• Anvars,
  • Oskars,
  • Ritvars
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valdība lems par 48 871 eiro piešķiršanu Gaujas Nacionālajam parkam negaisa radīto postījumu novēršanai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 02:01, 22.10.2019
Rīga, 22.okt., LETA. Valdība šodien lems par 48 871 eiro piešķiršanu Gaujas Nacionālajam parkam jūnijā notikušā spēcīgā negaisa radīto postījumu novēršanai, liecina valdības sēdes darba kārtība. Spēcīgais negaiss piedzī...
Rīga, 22.okt., LETA. Valdība šodien lems par 48 871 eiro piešķiršanu Gaujas Nacionālajam parkam jūnijā notikušā spēcīgā negaisa radīto postījumu novēršanai, liecina valdības sēdes darba kārtība.

Spēcīgais negaiss piedzīvots naktī no 11.jūnija uz 12.jūniju. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) skaidro, ka negaisa laikā 14 infrastruktūras objektos izskalotas takas, izgāzti un nolauzti koki, sabojātas kāpnes, skatu platformas un cita dabas tūrisma infrastruktūra. Turklāt zibens izlādes rezultātā sabojāts ūdens sūknis un dzīvnieku elektriskie gani Līgatnes dabas takās, kā arī lifts un ventilācijas iekārtas pārvaldes administratīvajā ēkā Baznīcas ielā 7, Siguldā.

Radīto zaudējumu apmērs vairākkārtīgi pārsniedz Dabas aizsardzības pārvaldes iespējas seku likvidēšanas un infrastruktūras atjaunošanas darbus īstenot ikgadēji piešķirtā finansējumu ietvaros, norāda VARAM.

Par zibens izlādes radītajiem bojājumiem ūdens sūknim un dzīvnieku elektriskajiem ganiem Līgatnes dabas takās, liftam un ventilācijas iekārtām pārvaldes administratīvajā ēkā ir saņemta apdrošināšanas atlīdzība - kopumā 4070 eiro.

VARAM lūdz no budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt papildu finansējumu 48 871 eiro apmērā, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, postījumu novēršanai objektos, par kuriem nebija iespējams pieprasīt apdrošināšanas atlīdzības. 

Tā, piemēram, dabas takā "Murjāņi-Līgatne" izgāzti koki un nolauzti koku zari 32 kubikmetru apjomā. Nepieciešams atjaunot dabas maršrutu, atzāģēt un novākt kritušo koku koksni, kā arī novērtēt potenciāli bīstamo koku stāvokli, nepieciešamības gadījumā veicot preventīvus pasākumus, proti, koka vainagu kopšanu. Turklāt šīs takas posmā izveidojušies arī grants seguma izskalojumi 1,6 kilometru kopgarumā.

Savukārt Līgatnes dabas takas posmā "Alņu voljers" salauztas margas, kāpnes un skatu platformas. Tāpat Līgatnes pārceltuves atbalsta sienās izveidojies Gaujas upes krastu izskalojums, līdz ar to nepieciešams atjaunot atbalsta sienu uzbērumus.

Pie Gūtmaņa alas esošās gājēju takas grants seguma izveidojušies izskalojumi 2800 kvadrātmetru platībā un izgāzti koki un nolauzti koku zari četru kubikmetru apjomā. Šajā vietā nepieciešams atjaunot kājinieku un velo maršruta grants seguma klātni, veikt virskārtas līdzināšanu un blietēšanu, atzāģēt un novākt kritušo koku koksni kā arī novērtēt potenciāli bīstamo koku stāvokli, nepieciešamības gadījumā veikt koku vainagu kopšanu.

Šie ir tikai daži no negaisa radītajiem postījumiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Neveiktu valsts nodevas maksājumu dēļ anulē divu televīziju apraides atļaujas
Rīga, 14.jūl., LETA. Neveiktu valsts nodevas maksājumu dēļ Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir nolēmusi anulēt divu televīziju apraides atļaujas. Kā informē NEPLP, tā ir nolēmusi anulēt SIA "HD...
Sabiedrība Gaisa temperatūra saullēktā vietām tikai +6 grādi
Rīga, 14.jūl., LETA. Otrdienas saullēktā gaisa temperatūra vietām Latgalē un Vidzemes augstienē bija noslīdējusi līdz +6 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.  Valsts lielākajā daļā minimālā gaisa...
Sabiedrība Premjers pasniegs Ministru kabineta atzinības rakstus par ierēdņu paveikto finanšu jomas sakārtošanā
Rīga, 14.jūl., LETA. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien pasniegs Ministru kabineta atzinības rakstus amatpersonām par ieguldīto darbu Latvijas interešu aizstāvībā starptautiskajās finanšu uzraudzības instit...
Sabiedrība Valdība plāno lemt par uzturēšanās atļauju vai vīzu ierobežojumiem Covid-19 apstākļos
Rīga, 14.jūl., LETA. Ministru kabinets šodien varētu lemt par uzturēšanās atļauju vai vīzu ierobežojumiem Covid-19 apstākļos. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) mikroblogašanas vietnē "twitter" informēja, ka, ņem...

Lasiet arī

Ekonomika Alga - 4150 eiro! Pie amata RNP bez konkursa tikusi bijusī VZD vadītāja Zvidriņa

Pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) finanšu direktora amatā ar 4150 eiro algu bez konkura apstiprināta bijusī Valsts zemes dienesta vadītāja un arī no citiem amatiem skandalozi šķīrusies Solvita Zvidriņa, vēsta portāls pietiek.com.

Sabiedrība Pārdzēries šoferis aizmieg pie stūres un izraisa smagu autoavāriju

Svētdien Vārves pagastā, Ventspils pusē notikusi smagaa autoavārija - sadauzītās automašīnas šoferis bijis iesprostots salonā un viņu atsvabinājuši policisti, aculiecinieks pastāstīja TV3 raidījumā "Degpunktā".

Pasaule Pēc pandēmijas 9,7 miljoni bērnu varot tā arī nekad neatgriezties skolās

Jaunā koronavīrusa pandēmija izraisījusi bezprecedenta situāciju izglītības jomā, un 9,7 miljoni bērnu var tā arī nekad neatgriezties skolās, pirmdien brīdinājusi labdarības organizācija "Save the Children" ("Glābiet bērnus").