē, ar rādītājiem, kas kļūst arvien labāki, tas ir zivsaimniecības nozares cilvēku, darba un neatlaidības rezultāts," uzsvēra ministrs.

Laureāti saņēma lielo balvu "Lielais loms 2019”, Zemkopības ministrijas diplomu un naudas balvu. Apbalvoti arī veicināšanas balvu saņēmēji.

Zemkopības ministrijas gada balva zivsaimniecībā "Lielais loms" ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Šogad "Lielais loms" notika piekto reizi, tajā piedalījās 23 dalībnieki.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Virpuļviesulis kapsētā: Valdība dos naudu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem

Virpuļviesuļa postījumu novēršanai Bērzpils pagasta Golvaru kapsētā valdība plāno piešķirt 6784 eiro, liecina Ministru kabineta otrdienas, 19.novembra, sēdes darba kārtība.

Sabiedrība VIDEO. Vēl viena traģēdija uz šosejas pie Rīgas; atkal bojā gājis cilvēks

Vieglās automašīnas un baļķvedēja sadursmē Ropažu novadā gājis bojā cilvēks, bet vēl viens cietis, apliecināja Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Sabiedrība Traģiski: Ventspilī pazudusī sieviete atrasta mirusi (+FOTO)

Ventspilī bezvēsts prombūtnē esošā pensionāre Aleksandra Korņejeva atrasta mirusi, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Sabiedrība Noskaidrots, kā iedzīvotāji vērtē gūstamo profesionālo un augstskolu izglītību

Lielākā daļa jeb 54% iedzīvotāju uzskata, ka izglītības saturs aroda un profesionāli tehniskajās skolās un augstskolās atbilst darba tirgus prasībām, liecina sadarbībā ar pētījumu centru SKDS tapušais Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības kvalitātes indekss.

Sabiedrība Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu organizētājiem bloķēs maksājumus

Atbildīgās iestādes plāno bloķēt maksājumus Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu un izložu organizētajiem.

Sabiedrība Džemmas Skulmes dēls atklāj, ko māksliniece nepaspēja izdarīt

"Pēdējais laiks mammai bija ļoti smags, bet viņa centās to slēpt," atklājis mākslinieces dēls Juris Dimiters atklājis. Kā vēstīts, vasarā Skulme, neveiksmīgi pakrītot, salauza gūžas kaulu. Kad pēc operācijas jau sāka staigāt, vēlreiz krita, salauza otru gūžu, un pēc otrās operācijas vairs neizdevās atlabt.

Sabiedrība Smagi cietuši, no gūtajām traumām miruši - konkrētu pārkāpumu sekas uzņēmumos

Valsts darba inspekcija (VDI) par būtiskiem darba aizsardzības prasību pārkāpumiem, kas rada paaugstinātu risku nodarbināto drošībai, veselībai un dzīvībai, sodījusi 23 uzņēmumus - vairākos no tiem strādājošie smagi cietuši vai no gūtajām traumām miruši, liecina inspekcijas publiskotais pārskats par šī gada pirmo pusgadu.

Sports "Mavericks" galvenais treneris komentējis Porziņģa spēli (+VIDEO)

Latviešu basketbolista Kristapa Porziņģa klātbūtne groza tuvumā bija ļoti jūtama, pēc uzvaras secina Dalasas "Mavericks" komandas galvenais treneris Riks Kārlails.

Sabiedrība Zagļi nesnauž! Brīvdienas sākušās ar dzīvokļu, automašīnu un velosipēdu zādzībām

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrētas četras zādzības no mājokļiem, divas automašīnu un trīs velosipēdu zādzības, informē Valsts policija.