RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Valdība lems par 48 871 eiro piešķiršanu Gaujas Nacionālajam parkam negaisa radīto postījumu novēršanai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 02:01, 22.10.2019
Rīga, 22.okt., LETA. Valdība šodien lems par 48 871 eiro piešķiršanu Gaujas Nacionālajam parkam jūnijā notikušā spēcīgā negaisa radīto postījumu novēršanai, liecina valdības sēdes darba kārtība. Spēcīgais negaiss piedzī...
Rīga, 22.okt., LETA. Valdība šodien lems par 48 871 eiro piešķiršanu Gaujas Nacionālajam parkam jūnijā notikušā spēcīgā negaisa radīto postījumu novēršanai, liecina valdības sēdes darba kārtība.

Spēcīgais negaiss piedzīvots naktī no 11.jūnija uz 12.jūniju. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) skaidro, ka negaisa laikā 14 infrastruktūras objektos izskalotas takas, izgāzti un nolauzti koki, sabojātas kāpnes, skatu platformas un cita dabas tūrisma infrastruktūra. Turklāt zibens izlādes rezultātā sabojāts ūdens sūknis un dzīvnieku elektriskie gani Līgatnes dabas takās, kā arī lifts un ventilācijas iekārtas pārvaldes administratīvajā ēkā Baznīcas ielā 7, Siguldā.

Radīto zaudējumu apmērs vairākkārtīgi pārsniedz Dabas aizsardzības pārvaldes iespējas seku likvidēšanas un infrastruktūras atjaunošanas darbus īstenot ikgadēji piešķirtā finansējumu ietvaros, norāda VARAM.

Par zibens izlādes radītajiem bojājumiem ūdens sūknim un dzīvnieku elektriskajiem ganiem Līgatnes dabas takās, liftam un ventilācijas iekārtām pārvaldes administratīvajā ēkā ir saņemta apdrošināšanas atlīdzība - kopumā 4070 eiro.

VARAM lūdz no budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt papildu finansējumu 48 871 eiro apmērā, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, postījumu novēršanai objektos, par kuriem nebija iespējams pieprasīt apdrošināšanas atlīdzības. 

Tā, piemēram, dabas takā "Murjāņi-Līgatne" izgāzti koki un nolauzti koku zari 32 kubikmetru apjomā. Nepieciešams atjaunot dabas maršrutu, atzāģēt un novākt kritušo koku koksni, kā arī novērtēt potenciāli bīstamo koku stāvokli, nepieciešamības gadījumā veicot preventīvus pasākumus, proti, koka vainagu kopšanu. Turklāt šīs takas posmā izveidojušies arī grants seguma izskalojumi 1,6 kilometru kopgarumā.

Savukārt Līgatnes dabas takas posmā "Alņu voljers" salauztas margas, kāpnes un skatu platformas. Tāpat Līgatnes pārceltuves atbalsta sienās izveidojies Gaujas upes krastu izskalojums, līdz ar to nepieciešams atjaunot atbalsta sienu uzbērumus.

Pie Gūtmaņa alas esošās gājēju takas grants seguma izveidojušies izskalojumi 2800 kvadrātmetru platībā un izgāzti koki un nolauzti koku zari četru kubikmetru apjomā. Šajā vietā nepieciešams atjaunot kājinieku un velo maršruta grants seguma klātni, veikt virskārtas līdzināšanu un blietēšanu, atzāģēt un novākt kritušo koku koksni kā arī novērtēt potenciāli bīstamo koku stāvokli, nepieciešamības gadījumā veikt koku vainagu kopšanu.

Šie ir tikai daži no negaisa radītajiem postījumiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Domes opozīcija nepiedalīšoties balsojumā par Baraņņika atcelšanu

Rīgas domes opozīcija otrdien, 19.novembrī, sēdē par domes priekšsēdētāja vietnieka Vadima Baraņņika (NDF) atcelšanu no amata visdrīzāk nepiedalīsies vai nebalsos, šodien aģentūrai LETA pastāstīja partijas "Latvijas attīstībai" frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Sabiedrība Burovs: Neatkarīga valsts ir mūsu katra atbildība

Neatkarīga valsts ir mūsu katru atbildība, jo mēs katrs to veidojam ar savu darbu, attieksmi un domām, šodien Rīgas domes svinīgajā sēdē uzrunā teica Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Sabiedrība Par "Gada rīdzinieku" kļuvis komponists Boriss Rezņiks

Rīgas domes balvu "Gada rīdzinieks 2019" un goda rakstu šogad saņēma komponists Boriss Rezņiks par Atmodas laika leģendārā skaņdarba "Atmostas Baltija" radīšanu, ieguldījumu mūzikas attīstībā un Rīgas starptautiskās atpazīstamības veicināšanu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Sabiedrība Arhibīskaps Vanags: Aizvadītajā gadā Latviju nav žēlojuši skandāli un karteļi

Aizvadītajā gadā Latviju nav žēlojuši skandāli, afēras, kukuļi un karteļi, tomēr jāatceras, ka Latvija ir svarīgāka par blēdībām, šodien Latvijas Republikas Proklamēšanas 101.gadadienas ekumeniskajā dievkalpojumā teica Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Sabiedrība Transports bez maksas un citi labumi 18.novembrī

Atzīmējot Latvijas 101.gadadienu, Rīgā šodien notiks ziedu nolikšanas ceremonija, militārā parāde, koncerti un svētku uguņošana, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Sabiedrība Satiksmes ministrijas augstam ierēdnim rājiens un jāatmaksā 61 eiro

Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietniekam pērn piemērots rājiens un uzlikts atmaksāt zaudējumus 61,69 eiro apmērā par dienesta automašīnas izmantošanu personīgajām vajadzībām, rakstīts publiski pieejamajā anonimizētajā tiesas spriedumā.

Ekonomika Uz amatu "Latvenergo" padomē pretendē arī Rebenoks

Konkursā uz AS "Latvenergo" padomi pretendē arī ekonomikas ministra juridiskais padomnieks Pāvels Rebenoks, kurš izvirzījies arī finālā, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Ekonomika De Facto: Rīgas brīvostas valdi sašķeļ būvnieku karteļa lieta

Lai gan nevienbalsīgi, tomēr Rīgas brīvostas valde šonedēļ nolēma slēgt gandrīz 40 miljonus eiro vērtu līgumu par satiksmes pārvada no Tvaika ielas uz Kundziņsalu būvniecību ar uzņēmumiem, kuriem ir saikne ar tā dēvētajā būvnieku karteļa lietā iesaistītām personām, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

Sabiedrība Likumu par mediķu algām deputāti pieņēma, zinot, ka nepildīs: "Nerada pienākumu"

Šo gadu Latvija aizvada ar iepriekšējā Ministru kabineta izstrādātu tehnisko budžetu. Sagatavojot nākamā gada budžetu, Krišjāņa Kariņa valdībai un 13.Saeimai bija iespēja rādīt, ko viņi spēj un kā pilda pirms vēlēšanām dotos solījumus. Rezultāts radījis vilšanos mediķiem un pedagogiem, kā arī paver iespēju apstrīdēt Saeimas lemtā atbilstību Satversmei, ziņo raidījums "Nekā Personīga".